banner539

banner526

banner533

banner513

KTÜ Tıp'ta istifa! Başhekim bıraktı...

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Halil Kavgacı, görevinden istifa etti.

Trabzon 14.07.2019, 10:51 14.07.2019, 11:52
KTÜ Tıp'ta istifa! Başhekim bıraktı...

HABER61 - HABER SERVİSİ - LEVENT USTABAŞI

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde Başhekim olarak görev yapan Prof. Dr. Halil Kavgacı, görevinden istifa etti. 

Son günlerde ülke genelinde tıp fakültelerinde yaşanan mali sorunlar, KTÜ Tıp Fakültesindede derinleşti. Bu sorunlar nedeniyle yönetimsel anlamda ciddi sıkıntılar yaşandı. KTÜ Tıp Fakültesi’nde ki sorunların günden güne büyümesi ve iç huzursuzluğun artması istifayı getirdi.

Başhekim Prof. Dr. Halil Kavgacı istifa ederken eşi başhemşire Ayşe Kavgacı’nın da görevini bıraktığı öğrenildi.

Halil Kavgacı çevresine, "Bir türlü sorunlara çözüm bulamıyoruz. Ciddi sıkıntılar yaşadık. Hatta ailemle sağlığımızı kaybetme noktasına geldik. Buna müsade edemezdik! Çözüm için ne yapsak olmadı. Her kapıyı çaldım. Olmadı" dediği öğrenildi.

100 milyon liradan fazla borcu olan KTÜ Tıp Fakültesi’nde mali anlamdaki sorunlar nedeniyle hastalardan sağlık malzemesi istendiği bile gündeme gelmişti.

Buna rağmen ne Sağlık Bakanlığı'ndan ne de YÖK’den bir rahatlatıcı hamle yada destek gelmedi. Bazı uygulamaların çözümden çok sorun üretmesi, verilen hizmet sırasında ücretlerin yarı yarıya düşük olması ve bu nedenle sağlık malzemelerinde dahi hastanenin zarar etmesi bardağı taşıran son damla olduğu öne sürüldü.

KTÜ Tıp Fakültesi’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nden bir çok noktasından hasta geliyor olmasına rağmen neden yalnız bırakıldığı tartışma konusu olurken bir iddiaya göre fakültelerin sağlık bakanlığına bağlanacağı ve bu yönde çalışma olduğu ifade ediliyor. Yalnız bu olacak mı olmayacak mı belli olmaması belirsizliğini koruması, günden güne vasıflı, konusunda uzman, alanında çok başarılı sağlık personellerinin de kaçmasına neden oluyor.

Yorumlar (19)
Mehmet can 1 yıl önce
3+3 yil dekanlik 4+4 rektorluk ol.ak uzere 14 yil yoneten suleyman baykal hangi yuzle istifa etmiyor
Osman ışık 1 yıl önce
Yıllarca har vurup harman savurdunuz sonuç iflas oldu.
Oğuz 1 yıl önce
Kim ne derse desin Halil Hoca çok iyi bir doktor ve yönetici böyle değerlerin kaybı yalnız hastane ve hastalara büyük zarar verir umarım kendisini aynı hastanede hekim olarak görmeye devam ederiz.Kendisine sonsuz teşekkürler.
Alican suyu 1 yıl önce
Rektör 14 yıldır görevde.Hastanenin barış nedeni sorumlusu da odur
Ali 1 yıl önce
Her başhekim döneminde yaptığı borları ödesin öğle çekip gitsin. Yeni gelen senin yediğin içtiğinin parasını ödemek zorunda mı
Hülya yalcinalp 1 yıl önce
Kanser tedavisi için gittiğimizde,ilaç olmadığı söylenerek, başka hastanelere yönlendiriliyor.Sıkıntı bu boyutta
cok ozel !! 1 yıl önce
ozel hastanelerin avuclari kasinmaya baslamistir....
İbrahim 1 yıl önce
Kesin bilgidir. Yerine gelecek olan şuanki başhekim yardımcılarından biridir. Yani 20 yıldır orda olan hastane müdürü, muhasebe müdürü, depo sorumluları ve satınalma sorumluları başhekimin altını boşaltacak ama başhekim gidince onlar yerinde oturacak. En alttaki düğmeyi yanlış iliklerseniz yukarı kadar yanlık iliklenmiş olur. Sayın halil kavgacı hocam dürüstlüğünün ve yukarıda saydığım ekibinin kurbanı olmuştur. Şimdi utanmadan şuanki yardımcılarından biri geçecekmiş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@