7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Maçka şehitlerinin cenaze töreni belli oldu

Trabzon Maçka'da terör örgütü üyeleri tarafından şehit edilen Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün cenaze programı belli oldu.

Trabzon 12.08.2017, 00:53 13.08.2017, 11:58
Maçka şehitlerinin cenaze töreni belli oldu

Trabzon'un Maçka ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında yaşanan çatışmada 1'i sivil olmak üzere 3 kişi yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile Maçkalı Eren Bülbül kaldırıldıkları KTÜ Farabi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 

Trabzon Valiliği, şehit Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in cenaze töreniyle ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamaya göre, şehit Ferhat Gedik'in cenazesi yarın saat 10.00'da Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenecek askeri törenin ardından defnedilmek üzere memleketi Hatay'a uğurlanacak. 

"11 Ağustos 201 Cuma günü ilimiz Maçka ilçesinde meydana gelen hain terör saldırısı sonucu şehadet mertebesine erişen Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in naaşı 12.08.2017 Cumartesi günü saat 10.00'da İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenecek askeri törenin ardından memleketi olan Hatay'a uğurlanacaktır. Şehidimiz ile son günlerde yaşanan terör olaylarında vatanımız ve bayrağımız uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan (c.c) rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri ile aziz milletimize sabır ve başsağlığı dileriz"

15 yaşında şehit edilen Eren Bülbül'ün cenaze töreni ise Maçka ilçe merkezinde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Köprüyanı mahallesi'ndeki aile kabristanlığında son yolculuğuna uğurlanacak.  


Yorumlar (2)
keleş 5 yıl önce
önce şehitlerimize ALLAHtan rahmet geride kalanlarada sabırlar diliyorum.dünkü olayları gördükten sonrada ,trabzonumuzun terörle mücadelede yetersiz ve tecrübesiz olduğu görüldü.yaralıların hastaneye getirilmesinde hastane etrafına yüzlerce polis gönderildi.oysaki o polisler terör yerine gönderilse daha iyi ourdu diye düşünüyorum
Osman Çakır 5 yıl önce
Allahu teala şehadetlerini kabul eylesin.Rabbim teröre teröriste destek olan kim varsa kahru perişan eylesin. 16 yaşında bir fidan ve aslan gibi bir yigidimiz daha yitirdik. Milletimizin başı sağolsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@