banner556

Koronavirüs KTÜ’ye de sıçradı

KTÜ’de bir öğretim görevlisi koronavirüse yakalandı. Bir başka öğretim görevlisi ise eşi koronavirüse yakalandığı için karantinada…

Trabzon 30.03.2020, 22:59 20.04.2020, 14:49
Koronavirüs KTÜ’ye de sıçradı

Haber61 Haber Servisi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyayı sarsan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan Koronavirüs Covid-19 Türkiye’de de etkisini göstermeyi sürdürüyor. 

Trabzon özelinde de vakalar artış gösterirken edinilen bilgilere göre Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde görevli bir eğitim görevlisi koronavirüs testi pozitif çıkmasının ardından tedavi altına alındı. Öğretim görevlisinin koronavirüsü Umre’den gelen bir kişiyi ziyaretinde kaptığı belirtildi.

KTÜ’de aynı bölümde görev yapan bir başka eğitim görevlisinin ise kendisine yapılan test negatif çıksa da eşinin koronavirüse yakalanması üzerine karantinaya alındığı öğrenildi. 

PERSONELE HABER VERİLMEDİ İDDİASI

Öte yandan iki öğretim görevlisinin koronavirüs nedeniyle karantinaya alınmasının ardından görev yaptıkları bölümde Rektörlük tarafından ilaçlama yapıldığı belirtildi. Ancak yaşananlardan diğer öğretim görevlilerine ve çalışanlara bilgi verilmediği öne sürüldü.

Konu hakkında Rektörlük veya dekanlık tarafından bilgilendirilmediklerini iddia eden öğretim görevlileri ve çalışanların olası yaşanmış bir temas nedeniyle tedirgin oldukları kaydedildi.
 

Yorumlar (7)
Enes 11 ay önce
Böyle önlem alıyoruz işte öğretim görevlisi böyle yaparsa vatandaş ne yapsın, ümreci yi niye ziyaret ediyorsun uyarıları sağır sultan duydu sen duymadın mı
personel 11 ay önce
durumu gazete haberinden öğrendiğimize göre kimse bizi bilgilendirmemiş demekki
Aa 11 ay önce
Hemde eğitimli.bunlar bunu yaparsa diğerlerine kimse bir şey demesin.
Murat 11 ay önce
Bu nasıl yorum arkadaş, okumakla ne alakası var . Görünmeyen bilinmeyen bir virüs var ortada , ne kadar dikkat edersen et bir şekilde yakalanma ihtimalin var.
Bilge Ceylan 10 ay önce
KTÜ Makina Mühendliği Öğretim Üyesi Mustafa Sabri Duman hocamızı Covid-19 sebebiyle ebedî aleme uğurlamış bulunmaktayız. Hepimizin başı sağolsun.
İsa Sayar 10 ay önce
Allah rahmet eylesin. Umre yolunda vefat ettiği için şehitlik mertebesindedir.
dru 11 ay önce
zaten binaların temeninden yapılsaydı bunlar bu virüste bulaşmazdı temizlilk değil ilaçlama yapılmalı? her binalara bu böyle olmaz mutlaka yapılmalı...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@