banner518

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da vatandaşlara hitap etti.

Trabzon 25.08.2019, 17:27 26.08.2019, 09:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Haber61 - Haber Servisi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da toplu açılış töreninde katıldı.

216 projenin açılışının yapıldığı törene Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanısıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Milletvekilleri ve partililer katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

Trabzon’un Arsin Yatırım adasının kararnamesinin imzaladım. Bugün burada 216 projenin açılışını yapacağız. Trabzon’a 30 katrilyonluk yatırım yaptık. Biz bu ülkeye bu millete aşığız. Trabzon’unumuzun çehresini değiştirdik. Turizm başta olmak üzere her alanca cazibesi artacak. Akçaabat’ta stadımızın yanına şehir hastanemizi yapacağız. Sadece Havalimanımızın yolcu trafiğindeki gerçeği göstermeye yeterlidir. 2003 Yılında 430 Bin kişinin kullandığı havalimanımızı geçen yıl 4 Milyon yolcu kullandı. Zigana tüneli ile şehrimizi ekonomik ve ticari anlamda da geliştiriyoruz. Kanuni Bulvarı Trabzon için başlı başına bir devrimdir. Bir kısmını bugün açacağız. Kalan kısımlarını da etap etap açacağız. Raylı sistemle Trabzon’un şehir için ulaşımında devrim yapmaya hazırlanıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Trabzon gibi Fatihin emaneti olan İstanbul’a sahip çıkacağız. Buradan teröre peşkeş çekilmesine engel olacağız. Bu hafta AEK’yı 3-1n Yunanistan’da yendik. Rövanşı da burada halledip çıkacağız. Başarılar diliyorum. İnanıyorum bunu da başaracağız. 

Partimizin kuruluşunun 18. Yıl dönümünü geride bıraktığımız bu günlerde aynı anlayışla devam ediyoruz. Bugün Türkiye’nin kara deniz ve hava sınırlarına yönelik tacizler var. Egemenliğine yönelik saldırılar var. Ülkemizin yaşadığı ve yaşamak istediği gerçek budur. Ülkemizin havasını soluyan imkanlarından istifade eden hiç kimsenin karşı çıkamayacağı başlıklardır. Çarpık siyasi anlayışın en başında CHP ile HDP yer alıyor. CHP, payandadır. HDP’den PKK’nın terör örgütü olduğunu duydunuz mu? Peki CHP’ye ne oluyor. Türkiye FETÖ terör örgütünün işgal girişimine maruz kalıyor aynı kadro bu girişimi önemsizleştirmeye çalışıyor. Türkiye PKK’nın Suriye’deki uzantılarına karşı adım atıyor. Aynı kadro karşı çıkıyor. Peki bu insanlar Trabzon’a geldiğinden benim hemşerilerim ne diyecek. Türkiye Doğu Akdeniz’de savaşı göze alarak tarihi bir duruş sergiliyor bunlar deli saçması laflarla ortaya çıkıyor. Trabzon’dan sesleniyorum. CHP sen kimin yanındasın. Milletimize düşmanlık edenlerin yanında ne işin var. Tüm dünya Türkiye’nin orada ne işi var diyor, bu herkes orada Türkiye neden yok diyor. Demek ki Bay Kemal bizim Ay yıldızımızı da tanımıyor. Yürüttüğümüz operasyonlar için ağzından neden kelam çıkmıyor. Türkiye CHP’den yuvarlak sözler değil delikanlıca konuşmasını bekliyor. CHP yönetimine evlatlarına bir utanç değil şeref bırakmaları çağrısını yapıyorum. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Bizim tarih önünde anlımız aktır. Milletimize hizmet etme ülkemizi hedeflerine ulaştırma yolundan uzaklaştırmadık. Sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridorlarını paramparça ederken her alanda hizmet çarkını kesintisiz işletiyoruz. Kurban Bayramından önce İzmir İstanbul Otoyolunu milletimiz kullanmaya başladı. 

İdam kararını tek başıma veremem. Bu meclisten gelecek ben de onaylayacağım. Meclisten geçerse ben zaten onaylarım. 

Genel sağlık sigortası ülkemizdedir. Çalışan kendisi ödüyor. Ödeme gücü olmayanlarınkini biz ödüyoruz. Dileyen herkes farkını ödemek suretiyle özel sağlık kurumlarından hizmet alabilir. Eğitimde anasınıfından üniversitesine kadar her alanda güçlü bir altyapı kurduk. Bizim neslimiz 70 kişilik sınıflarda eğitim aldık. Bu rakam bugün 20 ile 30 arasında. K-Okullarımızın açılışını yaparak bu sayısı daha da düşürüyoruz. Enflasyon tek haneli rakama inecek. Bunun müjdesini veriyorum. Milletimizin istiklal ve İstikbal davası yanında iş ve aş meselesi de önceliklerimiz arasında yer almıştır. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Siyaset sahnesine çıktığı günden bugüne kadar ülkemizde ekonomik büyüklük, altyapı, sanayi, tarım, ticaret, sağlık, eğitim, turizm her alanda, her sektörde birçok hizmetler yapıldı, yapılmaya devam ediyor ve yapmaya da devam edeceğiz inşallah çünkü kendini bu millete adamış bir devlet adamı, milletin adamı, Allah'ın adamı önümüzde olduğu müddetçe bu millete kimse fiske vuramayacak." dedi.

Bakan Turhan, Atatürk Alanı'ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, şehadet mertebesine erişen polis memuru Akın Çelebi'ye Allah'tan rahmet, ailesine sabır, tüm Türk milletine başsağlığı diledi.

Bu vatanı kendilerine bırakan tüm şehitlere minnet ve rahmet duygularını ileten Turhan, "Bizim bu topraklarda istiklal mücadelemiz bin yıldan fazladır sürüyor ve bu topraklarda var olduğumuz müddetçe ilelebet de devam edecek. Buna kimse engel olamayacak. Bir yandan istiklal mücadelemiz devam ederken, güvenlik güçlerimiz sınırlarımızda, yurt içinde canını feda edercesine cansiparane bu mücadeleyi verirken bir yandan da istikbal mücadelemiz devam ediyor." diye konuştu.

Turhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye'de başlatılan hizmet siyasetinin hızlı bir şekilde devam ettiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Siyaset sahnesine çıktığı günden bugüne kadar ülkemizde ekonomik büyüklük, altyapı, sanayi, tarım, ticaret, sağlık, eğitim, turizm her alanda, her sektörde birçok hizmetler yapıldı, yapılmaya devam ediyor ve yapmaya da devam edeceğiz inşallah çünkü kendini bu millete adamış bir devlet adamı, milletin adamı, Allah'ın adamı önümüzde olduğu müddetçe bu millete kimse fiske vuramayacak."

Trabzon'un, Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olduğunu vurgulayan Turhan, şunları söyledi:

"Dünyanın en güzel coğrafyası. Allah bize bu coğrafyayı, bu memleketi ikram etmiş, bahşetmiş, biz de bunun kıymetini bileceğiz, bunun nimetinden faydalanacağız, değil mi? Nasıl olacak? İşte bu hizmetleri yaparak hem kendi insanımız için hem de memleketimize, Trabzon'umuza yurt içinden, yurt dışından gelen insanların rahat bir şekilde yaşayıp buralara gelip yeyip içip gezip bu güzelliklerden faydalanırken bizim de esnafımız, tüccarımız bundan faydalanacak."

Turhan, bugün birçok eserin açılışını yaptıklarına değinerek, "Trabzon'umuz için çok önemli bir altyapı olan Kanuni Bulvarı var, çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Bugün de Kanuni Bulvarı'mızın daha önce hizmete açtığımız Yıldızlı Kavşağı, Akyazı Kavşağı'na ilave olarak Akyazı Kavşağı ile Uğurlu Kavşağı arasındaki 3,7 kilometrelik 2x3 şeritlik yolu Trabzon'umuzun hizmetine veriyoruz." ifadelerini kullandı.

Allah'tan, milletten razı olmasını niyaz eden Bakan Turhan, meydanları dolduran hemşehrilerine de teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, son 17 yılda Trabzon'a 30 milyar lirayı aşkın yatırım yaptıklarını söyledi.

Varank, Atatürk Alanı'ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, memleketi Trabzon'da bulunmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Bugün ebediyete uğurladıkları Trabzonlu şehit Akın Çelebi ile dün ve bugün yapılan operasyonlarda şehadete ulaşan tüm şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Varank, "Ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında canını ortaya koyan tüm güvenlik güçlerimize Rabbim güç, kuvvet versin, ayaklarına taş değdirmesin." diye konuştu.

Varank, bugün bir kez daha Trabzon'a yapılan hizmetlerin, yatırımların açılışı vesilesiyle bir arada olduklarını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Trabzon'daki her bir projenin bizzat takipçisi olan Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bugün 1,3 milyar lira değerinde 216 projenin ve hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Altyapı hizmetlerinden yol çalışmalarına, spor tesislerinden kamu hizmet binalarına kadar birçok yeni eser ve hizmetimiz Trabzon'umuza hayırlı, uğurlu olsun. Tüm bu eserlerin hayata geçmesinde emeği olanlardan Allah razı olsun. Son 17 yılda Trabzon'a 30 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık."

"Ak gençlik seninle gurur duyuyor." tezahüratları üzerine Varank, "Biz sizinle gurur duyuyoruz." ifadesini kullandı.

Bakan Varank, şöyle devam etti:

"Bu yatırımların mimarı Sayın Cumhurbaşkanımızın Trabzon'a olan bu ilgi ve alakasını, benim Trabzonlu hemşehrilerim sağ olsun hiçbir zaman karşılıksız bırakmadı. İşte geçtiğimiz 31 Mart yerel seçimlerinde Trabzon bir kez daha kendine yakışanı yaptı. Trabzon'un bu dik duruşu, hizmet siyasetine olan teveccühü elbetteki bizleri daha da şevklendiriyor. Trabzon'un ihtiyaçları bizim için önceliklidir çünkü Trabzon bölgenin lokomotif şehirlerinden bir tanesidir. Burada yaşanan gelişmeler, atılan adımlar tüm bölgeye sirayet eder. İşte bu yüzden Trabzon'a verdiğimiz sözlerin her zaman arkasında durduk, takipçisi olduk."

Bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak Trabzon'a iki müjdeyle geldiklerini kaydeden Varank, "Bunlardan ilki bölgesel gelişmişlik farkını azaltmak amacıyla ayrıcalıklı teşvik ve destekler sağladığımız cazibe merkezleri programı. Yatırım ortamını canlandırmak, üretimi ve istihdamı artırmak için Trabzon'u cazibe merkezleri destekleme programı kapsamına aldık. Diğer müjdemiz de yatırım adası, Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda detaylı bilgilendirme yapacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@