Gümrükçüoğlu Trabzon için olmazsa olmazları sıraladı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu basınla buluştu.

Trabzon 04.10.2018, 12:10 04.10.2018, 13:34
Gümrükçüoğlu Trabzon için olmazsa olmazları sıraladı

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon için olmazsa olmazları sıraladı.

Trabzon’un birinci işi havalimanıdır diyen Gümrükçüoğlu “Trabzon'un 1. işi Havalimanıdır. Havalimanında pist uzatılması falan gibi çözülemez. Havalimanının yenilenmesi gerekmektedir. Trabzon Havalimanının, Ordu Giresun ve Rize'de olduğu gibi denize dolgu alanı olarak yapılmalıdır. Bu şarttır. Meclis başkanımıza yüzsüzlük ederek söyledim; Bana bırakın ben dolgu alanını yapayım havalimanını yapayım, yenilenmesinden daha fazla kar ederim" dedi.

Trabzon için diğer önemli adımları ise şöyle sıraladı;

2. Endüstri yatırım adası

3. Güney çevre yolu: Bizim elimizdeki proje, Çağlayan'dan başlıyor, Kaşüstünde mezarlıkta bitiyor. Biz ne yaptık, projeyi yeniden yapılandırılması için istekte bulunduk. Giresun il sınırından Rize il sınırına kadar. Transit çıkışların Trabzon trafiğini etkilememesi için

4. TYT yüzyılın hayali demiryolu; Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ederiz. İhalesi yapıldı, projesi yapılsın yeter.

5. Fındığın verimli üretimi; Dönüm başına 60-70 kg alıyoruz biz. İtalyan bir dönümde 250 kg alıyor.

6. Bölge turizminin yeni ve sistemli bir programla dizayn edilmesi

7. 3 su sisteminin birlikte tamamlanması

8. Katı atık tesisi

9. Pazarkapı’nın şehre kazandırılması.

Gümrükçüoğlu Son olarak "dünyanın yaşanabilir 20 şehri arasına böylelikle girebiliriz" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (11)
Ünal 1 yıl önce
senle mi?
ömer 1 yıl önce
sahilde lağım kokusundan yürünmüyor. buna bi çözüm bulunması şart...
Şehir İçi Metro Hattı 1 yıl önce
Şehir İçi Metro Hattı
oguz 1 yıl önce
sehrin onceligi trafik bunuda rayli sistemle cozeriz senin en buyuk hizmetin birakip gitmek
fikret ÇOLAKOĞLU 1 yıl önce
GÜNEY ÇEVRE YOLU? nereden başlar,nerede biter.?Yanındaki Mimara sor.?size söyler.Rüyanızda görürsünüz GÜNEY ÇEVRE YOLU nu.Atı alan Üsküdarı geçti.
fikret ÇOLAKOĞLU 1 yıl önce
HAFİF RAYLI SİSTEM gidiş-geliş olarak Akçakale den-Yanbolu OSB kadar olmalıdır.Her şeyi AKYAZI dolgu sahasında düşünmeyin.Akyazı dan aşkaleye aktarmamı yapacaksınız.? Bursa da olduğu gibi olmalı.
araklıhasan 1 yıl önce
adı büyük şehir ama daha 1 metre asfalt yolu olmayan köylerimiz var. ilçe belediye başkanına gideriz büyükşehir belediyesini adres gösterir. büyükşehire gideriz ilçeyi adres gösterir. yazın köye gittiğimizde kasislerden geçe geçe arabanın altı mahvoluyor her sene. yazıktır günahtır. bir yaşam alanının olmazsa olmazı yol, su ve elektriktir. maalesef diğer büyükşehirlerden çok gerideyiz ve bu zihniyet (çözüm değil başkasına yönlendirme anlayışı) değişmediği sürece bir adımda yol alamayız. özellikle araklı belediye başkanı sınıfta kalmıştır bu konuda.
ss 1 yıl önce
başkanım sahil kısmınıda yğrğyğş yol arasındaki bğyğk ağaçlar dikip daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz.. en güzel sahile sahibiz ama verimsiz..
trb 61 1 yıl önce
sen sahil gormemissin en guzeli olduğunu saniyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@