alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Mecliste Atatürk resmi ve Diyanet eleştirisi

Ortahisar Belediye Meclisi'nde CHP'li iki meclis üyesi açıklamalarda bulundu

Trabzon 01.11.2021, 14:59
Mecliste Atatürk resmi ve Diyanet eleştirisi

Haber61 Haber Servisi

Ortahisar Belediyesi'nin Kasım ayı meclis toplantıları bugün başladı.

Başkan Ahmet Metin Genç'in başkanlık yaptığı toplantıda meclisin CHP'li üyeleri Ömer Dayı ve Cüneyt Zorlu bazı eleştirilerini dile getirdi.

DİYANETE ELEŞTİRİ
CHP’li Meclis üyesi Ömer Dayı, yaptığı konuşmada ilk olarak Başkan Genç’e teşekkür etti. Dayı “Geçtiğimiz hafta kardeşlik köprüsü diyerek gerçekleştirdiğimiz Muş Mardin ve Diyarbakır ziyaretinde bizi ağırlayan herkese teşekkür ederek CHP adına katılmam için davet eden Sayın Ahmet Metin Genç ve belediye yetkililerine teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Cuma namazı hutbesiyle ilgili eleştiride bulunan Dayı “Aynı gün cuma namazında Mustafa Kemal ve arkadaşlarına bir duayı çok gören diyaneti kınıyorum. Bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün devlet adamları kelimesi altında anılmasını bir kere daha kınıyorum” dedi.

ATATÜRK RESMİ IŞIKLANDIRILSIN


CHP’li bir diğer meclis üyesi Cüneyt Zorlu da eleştiri ve önerilerini dile getirerek şöyle konuştu;

29 Ekim'de ile alakalı daha önce de konuştum meydan parkında kutlansın dedik siz de destek oldunuz teşekkür ediyorum.

Boztepe de bulunan Atatürk resminin ışıklandırılmamasını gündeme getirdim tekrar söylüyorum. Bunun neden yapıldığını bilmiyorum. Aklımıza bazı nedenler geliyor ama inşallah öyle değildir. Tugay komutanlığını defalarca aradım. Topu sonuçta size attılar. Bayrak sizin sorumluluğunuzda olmadığını sadece bayramın sizin sorumluluğunuzda olduğunu biliyorum. Bayrak eskimişti hemen değiştirildi. Atatürk resminin aydınlatılması en son büyükşehir belediyesine ait denildi. Atatürk görselinin ışıklandırılması için sizden konuyu büyükşehir belediyesinde yeniden gündeme getirmenizi istiyorum. Yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.
 

meclis


Yorumlar (7)
Ali KAYA 1 ay önce
Bu diyaneti kınamak yetmez. Mevcut durumu lağvedip yeniden yapılandırmalı
desteptul.... 1 ay önce
akp zihniyeti ATATURK dusmanliginin zuhur ettigi yerdir .
iki ayyas diyen zihniyet bu .
mehmet 1 ay önce
diyanet hiç olmasa islam dini bu kadar zarar görmez buna emin oldum artık
kurt 1 ay önce
atatürk bizzat kendi emriyle isim zikredilmesini yasaklamıştır..kanun maddesi bellidir...onun yerine atatürk heykeline secde ettirilen çocukların hesabını verilmesi gerekir..atatürk tanrıda değildir peygamberde..türk tarihindeki bir bir devlet adamıdır..metehan fatih ondan az değerli değildir..herkese layık olduğu kadar değer verilmeli..
Kemal 1 ay önce
kurt kardeşim, maalesef sizinkiler kurtuluş savaşında kaybetti. YAllah yunanistana. Fesci hocanın mezarını da aldırıver yunanistana
zonevan 1 ay önce
bu kadar dinden uzak insanlar nasıl yetiştirmişler anlayamadım. diyanete dil uzatıyorlar. İşinize geldimi laiklik var. din ile devlet yan yana gelemez diyorsun. Ondan sonra Atatürk'e niye dua etmedi diyorsun.
cevdet yıldız 1 ay önce
diyanet özgür değil tek adam ne söylerse o diyanet başkanı zaten yalaka

Gelişmelerden Haberdar Olun

@