banner491

Dünyanın fındığı burada dediler

Trabzon Ticaret Borsası’nın (TTB) katılımları, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği (TSİAD)’nin destekleriyle, Fındık Ocağı’nın düzenlediği hasat şenliğinin ikincisi Arsin Harmanlı Köyü’nde yapıldı.

Dünyanın fındığı burada  dediler
banner455
banner432

Fındığın her yönüyle konuşulması ve farkındalık yaratılması adına düzenlenen, “#dünyanınfındığıburada#”sosyal medya organizasyonu çerçevesinde gerçekleştirilen hasat şenliğine AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, TSİAD Başkanı Sırrı Furkan Eren, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, TSİAD eski başkanı Zeyyat Kafkas, DOKA Uzmanı Burhan Yazıcı, Doğal ve Tarihi  Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç.Dr.Coşkun Erüz, TTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Göç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TSİAD üyeleri, Karadenizli ses sanatçısı Seren Uzun, sosyal medya fenomeni Reşat Hacıahmetoğlu ve  davetliler katıldı.

Dünyada en büyük üretim yapan ülkenin Türkiye olduğunu ancak bunun yeterli olmadığını savunan TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk bu tür etkinliklerin bir farkındalık yaratarak üreticinin ürününü daha iyi üretmesine sebebiyet vereceğine dikkat çekerek “Bugünkü etkinliğe bizlerde borsa olarak destek veriyoruz. 8 Ağustos’ta da bizim örnek bahçemizde daha geniş çaplı bir Ekonomik Fındık Hasadı etkinliğimiz olacak. Buradaki tüm konuklarımızı etkinliğimize bekliyoruz. Amaç elbette Türkiye’nin kazanması. Hedefimiz o ve inşallah bunda da başarılı olacağız” dedi.

TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan da her konuda destek vererek fındığı olması gereken yere oturtacaklarına inandıklarını ifade etti. Ergan bu tür destek ve kampanyaların sürekli artması için üzerlerine düşecek her türlü göreve de hazır olduklarının altını çizdi.

TSİAD Başkanı Sırrı Furkan Eren de Trabzon Ticaret Borsası’na yaptıkları ziyarette fındığa katkı yapmak istediklerini ve bu görüşü başkanlarla paylaştıklarını belirterek şunları söyledi:

“Başkanlarımız söylemimizden çok memnun oldular. El birliğiyle neler yapabileceğimizi konuşmaya başladık. Seyyare hanım da bizim yönetim kurulu üyemiz ve aynı zamanda borsaya da katkı veriyor. Onun aracılığıyla bu hasat şenliği organize edildi. Arkasından da sosyal medyada bir farkındalık yaratmak için bir slogan bulmamız gerektiğini düşündük ve “dünyanın fındığı burada” dedik. Borsamızda “Bahçeye gel bahçeye dolu fındık bulursun” dedi. Biz onlara, onlar bize destek verdiler ve buralara kadar geldik. Bu etkinliğin bir başka yönü de agro turizm denilen kırsal alanlarda turizmi desteklemek adına da çalışmalar yapıyoruz. Bunu da onun bir parçası olarak görüyoruz. “

Etkinliğin ortaya çıkmasını sağlayan ve hazırlanmasında büyük emeği olan TSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Fındık Ocağı Genel Müdürü Seyyare Sungur da “Etkinliğimizin ve bizlerin burada olmasının amacı “dünyanın fındığı burada” demek. Bizleri kırmayıp yanımızda olan buradaki tüm paydaşlarımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız buradaki fındığı tüm dünyaya tanıtmak. Çünkü fındık bizim hazinemiz. Amacımız daha da büyüyerek bu güce sahip çıkmak” dedi.

Ardından paydaşlar ve davetliler yöresel kıyafetler eşliğinde toplayacakları fındıkları koymak için sepet ördüler ve bahçeye geçtiler. Maniler eşliğinde fındık toplayan davetliler daha sonra topladıkları fındıkları harmanda seçerek onu çikolataya çevirdiler.

“#dünyanınfındığıburada#” hashtagiyle etkinliğe yurtiçinden ve yurtdışından da çok sayıda destek verildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 16:06

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner472