Gümrükçüoğlu: "Türk Milleti 30 Ağustos'ta desten yazdı"

Başkan Gümrükçüoğlu'ndan 30 Ağustos zafer bayramı mesajı.

Trabzon 29.08.2017, 11:13
Gümrükçüoğlu: "Türk Milleti 30 Ağustos'ta desten yazdı"

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “30 Ağustos 1922’de büyük bir destan yazan Türk milleti, 15 Temmuz 2016’da içimizdeki hainlere karşı büyük bir zafere imza atmıştır” dedi.

 
Mesajında Başkan Gümrükçüoğlu, istiklal mücadelesinin bayramı olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek şu görüşlere yer verdi;

“Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren, tüm yokluklara karşı bu haklı mücadeleden dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zaferle çıkan Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde işgalci güçlere unutulmayacak bir ders veren milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, tüm dünyaya kabul ettirmiştir. 30 Ağustos zaferi dünya tarihinde, Türk-İslam tarihinde büyük bir dönüm noktasıdır. Milletimizin bu büyük zaferi ile kazanan mazlum milletler olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nın başarı noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti'nin fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir."
 
Mesajında 15 Temmuz’daki hain darbe kalkışımını da hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “30 Ağustos 1922’de büyük bir destan yazan büyük Türk milleti, 15 Temmuz 2016’da içimizdeki alçaklar ve işbirlikçilerine dur diyerek yine büyük dünya tarihinde eşine rastlanmamış olan büyük bir zafere daha imza atmıştır. Millet olarak bizlere düşen görev milli birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden, gece gündüz çalışarak daha güçlü bir ekonomiye, saha güçlü bir devlete sahip olmak için mücadele etmek, bu kapsamda sorumluluklarımızı eksiksiz olarak yerine getirmektir. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları canlarını verip kanlarıyla yıkayarak bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; yüce Milletimizin ve değerli hemşerilerimin Zafer Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerine yer verdi.
 
Yorumlar (1)
Nuri cebiroglu 3 yıl önce
Yalaniniz batsın. Istanbul da toplasan 10 tane afiş bile asilmadi. Kendinize başka milli günler bulun 30 ağustos bize yeter.gerçek türkün gurur günüdür 30 ağustos cakma türklerin değil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@