banner441

Haydar Revi'den Azmi Kuvvetli'ye tepki: İşine baksın!

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi'den İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli'ye tepki.

Trabzon 20.11.2019, 14:00
Haydar Revi'den Azmi Kuvvetli'ye tepki: İşine baksın!

Haber61 - Haber Servisi

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi'den AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'nun açıklamalarını desteklediğini söyledi. 

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'nun açıklamalarının arkasında olduğunu ifade eden Revi "İyi Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli işine baksın. Bizim Trabzonla ilgili gündemimiz yoğun. Yapılması gereken hizmetlerle meşgulüz. Kendisi ile uğraşacak zamanımız yok. Polemik yapmak istiyorsa HDP'li ortaklarına laf yetiştirsinler. 
Sayın vekilimizin söylediklerinin arkasındındayız."dedi. 

İyi Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli'nin açıklamalarının edep sınırlarını zorladığını belirten Revi "Hiç mi siyasi edep dersi almamış. Bir hanımefendi ile ilgili açıklama yaparken nasıl bu kadar küçülebiliyor buna bir anlam veremiyorum. Bir siyasetçi, bir milletvekili olması bir yana bir hanımefendiye "Yandan çarklı temsilci" diyebilme edepsizliğinin cesaretini kimden alıyor doğrusu merak ediyorum. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener için "İyi Parti'nin yandan çarklı Genel Başkanı" dense bu açıklama hoşlarına gider mi? Bu yüzden bu açıklamaya ilk tepki göstermesi gereken kişi Meral Akşener'dir. Ve inanıyorum ki bu açıklamayı okuduğu vakit seviyesiz üslubundan dolayı Azmi Kuvvetli'nin istifasını isteyecektir." diyerek Akşener'e gönderme yaptı. 

Azmi Kuvvetli'nin açıklaması dolayısıyla Kadın Hakları savunucularının da harekete geçmesi gerektiğinin altını çizen Revi " Bizler AK Parti olarak kadın haklarını korumaya ve geliştirmeye yönelik bir çok çalışma yaparken Genel Başkanı kadın olan bir partinin il başkanının bir kadın milletvekiline karşı böyle seviyesizce açıklamasını üzüntüyle karşılıyor ve misliyle kendisine iade ediyoruz. Kendi çarkına baksın. Derhal bütün kadınlardan, Milletvekilimizden ve kamuoyundan bu seviyesiz açıklaması dolayısıyla özür dilemeli ve istifa etmelidir. Bu olay son dönemde yaşanan kadın haklarına yönelik saldırı ve sözlü tacizlerin bir örneğidir. Eğer birazcık izanı var ise özür diler ve istifa eder." şeklinde konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
Haydar riv riv 2 ay önce
Sayın haydar bey ben basın dışında sizi ne birgün halka selam verdiğinizi nede birgün mahalleleri dolaşıp insanlarla dertleştiğinizi gördüm. İl başkanı dediğin sadece siyasilerin yanında dolaşmaz başkalarına cevap vermez. Sen önce halktan biri ol. Birilerine koltuk taşıma.
Aa 2 ay önce
bu dönem ak partinin vekilleri ve il başkanı kadar boş dönem yaşanmadı.hepsi boş insanlar hiç bir ufukları yok çok yazık.
Ali 2 ay önce
Haydar revi isine baksin
Garip 2 ay önce
Haydar revide biliyor bu işlerin nasıl olduğunu da zamanında bunlara müdahale edemedi .nasıl şartlarla kendi ve eşi buralara geldi biz biliyoruz da o da bir hatırlasın eğer vicdanı rahatsa ondan sonra konuşsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@