Fatih Parkı yenileniyor

Fatih Parkı’nda yenileme çalışmaları devam ediyor

Fatih Parkı yenileniyor
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Fatih Parkı’nı yeniden düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Fatih Parkı’nı bugün ki haliyle kıyaslanamayacak kadar güzel bir hale getiriyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına devam edilen proje kapsamında 9600 m2’lik Fatih Parkı’nda bulunan çocuk oyun alanı yenileniyor, 4 adet çay ocağı ile 1 adet kış bahçesi yapılıyor ve örtü sistemleri yenileniyor. Parkta, bazalt ve granit ile deck zemin döşeme yapılıyor. WC’ler tümüyle yenilenerek engelli vatandaşların kullanımı uygun hale getiriliyor. Proje kapsamında parktaki aydınlatma sistemi de yenilenirken bu çalışmalar sırasında parkta bulunan hiçbir ağaca zarar verilmiyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Meydan Parkı’ndaki düzenlemelerden sonra Fatih Parkı’nın düzenlenmesine de devam ettiklerini söyledi. Gümrükçüoğlu, “Meydan Parkı’nın eski hali hepimizin malumu. Her tarafından araçların geçtiği, plastik sandalyelerin bulunduğu, çay içmek istemeyenlerin oturabileceği alanların son derece kısıtlı olduğu bir alandı. Ama yaptığımız yeni düzenlemelerle birlikte 24 saat yaşayan gerçek bir meydan haline geldi. İnsanlarımız bir şey içmeden de Meydan Parkı’nın güzelliklerini doyasıya yaşıyabiliyor. Şimdi sıra Fatih Parkı’na da yeniliyoruz. Burayı da bugün ki haliyle kıyaslanamayacak kadar güzel bir hale getireceğiz. Ağaçlarımızı hassasiyetle koruyoruz. Fatih Parkı’nı halkımızın uğrak bir mekânı haline getireceğiz” diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur s
Uğur s - 5 ay Önce

Umarım eskiyi aratmazlar

Osaman
Osaman - 5 ay Önce

Başkan seni parka koysunlar inşAllah.bırak habu park işini yol yap millet biryere gidemiyo

Can
Can - 5 ay Önce

Meydan parkını çok güzel yapmışmış.rezil ettin sıra burda bunuda berbat et

Oflu 61
Oflu 61 - 5 ay Önce

ALLAH razı olsun başkanımıza.

Vatandaş
Vatandaş - 5 ay Önce

İyice ağaç köklerine zarar verin hemen kurusunlar

banner393

banner426

banner463

banner441

banner462