alexa metrics

banner536

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Trabzon'da, "Beşirli Dolgu Alanı Projesi" ile 750 dönümlük alanda deniz dolgusu yapılarak kurulacak alanda Trabzon denizle buluşacak.

Trabzon 30.09.2021, 12:00 30.09.2021, 12:14

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu,projenin kent için önemli bir rekreasyon ve turizm yatırımı olduğunu söyledi.

Zorluoğlu, Medical Park Stadı'ndan itibaren şehrin doğusuna doğru yaklaşık 750 dönümlük bir alanı kaplayan projenin şu ana kadar dolgu çalışmalarının tamamlandığını, batıdaki bölümünde artık sona yaklaşıldığını aktardı.

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Tahkimat çalışmalarıyla birinci etabın altyapısının da tamamlanmış olacağını ifade eden Zorluoğlu, "Burası cazip bir yatırım alanı olarak inşallah yatırımcılara teklif edilecek. Trabzon'umuzu ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerimiz buradan istifade edecek. Birinci etapta özellikle arzumuz büyük bir mega lunapark yapılması ve beraberinde birtakım alışveriş yerleri, denize nazır restoranlar, konser alanları, yeşil alanlar, çocuklar ve gençler için özel alanlar oluşturacağız." dedi.

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Zorluoğlu şunları kaydetti:

"Batıya doğru yeni yaşam alanları, rekreasyon alanları ile park ve bahçeler oluşturmayı planlıyoruz. En sonunda da Faroz Limanı ile dolgu alanı arasında şehrin tam kalbinde bir plaj oluşturmak. Bu plaj şu anda yavaş yavaş doğal olarak oluşuyor. İnşallah projeyle ve yapacağımız yatırımlarla şehrin merkezinde insanlarımızın faydalanabileceği önemli bir plaja ve çok önemli bir sahil alanına kavuşmuş olacağız. Proje tamamlandığında şehrimiz ve bölge için çok önemli rekreasyon ve sahil düzenleme alanı da oluşacak."

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Trabzon halkının hep denizle buluşma arzusunda olduğuna işaret eden Zorluoğlu, "Bunu biz Ganita-Faroz projemizle başlattık. Şu anda devam ediyor. Onunla birlikte inşallah Beşirli dolgu alanı da tamamlandığında insanlarımız çok daha rahat bir şekilde denizin imkanlarından faydalanmış olacak." diye konuştu.

Zorluoğlu, Ganita'dan Akyazı'ya kadar olan yaklaşık 7 kilometrelik güzergahın önemli bir sahil düzenleme projesi alanı olarak ortaya çıkacağını söyledi.

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Birinci etapta yer alan en batıdaki 250 dönümlük alanın tahkimat çalışmasının yıl sonuna kadar tamamlanacağını aktaran Zorluoğlu, "Yıl sonuna kadar altyapısı da tamamlanıyor. Dolayısıyla önümüzdeki yılbaşı itibarıyla burayı yatırımcılarımıza sunacağız, inşallah onlar da kısa bir süre içerisinde yatırımlarını yapacak. Hedefimiz 2023'te, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşunun 100'üncü yılında birinci etabı tamamlamak." ifadesini kullandı.

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?

Gülcemal dolgu alanında neler yapılacak?


Yorumlar (11)
Profesör 4 ay önce
Çapsızlar, aklınıza bir tek lunapark, dinazor heykeli geliyor eğlence-dinlence denince. Şehir insanının sakince kafasını dinleyip, deniz ve doğayla iç içe olacağı bir peyzaj ve projeden ziyade neon ışığı gibi şehrin önünde yanacak bir gürültü kaynağı üretmek ancak size yakışır zaten.
birisi 4 ay önce
trabzonun yarısı park bahçe zaten kanka ?
Hasan 4 ay önce
EyvAllah da para yok bizde para. Badava denize girecek yer yok. Lokantada yemek ye para, bişe iç para. Bizde para yok başkan, paralar hep araplarda
ff 4 ay önce
hayre cami koymamışlar içine
Dr. Raci 4 ay önce
Üretim yapacak, istihdamı artıracak bir şeyler yapın, bırakın bu göz boyama işlerini.Stadyumun yerini de 20 sene önce allayıp pulluyordunuz.Sonuç moloz yığını.
ttahsın 4 ay önce
Şu beledienın onundekı gece konduları her gun gormıyormusun
kalkmış lunapark yapıyyon
paraları sacın bakalım
Koç 61 4 ay önce
Sayın başkan rahat rahat oltamız ile balık tutabilmek içinde bir veya bir kaç tane iskele istiyoruz.
Fatih 4 ay önce
İstanbul maltepe sahilini inceleyin. Örnek olarak alabilirsiniz. Bol yeşillikli ve sahil kenarı bir yer. İnsanlar stres atıyor.
erdi61 4 ay önce
yeşil alan ve lunapark kafa dinleme yeri derken ya şaka yapıyosunuz yada dünyadan haberiniz yok batumda bile lunaparkı şehrin en köşesine atmışlar sorunki niye yüksek volüm müzik sesi hanı cimtaks tak olandan karmaşa trafik bide şöyle düşünün tamamı yeşil alan oturma yerleri mis gibi denzi havası cimenlrde oynayan cocuklar ağac altında örgü ören yaşlılar yada kitap okuyan insanlar yürüyüş yapanlar ama zeka illede cimtask cimtas oraya lunaparka sebeb olanın çivi cakanın ne bu dünyada nede ahirette gün yüzü görmezler inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@