7m

7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan o yolları tek tek saydı ve bitirileceği tarihi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da yapımı devam eden yolları tek tek saydı ve bitirileceği tarihi verdi.

Trabzon 30.01.2022, 18:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan o yolları tek tek saydı ve bitirileceği tarihi verdi

Bir dizi program için Trabzon’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Trabzon’da yapımı devam eden yol projeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, bütün projeleri tek tek sayarak bitirileceği tarihi söyledi. Erdoğan Kanuni Bulvarı ve Zigana Tüneli’nin sene sonuna kadar bitirileceğini söyledi.

Erdoğan, “Ulaştırmada Trabzon’a 2022 yılına kadar 73 km bölünmüş yol yapılmışken, biz bunu toplamda 267 km’ye çıkardık. Yapımı süren Trabzon şehir geçişi devlet yolunu yani Kanuni Bulvarı yolu ile Akyazı sahil bağlantı yollarının kalan kesimlerini, Konaklar-Pelitli-Yalıncak yolunu, Maçka Kara-Hava yolunu, Of-Balaban yolunu, Akçaabat-Söğütlü-Yıldızlı yolu muhtelif kesimlerdeki işleri. Akçaabat-Düzköy yolunu, Of-Çaykara yolunu, Yalıncak-Bulak-Çağlayan yolundaki muhtelif bölümleri. Beşikdüzü-İskenderli-Tonya yolunu, Çaykara-Karaçam, Yomra-Özdil-Yağmurdere yolunu, Akçaabat ayrımı Derecik yolundaki muhtelif kısımları, Şalpazarı-İskenderli yolunu tüm bu ulaşım projelerini sene sonuna kadar tamamlıyoruz. Doğu Karadeniz’in Anadolu’ya açılan kapısı olan Zigana Tünelini ve bağlantı yollarında 24 saat vardiya esasına dayalı çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bunu da bu yılsonuna kadar bitiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber61 - Haber Servisi - 
 


Yorumlar (6)
0061 4 ay önce
aynı masal yol yol yol
birisi 4 ay önce
trafik var diye ağlamayacaksınız o zaman
Hüseyin 4 ay önce
Bir tane kişi söylemez mi bu zam fırtınası nedir. Yolla kandırın insanları
cemil 4 ay önce
kanuni bulvarının güneye uzayan kolu daha başlanmadı...kanuni bulvarını çağlayan hacımehmete bağlayacak gölçayır tünelleri 5yıl önce delindi fakat girişine 2 yıl önce toprak dökülüp kapatıldı. Yazık günah yapılan yatırıma neden projenin güney kısmına uzanan kollarında çalışma yok. Neden bu şehir hep denizle 2 km. mesafe arasına sıkılaştırılıp insanlar boguluyor. İdareciler neden bu şehri güneye büyütmüyor.
Fırtına Kuşu 4 ay önce
Dağlık olduğu için olabilir mi? Bu dere bu kadar
Vatansever 4 ay önce
Güney çevre yolu olmadıktan sonra saydıklarınızın hiç bir anlamı yok. Bu şehre asıl ihtiyacı olan şeyi yapmıyorsunuz. Yalan dolan projelerle bizi oyalıyorsunuz. Sandıkta görüşürüz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@