Gümrükçüoğlu'ndan Kandil mesajı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Trabzon 12.04.2018, 19:43
Gümrükçüoğlu'ndan Kandil mesajı

Başkan Gümrükçüoğlu, mesajında, kandil gecelerinin insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği çok özel geceler olduğunu ifade etti.

Miracın, dünyevi ortamdan sıyrılarak mana aleminde yükselmenin, ilahi rahmet ve huzura erişmenin ancak gönül ve ruh temizliğinden, her şeyin sahibi olan yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçeceğini hatırlattığını vurgulayan Gümrükçüoğlu, "Aziz milletimizin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek Miraç Kandili de böylesi gecelerden biridir. Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir." ifadelerini kullandı.

Gümrükçüoğlu, dünyanın ve insanlığın geleceği için maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazasının da hayati önem taşıdığına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

"Bütün insanlığın selameti için iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız. İnanıyorum ki bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Bu itibarla Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@