Hacısalihoğlu’ndan 23 Nisan mesajı

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu 23 Nisan mesajı yayınladı.

Trabzon 22.04.2021, 13:20
Hacısalihoğlu’ndan 23 Nisan mesajı

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu 23 Nisan nedeniyle mesaj yayınladı.

Hacısalihoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimiz;kahramanları çocukların olduğu, Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yönetiminde bir savaş sonucunda kurulmuştur.Çöken imparatorluğunun güvenlik güçleri Türklerden oluşmaktadır.1913-1923 tarihleri arasında Anadolu topraklarında 2 milyon insan hayatını savaşlarda kaybetmiştir. Artık,çocuklar ve kadınlar savaşın kahramanı ve önemli aktörleridir. Savaş nesilleri çocukluğunu yaşayamamıştır.

Cumhuriyet çocuklara olan minnettarlığını onlar için bir bayram düzenleyerek ödemeye çalışır. O gün, 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihidir. 1927 tarihinden itibaren ülkemizde kutlanmaktadır. Son yıllarda bir engelleme çalışmaları olsa da, bu geçici bir durumdur.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız uluslararası bir kutlama haline gelmiştir.Dünyada çocuklar için kutlanan tek bayramdır. 1970 yılından beri dünya çocuklarının katılması ile ülkemizde kutlanmadır. Çocukların kaynaştığı, folklorik danslarını sergilendiği o günleri oldukça özledik.

CHP iktidarı döneminde, ulus egemenliğine yani parlamentosuna, çocuklar bayramına kavuşacaktır. Stadyumlar dolacak, okullar süslenecek, balonlar uçacak, fener alayları, konserler alanları dolduracaktır. Çocuklar yatağa tok, mutlu girecektir. Mutluluk halkımızın özlemidir. Tüm halkımızın, dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@