İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Saka'dan erken seçim açıklaması

24 Haziran olarak belirlenen erken seçim kararını Haber61'e değerlendiren İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka, "Bir her türlü seçime hazırız" mesajını verdi.

Trabzon 18.04.2018, 16:30 18.04.2018, 17:54
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Saka'dan erken seçim açıklaması

Haber61 / Haber Servisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim tarihini açıklamasının ardından siyasette nabız hızlandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklarken CHP kesimi de 'hodri meydan' diye karşılık verdi. 


Erken seçim kararı alınmasını "İktidar partisi bugün yüzde 30 alacaksa yarın yüzde 25 alacaklar." şeklinde yorumlayan İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka, parti olarak her türlü seçime hazır olduklarını söyledi.

"İKTİDAR ÇÖKÜŞ SÜRECİNDE"

İktidar partisinin hızlı bir çöküş süreci içinde olduğunu belirten Saka, "Erken seçim kararı bunu engellemek için alındı. Ancak bu baskın seçim onlara birşey kazandırmayacak. Milletimiz onları sandığa gömecek" dedi.

"HALKIN CEBİNE ZARAR GELİRSE TEPKİ VERİR"

Hasan Saka şunları söyledi: "Bizi seçime sokmamak için yapılan hamleleri olmuştu. Türkiye felç halinde. Ekonomi battı. İktidar partisi bugün yüzde 30 oy alacaksa yarın ancak yüzde 25 oy alabileceğinin farkında. Ciddi anlamda kan kaybediyorlar. Biz İYİ Parti olarak erken seçime zaten hazırdık. 18 aydır OHAL'de yaşıyoruz. Bu süreçte partimize yönelik bir algı oluşturmak için devinimlere gireceklerdir ama bizim her zaman başka şıklarımız var. Hazırlığımızı önceden yapmıştık, seçimin en büyük kazananı biz olacağız. Milletimiz, halkımız bıkıp usanmış durumda. Şu an iktidarın değişmesi için gereken şartlardan birisi ekonomidir. Türk seçmeni ne zaman cebine zarar gelirse tepki verir. Biz her türlü hazırız, çünkü halkımız hazır. Halkımız gerekeni yapacaktır."


 
Yorumlar (7)
Berk 3 yıl önce
Meral teyzeden olsa olsa huzurevi yöneticisi olur. O da yönetme kabiliyeti olduğundan değil oradakilerin halinden anlayabilecek bir fizyolojik ve psikolojik durum içerisinde olduğundan :)
Ts 3 yıl önce
İktidar 25 den fazla alırsa siyaseti bırakacak mısın?
göktürk bozkurt 3 yıl önce
vizyonsuz fikirsiz koşulsuz itaatkar hakaret ve iftira sever akp seçmeni sahnelerde hayırlı olsun !!!
Civanım 3 yıl önce
Ufak at ufak at civ çiviler yesin diye bir şarkı var her hal onu diyo????????????
Berk 3 yıl önce
Serkan bey yoksa çocuğum mu demeliyim, dede mi yoksa ? Ne titremesi ne korkması ? Elleri titreyen, ocak açık kaldı mı korkusu yaşama potansiyeli olan bir teyzecik mi korkutacak görmüş geçirmiş erdoğan'ı.
Serkan 3 yıl önce
boşuna yırtınma mhp nin oylarını topladılar akpden 10 puan cepte chp de kemali istemeyen kesimden en az 3-4 puan var bir de kararsızlar korkma titre geliyor meral
Recep Ayar 3 yıl önce
İyi partinin chp den hicbir farkı yok. Bu saka aileside zaten ailece chp lidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@