Haydar Baş, Atatürk'ü anlatmaya Trabzon'dan başlayacak

Prof. Dr. Haydar Baş "Atatürk Vatandır" programlarına memleketi Trabzon'dan başlıyor.

Trabzon 28.08.2017, 18:05
Haydar Baş, Atatürk'ü anlatmaya Trabzon'dan başlayacak

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş tüm Anadolu'yu gezerek "Atatürk Vatandır" programlarına başlıyor. Prof. Dr. Baş'ın ilk durağı memleketi Trabzon olacak. 


Programlarıyla ilgili basın açıklaması yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş açıklamasında şunları söyledi:

"Devletimizin kurucusu Atatürk'ün bu millet ve devlet için manası; tam bağımsızlıktır, millet egemenliğidir, üniter yapıdır, medeni devletlerin seviyesine çıkmanın anahtarıdır, laiklik temelinde inancını yaşayabilmektir, bir ve beraber olmaktır. Atatürk’ün ne heykeline, ne ortaya koyduğu ideolojisine dokunmadan sahip çıkmamız şart ve kaçınılmazdır.

"ATATÜRK'ÜN İSMİ GİDERSE VATAN DA GİDER"

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kolay, rahat bir zeminde kurmuş değiliz. Büyük savaşlar verdik, arkasından da bir İstiklal Mücadelesi verdik ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurduk. Bunu kuran merhum Mustafa Kemal Atatürk'tür. O günün şartlarında askerin ayağında çarığı, elinde silahı ve yiyeceği yoktu. Böyle bir ordu nasıl savaşabilir ki? İşte Mustafa Kemal ordunun en önünde mücadele verdi. Askerlik yapanlar bilir, komutanlar ordunun önünde değil arkasında olur. Ama Atatürk en önde, yani öleceksek önce ben öleceğim inancında bir insandı. İşte Cumhuriyeti kuran irade bu. Çanakkale Savaşı yıllarında cepheden gönderdiği mektuplarda Allah’a olan inancı ile bu savaşı kazanacağını yazmıştı. Atatürk’ün basireti ve ufkuyla girdiğimiz bütün mücadeleden başarı ile çıktık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini atan, ilk Cumhurbaşkanı ve Türk milletini büyük bir mücadelenin ardından bir ve beraber yapan Atatürk’ün ismi giderse vatan da gider. Topyekün Türk milleti olarak Atamıza sahip çıkmak zorundayız.

FETÖ'nün, İslam dinini de alet ederek yıllarca dindar bir kimlik altında bürokrasiden askeriyeye her yerde yapılandığı bir ortamı gördük. Ancak o gün de ifade ettik, bugün de diyoruz; FETÖ'yü besleyen, ona bu işte yardım eden ‘okyanus ötesi’ var ve Türkiye'nin de olduğu bölgede yeni vatan arayışında.  

"SAHİP ÇIKMALIYIZ"

Yine 30 yıldır kanayan yaramız PKK terörü halen halledilmiş değil. Suriye'de ve bölgemizde dengeler değişirken, Türkiye yalnızlaşıyor. İnanınız içinden geçtiğimiz süreç, Lozan'ı delmek isteyenlerin arzuladığı kaygan zemin. Bu kaygan zemini çeşitli bahanelerin ardına gizlenerek küçümsemek yerine, saldırıların merkezindeki birleştirici ve kurtarıcı güce sarılmalı ve sahip çıkmalıyız." 

Haydar Baş, 31 Ağustos Perşembe günü saat 19.30'da Akçaabat Söğütlü'de bir otelde yapılacak programına tüm vatandaşları davet etti. 
 
Yorumlar (11)
Sedat61 3 yıl önce
Sana kaldi Atatürk'ü anlatmak.sen once kendini bi anlatta ......
Of 3 yıl önce
Atatürkü anlatacagina sevindim ama Onu herkes taniyor ve son zamanlarda yapilan saldirilari kiniyorum.Dinciler onu hic sevmiyor adamlarin inati inat TAS zamaninda yasiyorlar sanki.
Kenan 3 yıl önce
Sanamı kalmış atatürk ü anlatmak.kimsin sen?vasfın ne?
coskun 3 yıl önce
Sen kimsinki ataturku anlatacagin,ne hallere dustuk,parayla diploma alib bize doktorlukdan bahsetme
Ahmet incemen 3 yıl önce
Her yolu denedin. Bir sap olamadın. Şimdi bu yolu deniyorsun.
Süleyman Özmen 3 yıl önce
Atatürk; seni sevmek milli bir ibadettir, mı acaba
Hüseyin Akyüz, almanya 3 yıl önce
Abi,ATATÜRK'Ü Baba anlatmasan'da olur,bilmem gereken en önemli olayi zaten biliyorum,O (tek ve gercek lider ve yol arkadaslari)olmasaydi,bugun bu basdaki gercek vatan düsmanlari hangi ülkeyi para icin arap'lara satacakti.ATA'M sana saygi göstermiyeni ALLAH bldigi gibi yapsin,saygilar
Numan AKKOL 3 yıl önce
Hocam Allah sizden razi olsun sayenizde gerçek mustafa kemali tanıyoruz. İnşAllah programlarınıza iştirak edeceğim.Allah yardımcınız olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@