7m


7m

hyundai

Genç: Spor, zararlı alışkanlıklardan koruyor

Başkan Ahmet Metin Genç TÜFAD toplantısına katıldı.

Trabzon 27.02.2018, 15:57
Genç: Spor, zararlı alışkanlıklardan koruyor

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Türkiye Futbol Antrenörlüğü Derneği Trabzon Şubesi'nin kahvaltısına katıldı.


TÜFAD Başkanı Hayri Tekelioğlu ve antrenörlerle bir süre sohbet eden Başkan Genç, sporun Trabzon'da çocukları zararlı alışkanlıklardan korumak için en önemli araç olduğunu söyledi. Bugüne kadar spora ve sporculara büyük destek verdiklerini belirten Başkan Genç, "Trabzon malumunuz bir spor şehri. Futbolun yanı sıra güreş, boks, kickboks, hentbol, basketbol, karete gibi spor dallarında ilimizden pek çok şampiyon sporcu çıktı. Spor altyapısı olarak da güçlü bir konumda olduğumuzu düşünüyorum. Tenis, olimpik yüzme, masa tenisi, basketbol, atletizm gibi sporun pek çok dalıyla ilgili tesislerimiz ilimizde mevcut. Biz de elimizden geldiği kadar bunlara katkı yapmaya destek olmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar hem amatör spor kulüplerimize hem de bireysel sporcularımıza destek oluyoruz. Zira spor çocuklarımızı ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumasının yanında sağlıklı nesillerin yetişmesine de önayak oluyor. Çocuklarımız boş zamanlarını internet kafe ya da bilgisayar oyunları gibi zararlı etkinliklerle geçireceğine spor faaliyetlerine katılsınlar... Bu şekilde hem sağlıklarını korusunlar hem de yeni dostluklar ve arkadaşlık ilişkileri kursunlar. Bu anlamda herkes spor faaliyetlerini önemsemeli diye düşünüyorum." dedi.

Genç: Spor, zararlı alışkanlıklardan koruyor

SPOR SADECE FUTBOL DEĞİLDİR

TÜFAD Başkanı Hayri Tekelioğlu ise konuşmasında Trabzon'da sporun sadece futbol olarak düşünülmemesi gerektiğini söyledi. Futbolun yanı sıra Trabzon'da birçok dalında Trabzon'da başarılı sporcuların çıktığına dikkat çeken Tekelioğlu, "Sporun bütün dallarına önem verilmeli. Spor sadece sağlıklı bir bünyeye kavuşmak için değil sosyalleşmek için de gerekli bir araçtır. Bütün dünya ülkeleri spor dallarında başarılarıyla seslerini duyurmak istiyorlar. Şehrimiz daima futbol anılan bir şehir olsa da değişik branşlarda birçok şampiyon sporcu çıkarıyoruz. Bu bizim için gurur ve onur vesiledir. Bu nedenle amatör spor kulüplerinin her anlamda, maddi ve manevi olarak desteklenmesi çok önemli. Ortahisar Belediyemizin spor kulüplerine yaptığı destekleri takdirle karşılıyoruz. Umarım diğer belediyeler ve kamu kurumları da her türlü spor faaliyetlerine destek olurlar. Ancak bu şekilde başarı çıtamızı daha yükseklere taşıyabiliriz." dedi.  

Genç: Spor, zararlı alışkanlıklardan koruyor
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@