Ekrem İmamoğlu’ndan Trabzon Belediyelerine çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Beşikdüzü’nde.

Trabzon 30.07.2020, 18:22 30.07.2020, 18:40

Haber61 - Haber Servisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Trabzon ziyaretlerine Beşikdüzü’nde devam etti.

İmamoğlu düzenlenen organizasyonda Beşikdüzü’ndeki vatandaşlara konuşma yaptı. Trabzon’daki Belediyelere çağrıda bulunan İmamoğlu destek sözü verdi.

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı;

Pandemi süreci ister istemez gezimizi kısıtladı. Bir aile ziyareti olarak düşünün. Başkanımızın duyuru yapmamasını özellikle sağlıkçı arkadaşlarımız önerdiler. Ama yine de yoğun ilgi gösterildi herkese teşekkür ederim.
Umut ediyorum ki çok daha güzel günlerde kıymetli Beşikdüzü ilçemize yine geliriz. Çok daha renkli bir buluşmada tıklım tıklım bir alanda buluşmayı diliyorum. Tabi İstanbul kocaman bir kent. Burada bulunan hemşerilerimin bir çoğu İstanbul’dan gelip yazını burada geçirmekte. Trabzon göç veren bir şehir. Trabzon insanı gurbette ekmek kazanıp yaşamını şekillendiren belki de Türkiye’deki göç tarihinde bu süreci en çok yaşayan şehirlerinden biri.

Ben sizler gibi Trabzon’da doğu büyümüş liseyi burada bitirmiş biriyim. Doğduğum köy 40 haneli bir köy. Beni güzel annem kıymetli babam yetiştirmiş. Öğretmenleri bu cumhuriyeti yetiştirmiş ve hem üniversite okumayı ve hem iş yaşamını İstanbul’da sürdüren bir vatandaş olmuşuz.
Trabzon’un her köşesi benim yurdumdur, doğduğum şehirdir. Bu şehrin her köşesine katkı sunmak isterim. Ama haberimiz olacak, olmadan da bunu yapamayız. Çekinmeyecekler kapımızı çalacaklar, iş diyalogla olacak. Bu diyaloğa Trabzon’un bütün belediyelerini davet ediyorum.

Beşikdüzü çok özel bir yer. Beşikdüzü, cumhuriyet tarihinin aydınlanma sürecinin en kıymetli ocaklarından birinin olduğu yer. Köy enstitülerinin en kıymetli örneklerinden birinin varlığıyla renklenmiş, etrafına ilim yaymış bir noktadır Beşikdüzü. Ne yazık ki o süreç sıkıntıya uğramıştır. Ama köy enstitüsünün buradaki varlığı, izi yine insan yetiştiren bir nokta olması çok önemliydi. O eski dokunun tümüyle muhafaza edilmesini çok arzu ederdim. Ancak ne yazık ki o doku yıkılmış.

İstanbul iyi yönetilirse, Türkiye de iyi olur. Dolayısıyla İstanbul iyi yönetimin merkezi olmak zorundadır. Öyle de bir sorumluluğumuz var. İstanbul’da ahlaklı bir yönetim olarak örnek olacağız. Demokratik yöntemlerle, topluma sorarak yeni nesil belediyeciliğin merkezi olacağız. İstanbul’un ekonomisini iyi yönetirseniz, Türkiye’ye örnek olursunuz. Bunlar sorumluluklarımız. İstanbul Türkiye’nin her noktasına katkı sunmakla mesuldür. Beşikdüzü’nün de bir ayrıcalığı elbette olacaktır. Türkiye’nin her belediyesini arkadaşlarımız geziyor.

Yorumlar (17)
Mustafa gülec 6 ay önce
Trabzonun güneşi ,,yıldızı,,,hoş geldin
Ahmet malikoğlu 6 ay önce
İstanbulda 1 yıldır laf salatasından başka bir icraatını görmedik. Anca gezilerde tatillerde. Musibet gibi çöktü şehrin üzerine, şimdi de Trabzona musallat olmaya çalışıyor. Kirli ellerini çek Trabzonun üzerinden.
Kemal 6 ay önce
Trabzonun gururudur Ekrem İmamoğlu. Çakma Trabzonlu değil, gerçek Trabzonludur.
Önder 6 ay önce
Ahmet bişe dedi arkadaşlar ama ne dedi oda bilmiyor buna ancak laf etti bal kabağı koy tabağa ye sabaha diyebiliriz
Hoca 6 ay önce
Ahmet bey, sayın önceki belediye başkanları zamanında yapılan ama İmamoğlu zamanında yapılmayan, eksik olan bir şey mi gördünüz? Ha siz okçular vakfının, ensarın ya da başka yandaş dernekler üzerinden nemalananlardansanız valla çok haklısınız, İmamoğlu hiç bir şey yapmamış
Hasan 6 ay önce
Ahmet sen reisini yağlamaya devam et,
Üsünde urba tek donunu bıraktı reis,
Her sene Trabzonspor’u da öpmeden bırakmıyor
Devam Ahmet
Sen hak ediyorsun
Sami Uzunarslan 6 ay önce
Sizin gibi cahillerin aklı başına bir gelebilse de Türkiye'ye musallat olmuş hırsızları, yalancıları, millet düşmanlarını desteklemekten vazgeçseniz. O günler geldiğinde ülke o kadar güzel günler görecekki Türkiye öyle bir aydınlığa kavuşacakki sizin gibi yosun beyinliler bile bile hayran kalacaklar.
Sami Uzunarslan 6 ay önce
Son yıllarda Trabzon'dan adı anılmaya değecek insani olarak, siyasetçi olarak, kıymeti harbiyesi olan, ülkeye faydalı olan yada olabilecek olan insanların ortaya çıkması pek görülür birşey değildi nihayet hem Trabzon'un hemde Türkiye'nin onur duyacağı yeni nesil bir siyasetçi, bir yurtsever ortaya çıktı. İnşAllah önümüzdeki dönemlerde Türkiye'ye cumhurbaşkanlığıda yapacak Trabzon'lu lar olarak bizleri çok daha fazla gururlandırmaya devam edecektir.
Ahmet 6 ay önce
Adam gibi adam
Vatandaş 6 ay önce
Hoşgeldin memleketine Trabzonun has uşağı büyük başkan..
Karadeniz 6 ay önce
Bu ne anlatıyor kısa bir zamanda foyası ortaya çıktı, bunu seçenlerin çoğu binpişman
Önder 6 ay önce
Bu tarz yorumları oldukça hemşehrimiz vede gururumuz Ekrem İmamoğlu'nun doğru yolda ilerlediği belli olmuş oldu
Sami Uzunarslan 6 ay önce
Allahın şaşkını oy veren herkes pişmanda seçimde %54 almıştı şimdi desteği %58-59 bu nasıl oluyor?
Gursel 6 ay önce
2023 te Türkiye'nin yüzünü Adalete, Demokrasiye, Atatürk'e döndürecek adam. Hemde Trabzonlu. (Gurur)
Rambo 6 ay önce
Mustafa başkana methiyeler dizen ama üzülerek methiyeler dizen Akp Li gördüm, ben insanım memleketime bir taş koyan kim olursa olsun minnet duyarım ama şunu asla kabul etmem çalıyor da iş de yapıyor, kim gelse böyle Olacak vs vs ben sayın başkanım halkında bir şey duymadım insan olmak parti ile olmaz insan olmak önce haseti bırakmakla taktir etmekle başlar. Mustafa başkanı canı gönülden tebrik ederim. Siyasileri asıl tektir etmek halkın işi değiş siyasilerin asli görevi Zaten halktan alınan vergi ile halka hizmet etmek ama biz de bu siyasilere verilmiş bir lütuf sanki, Bize hizmet ederek bizi onurlandırdınız sayın koltuk hazretleri...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@