7m

hyundai

Halil Bakırcı, "Bunlar mı FETÖ ile mücadele edecek"

Eski Rize Belediye Başkanından partisine eleştiri

Trabzon 06.09.2016, 08:16 07.09.2016, 11:47
Halil Bakırcı, "Bunlar mı FETÖ ile mücadele edecek"

AK Parti Genel Başkan Yardımcı eski Bakan Hayatı Yazıcı'nın, “Şimdi muhalefet, FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı diyor. Zaten yapılan her şey siyasi değil mi? Bu adamlar darbe yapınca yönetime el koymayacak mıydı? Siyaseten iktidara talip değil miydi? Bizim yaptığımız tüm mücadelesinin siyasi sonuçları var zaten. Kastedilen parti içindekiler ise ben AK Parti’nin içinde halen üst düzeyde FETÖ bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum, böyle bir şeyi aklım almaz.” sözleri tepkilere neden oldu.

Rize AK Parti Eski Belediye Başkanı Halil Bakırcı, çok sert bir dille kendi partisini eleştirdi. Bakırcı’nın hedefinde ise; eski bakan ve şimdi ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayatı Yazıcı bulundu. Bakırcı, “Kendisi 17 – 25 Aralık sonrasında da Türkiye’de paralel devlet olduğuna inanmadığını açıklamıştı. Şimdi de AK Parti’nin üst kademelerinde FETÖ’cü olmadığını söylüyor. Ona inanmayan buna da inanmayacaktır. Bana garip gelen bu söylemdeki insanların AK Parti’deki FETÖ yapılanmasına karşı operasyonu nasıl yürüteceğidir.”dedi.
 


Yorumlar (3)
kasımpaşalı 6 yıl önce
Kasımpaşa’lı dik duran insan Halil Bakırcı ağzına sağlık. Çayeli nden İstanbul a müdahale ederek İstanbul İl başkanı nın yakınını nasıl hapse girmekten kurtardığını basından okurken utandık. Hukukçu ve Reis in büyükşehirden beri sır küpü olan insanın Reis i öldürmek planı kuranlarla üst seviyede dostluğuna bu şekilde müdahalesi nasıl bir çelişkidir bunu anlayacak kadar bu millet akıllıdır. Hasan Karal ın bugün kapatılan Rizeli iş adamları derneğinin kahvaltısına giderek o zaman ki başkan metin külünkoğlu na ve derneğe saydığı övgü dolu sözleri basından okumuştuk. Unutmadık. Reis özür dileyip helallik istedi milletinden bari bunlar da Reis kadar mütevazi olup Rize li lerden özür dileseler ki ey Rizeli liler bizi afedin hakkınızı helal edin diye. Nerde.
Ali Papa 6 yıl önce
17-25 Aralık değil 10 sene öncesi milat alınsa idi siz o zaman Fetöcüleri görürdünüz.
Osman 6 yıl önce
Hayati yazıcı tam bir faciadır. Bu adamdan terörle mücadele konusunda icraat bekleyen avucunu yalar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@