banner518

KOBİ Değer Kredisi’ne destek 

TTB Başkanı Eyyüp Ergan: “Üretim ve ihracat ağırlıklı kredileri sektör iyi değerlendirmelidir” 

Trabzon 11.01.2019, 13:35
KOBİ Değer Kredisi’ne destek 

13 bankanın katılımıyla hazırlanıp, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan KOBİ Değer Kredisini, başta üretim ağırlıklı olmak üzere reel sektörün iyi değerlendireceği bildirildi. 

40 bine yakın Küçük ve Orta Ölçekli işletmeye 1.54 faiz oranı ile dağıtılacak 20 Milyar TL’de önceliğin ihracat ve üretim yapan işletmelere tanınmasının çok doğru bir tercih olduğunu ifade eden Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, “KOBİ’lerin borçları da vardır, finansman sıkıntıları da. Bunların giderilmesi demek hem üretimin, hem istihdamın, hem de ihracatın artması demektir” dedi. 

Eyyüp Ergan, kredilerde önceliğin ihracat ve üretim yapan işletmelere tanınmasının ekonominin gerçekleri ile uyuşan bir tercih olduğunu vurgulayarak “Kalkınma hareketinin bir bütünlük içinde ele alınması gerekir. Bu bütünlüğün hiç şüphesiz en önemli argümanlarından ikisi reel ve finansman sektörüdür. Bu iki sektörün ülke ve dünya gerçeklerine paralel uyumlu hareket etmeleri kalkınma hareketinin başarılmasını sağlayacaktır. Son alınan kararlar doğrultusunda kullandırılacak KOBİ Değer Kredisi’nin öncelikle ve özellikle reel sektör tarafından çok ama çok verimli bir şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Sadece borç ödemelerine tahsis edilerek üretimin bir kenara itilmesi büyük bir yanlış olur. Sonucu da geçmişte zaman zaman olduğu gibi iyi yere varmaz. O nedenle hep birlikte en verimli şekilde hareket etmemiz gerekiyor. Türkiye sahip olduğu her türlü zenginlikle de bunu başarabilecektir” diye konuştu. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Yakup61 1 yıl önce
Her zamanki gibi zengine verilecek kredi asıl ihtiyaç sahibi olan esnafa Yok .kredi borcu gecikmiş olmayacak .sigorta vergi borcu olmayacak al sana kredi ohhhh ne ala .araştırılıp zor durumda olan esnafa öncelik verilse daha iyi olur bence

Gelişmelerden Haberdar Olun

@