Genç'ten Feyzioğlu ve Baro'ya tepki

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Feyzioğlu ve Baro'ya tepki gösterdi

Trabzon 12.03.2017, 16:05
Genç'ten Feyzioğlu ve Baro'ya tepki
Trabzon'da Trabzon Barosu tarafından düzenlenen ve Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun katıldığı "Anayasa Değişikliği'ni Tartışıyoruz" konulu panele aynı zamanda avukat olan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç tepki gösterdi. 

Panelin amacı dışına çıkarak ideolojik söylemleriyle ön plana çıktığını söyleyen Genç, "tarafsız olması gereken baronun böylesi bir toplantı vesilesiyle tartışılır olması bir avukat olarak beni üzmüştür. Az sayıda meslektaşımın toplantıya katılması da bu anlamda düşündürücü olsa gerek. Trabzon Barosu yargının bağımsız ve tarafsızlığını savunan bir meslek örgütüdür. Meslek örgütü olarak baronun görevi siyaset yapmak değildir. Baro siyasetten uzak ve tarafsız olmak durumundadır. Tarafsızlık ve siyasetten uzak duruş gerçek manada anayasa değişikliğini tartışmakla ancak mümkün olabilir. Siyasi görüşleri açıkça belli olan panelistlerin davet edilmesi ancak tarafsızlıkla değil taraftarlıkla izah edilebilir. Bir meslek örgütünün siyasi rant hesabının güdüldüğü bir toplantıya alet edilmesi, bir avukat olarak beni ziyadesiyle üzmüştür. Avukatların ezici çoğunluğunun hayır diyeceğinin ifade edilmesi bir başka garabet olarak karşımıza çıkmıştır. Tüm avukatlar adına konuşmak ve bunu siyasi söylemle ifade etmek yanlıştır. Kendi kişisel tercihini tüm avukatların tercihi haline getirmek siyaset yapmaktır. Siyaset yapmak istiyorsanız bunu bir meslek örgütü çatısı altında değil gider bir siyasi parti çatısı altında yaparsınız." dedi.

Başkan Genç'ten Feyzioğlu'na: "Hollanda'ya Avukatlık Yapmayı Bırakın"

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan krizi değerlendirirken "ithal mağduriyete ihtiyaç vardı, getirdik" değerlendirmesinin milli bir duruş ve söylem olmadığını, siyasi bir söylem olduğunu söyleyerek şunları ifade etti: "Feyzioğlu'nun bu yaklaşımı bir siyasi partinin söylemleriyle paralellik arzetmektedir. Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya'nın maruz kaldığı antidemokratik uygulamanın 'ithal mağduriyet' tanımlamasıyla izah edilmesi kabul edilebilir bir yaklaşım değildir. İthal mağduriyet beyanı tamamen gayri milli, ülke menfaatlerine aykırı ve adeta Hollanda'ya avukatlık yapar bir zihniyetin ürünüdür. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bile bu olay vesilesiyle tepki olarak tüm programlarını iptal ederken Feyzioğlu'nun bu açıklaması Hollanda'ya avukatlığının bir göstergesidir. Feyzioğlu'na önerim; Hollanda'ya avukatlık yapmayı bıraksın. Siyasi rant hesabı ile ifade edilen söylemler anayasa değişikliği tartışmasını adeta gölgelemiştir. Benim üyesi bulunduğum meslek örgütünün de siyasi rant hesabı güdenlere alet olmasını esefle kınıyorum."

FEYZİOĞLU HABER61'E KONUŞTU! İŞTE O AÇIKLAMALAR... TIKLAYIN


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
nihat 4 yıl önce
yurt disinda konsolosluklar ve diyanete bagli kuruluslar amaclarinin disina cikmiyormu zannediyorsun sayin genc,o zaman onlarada söyleyeceklerin vardir herhalde.
Biraz insaf 4 yıl önce
Bırakın herşeyi 80 milyonun vergisiyle ayakda duran TRT oldu AKP tv.konsolosluklar oldu secim büronuz.
ibrahim çevik 4 yıl önce
Hacı siz ilkokulda , camide propoganda yaparken iyide adam baroda vatan için iki laf söylemiş neden battı?
hakan 4 yıl önce
senin tarafsız kalacağına yemin eden cumhur başkanın mitinglerde geziyor. hangi tarafsızlıktan bahsediyorsun? savcılarından imamlarına kadar evet propangandası yapanlar iyi diğerleri kötü öylemi?
Hakan Alemdar 4 yıl önce
Abisi o Baro Başkanı Hollandada bir etkinlikte ülkesini kötüledi, Hollandalı yetkililer Ülkenin seçilmiş Bakanını sınır dışı ederken o Baro Başkanını bir etkinlikte konuşturuyor ülkesini kötülüyor ve yüzlerce Hollandalı Siyasetçide konuştuklarını alkışlıyor bunun ipi Avruda o ipi kesmek lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@