Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrılıyor

Fatih Sondaj Gemisi 25 Haziran’da Trabzon'dan ayrılacak.

Trabzon 18.06.2020, 12:42 18.06.2020, 12:47
Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrılıyor

Karadeniz’de sondaj faaliyeti gerçekleştirmek için Trabzon Limanı'nda hazırlıklarını sürdüren Fatih Sondaj Gemisi, eksiklerinin tamamlanmasının ardından 25 Haziran’da sondaj çalışmaları için Karadeniz Ereğlisi açıklarına doğru yola çıkacak.

Karadeniz’de sondaj faaliyeti gerçekleştirmek için 29 Mayıs günü İstanbul'dan Karadeniz'e açılan Fatih Sondaj Gemisi 1 Haziran günü Trabzon açıklarına demirlemişti. İstanbul Boğazından geçişi için üzerinde bulunan iki adet kule sökülerek 29 Mayıs günü İstanbul’un fethinin 567. yıl dönümünde Karadeniz’e açılan Fatih Sondaj Gemisi, 6 Haziran günü Trabzon açıklarından 180 ton çekme kapasiteli 5 adet römorkör eşliğinde motor çalıştırmadan 4 saatlik bir çalışmanın ardından Trabzon Limanı’na çekilmişti.

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrılıyor

Yaklaşık 60 metre yüksekliğinde 860 ton ağırlığında iki adet kulenin montajının yapıldığı Fatih Sondaj Gemisi, 25 Haziran günü Trabzon Limanından sondaj çalışması için Karadeniz Ereğlisi'ne doğru yola çıkacak.

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrılıyor

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrılıyor

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'dan ayrılıyorTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
king 1 yıl önce
Sürmene açıklarında arama yapmıyacakmıydı ? anlayamadık...kule takmak için mi o kadar yol geldi?
Yusuf61 1 yıl önce
İlk açıklandığında doğu karadeniz bölgesinde arama yapılacağı idi sanırım program değişti
Halil 1 yıl önce
Bilip bilmediğiniz yere konuşmayın zonguldakta sondaj yapıp sonra tekrar trabzonda sondaj yapacak
Trabzon 1 yıl önce
Demem o ki gariban ile alay etmeyin. CHP tarih de sadece derdi dini yıkmaktır. Rize dahi şapka dan dolayı topa tutulmuş.Erdoğan tesettür yasakladık dese CHP el üstünde tutar. Ama bu AKP hatasını göremeyeceğiz anlamına gelmez
Asım 1 yıl önce
Şimdi doktor olmayan fakat akpli olan ben birini tedavi etsem iyileşse beni il sağlık müdürü olarak atayacaksınız yani. Liyakat budur yani. Savunma bu şekilde. Bekçiyken il kültür turizm müdürü olabilmek sadece canım ülkemde görülür :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@