7m


7m

hyundai

Haluk Pekşen: Sümela çam ormanları kuruyor

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Sümela'daki çam ormanına dikkat çekerek Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na böyle seslendi: "Karadeniz'e zarar vermekten başka, Karadeniz'in hayrına ne yaptınız?"

Trabzon 01.08.2017, 19:12
Haluk Pekşen: Sümela çam ormanları kuruyor

Sümela’daki eşsiz çam ormanlarının böceklenme sonucunda kurumaya başladığını söyleyen CHP’li Pekşen, “Orman Bakanı’nın vurdumduymazlığı Karadeniz’in doğal güzelliğini bitirme noktasına getirdi.” dedi. 


CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, “Sümela ormanlarında böceklenme nedeniyle ağaçlar kurumaya başladı. Orman ve Su İşleri Bakanı’nı defalarca uyarmamıza rağmen her seferinde kamuoyunu aldatma dışında, sağlıklı bir bilgilendirme yapmadı. Orman Bakanı olarak Karadeniz'e zarar vermek, bölge halkına zehirli su içirmek, dereleri yağmalattırmak dışında Karadeniz’in hayrına ne yaptınız?” ifadelerini kullandı.

Bölgeden çektiği fotoğrafları gösteren Pekşen, “Fotoğraflarda da görüldüğü gibi Sümela Manastırı’nın etrafındaki ormanlık alanlardan birisi olan bu alanda ağaçlar böceklenme nedeniyle kurumaya başlamıştır. 30-40 metreye uzanan boylarıyla dünyanın en önemli çam ormanlarından birsi olan bu alan yok olma tehlikesiyle yüz yüzedir. Ancak buna rağmen hiçbir tedbir alınmamıştır ve bu dünya güzeli çam ormanı yok olmaya başlamıştır.” dedi.   Orman Bakanı’na, bu konuda herhangi bir tedbir alacak mısınız? diye soran Pekşen, şöyle devam etti, “Bugüne kadar Karadeniz’e gösterdiğiniz ilgisizlik Sümela çam ormanında da kendini gösteriyor. Bölgeye karşı gösterdiğiniz bu ilgisizlik nedeniyle Karadeniz’in eşsiz doğal güzellikleri; yaylaları, ormanları, dereleri her geçen gün yağmaya, talana açılarak yok ediliyor. Bütün bunlar olurken siz Orman Bakanı olarak sadece bakmaya devam mı edeceksiniz, Karadeniz’in doğal güzelliklerinin geri dönülemez bir biçimde yok edilmesini seyredecek misiniz yoksa Orman Bakanı olarak görevinizi yapıp bu eşsiz doğal güzelliklerin korunması için çaba harcayacak mısınız?” 

Yorumlar (9)
Torul 5 yıl önce
Değerli Haluk bey şimdi bir kaç akp yandaşının yorumlarını görür gibiyim.akp orman deyil yandaşların tarlasını kurutsa bunlardan ses cıkmaz
Adalet 5 yıl önce
Kontrollü kurumadır. KK ya sor. O söyler sana. Orada elinde "böcek" yazan bir pankartla KK niz bir turlasın. Böcek mocek kalmaz.
İLKER TÜRK 5 yıl önce
Boş işlerle uğraşmayı bırakın da şu ülke için bir projeniz bir olumlu icratiniz olsun Yok ağaçlar yanmış , yok otlar kurumuş.
Ama doğru muhalefet yapmaktan , islam düşmanlığı yapmaktan , içki masalarında sarhoş olmaktan zaman bulamazsanız

Ne kadar boşsunuz tıpkı genel başkanınız ve partiniz gibi. Atatürk'ün partisini ne hale getirdiniz. Yazıklar olsun
Yalcin 5 yıl önce
@Ilker Türk
bos konusmami? senin bu ülke icin projen nedir? karadenizi bu hale getiren belediyeler acaba hangi partiye hizmet ediyor?
Bilal 61 5 yıl önce
Anlaşılan kaymakam aracını sümelaya çekmiş peşine gitmişsin bi proje ver bu millete bırak boş işleri
Trabzon: 5 yıl önce
Hortumu al başla ıslatmaya.
ts 5 yıl önce
Gidin sulayın veyahut ilaçlayın sende bu devletin vekilisin elinden gelir.sırf konuşayım
Zavallı yandaş 5 yıl önce
İlker Türk"asıl sen ne içtin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@