Gümrükçüoğlu:"AK Parti zulümlere son verdi"

Başkan Gümrükçüoğlu'ndan AK Parti'nin kuruluş yıldönümü ile ilgili mesaj.

Trabzon 14.08.2017, 10:31 14.08.2017, 12:41
Gümrükçüoğlu:"AK Parti zulümlere son verdi"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 16’ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında AK Parti ile Türkiye’de yaşanan gelişim ve değişime dikkat çekti.

 
AK Parti’nin zulümleri ortadan kaldırmak ve sadece ülkemizin değil, dünyadaki tüm mazlum milletlerin sesi olmak için kurulduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu, “Türk Milleti; insanların başörtülü ve örtüsüz olarak ikiye ayrıldığı, üniversiteye girişlerde katsayı zulümlerinin uygulandığı, büyük ekonomik buhranların yaşandığı bir dönemde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti’yi kurarak haksızlıklara, adaletsizliklere, zulümlere ‘dur’ demiştir” ifadelerini kullandı.
 
16 yıl önce Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde "Yeni Türkiye" hedefiyle kurulan partinin Türkiye'nin dünyada parmakla gösterilecek ülkeler arasında yer almasını sağladığını belirten Gümrükçüoğlu, bunun önüne geçmek isteyen şer odaklarının her türlü oyunu oynadığını ifade etti.
 
AK Parti’nin kuruluş aşamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi yasaklı ilan edildiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Türk Milletinin yegâne temsilcisi olan partimize karşı kapatma davaları açıldı, 367 krizi yaşatıldı, muhtıralar verildi, 17-24 Aralık operasyonu ve son olarak 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleştirildi. Tüm bunlar, AK Parti felsefesi Türkiye Cumhuriyeti Devletini şaha kaldırdığı için yapıldı. Şükürler olsun ki hiçbir zaman başarılı olamadılar ve başarılı olamayacaklar” diye konuştu.
 
Başkan Gümrükçüoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Şimdi Yeni Türkiye'nin yeni yönetimi cumhurbaşkanlığı sistemi ile adımlarımızı her zamankinden daha hızlı atacağız. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi 'Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.' 2023'e 6 yıl kala milletimizden aldığımız destekle Türkiye, ekonomisiyle, demokrasi anlayışıyla, hür inanç ve ruhuyla dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındaki yerini alacaktır. AK Parti 16 yıllık bir parti olabilir ama bizim kutlu davamız yüzlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Bu cengaver topraklarda bin yıldır verilen mücadele bugün AK Parti iktidarıyla birlikte şaha kalkmıştır. AK Parti'nin ruhu 1453'tür, 18 Mart'tır, 30 Ağustos'tur, 15 Temmuz'dur. AK Parti; ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ düsturuyla Türkiye'yi daha güçlü yarınlara taşıyacaktır.”
 
Yorumlar (3)
reis 3 yıl önce
belediye başkanı trabzona ne gibi bir hizmet yapmış onu söylesin
fuzuli işleri bıraksın
kendine güveniyorsa trabzon halkıyla bir anket yaptırsın, bakalım kimse memnunmu ondan.
hemi 3 yıl önce
kuruldugunda akp deydi,sonradan aniden ak oldu yani böle ak pardi zor bulunur
mehmet. 3 yıl önce
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan fevzi
AK Parti ile Türkiye’de yaşanan gelişim ve değişime dikkat çekti demis . SAKA YAPMIS!!! sakaci..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@