Cora: “Mutlaka sandığa gitmeliyiz”

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora referandum çalışmalarını sürdürüyor.

Cora: “Mutlaka sandığa gitmeliyiz”

Pazar günü yapılacak Referandum öncesinde AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Milletvekili sayısının arttırılmasına açıklık getirdi. Herkesin sandığa gitmesi konusunda çağrıda da bulunan Cora, Evet oyu konusunda da yüzde verdi.


600 MİLLETVEKİLİ NÜFUSLA ORANTILI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Anayasa değişikliğiyle ilgili kafalarda oluşan sorulara açıklık getirmeye devam ediyor.

Zaman zaman karşılaştığı sorulardan biri olan Milletvekili sayısının arttırılması konusuna açıklık getiren Milletvekili Cora, Milletvekili sayısının artırılmasının parlementonun güçlenmesi anlamına gelmediğini belirterek, “Bu temsilde adaletle ilgili bir durumdur. Nüfus arttı. Nüfusumuz 57 milyon iken SHP-DYP döneminde Milletvekili sayısı 450 den 550 ye çıkarıldı. Nüfusumuz şimdi 83 milyon oldu. Ayrıca yurtdışında ki 3 milyon seçmene seçme hakkı verildi. Bu sayı bir Büyükşehir yapıyor. Onlarında Meclis'te temsil hakkı vardır. Yurtdışında ki seçmen oy verecek ama temsilcisi olmayacak. Bu adalet mi? Oralarda da seçim bölgesi oluşacak. Dolayısı ile  şehirlerde ki vekil sayısı düşüyor, düşmemesi için getirilen bir düzenlemedir” ifadelerini kullandı. 

Cora: “Mutlaka sandığa gitmeliyiz”

HALKIMIZDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK

Referandum için artık geriye sayımın başladığına dikkat çeken AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, referandum çalışmalarının yanı sıra, sonuçları konusunda bir değerlendirme yaptı.

Öncelikli olarak oy kullanma hakkı olan herkesin mutlaka sandığa gitmesi gerektiğinin altını çizen Cora; “Milletimizin vereceği karara saygı duyuyoruz.Hayır oyu da evet oyu da değerlidir. Önemli olan sandığa gitmek ve tercihte bulunarak demokratik meşruiyete katkı sunmaktır. herkes sandığa gitmelidir.Sandık demokrasinin kalesidir.Milletin kararı başımızon üstündedir.Bizim milletimizin terazisi hassastır. Mutalaka doğruda buluşacaktır.Milletvekili arkadaşlarımız, Belediye başkanlarımız ve teşkilatlarımızla 16 nisan itibarı ile Trabzon’da gitmediğimiz ilçe, belde ve köy kalmayacak.Bıkmadan usanmadan halkımıza yeni hükümet modelini anlatmaya çalıştık. Halkımızın genelinden o pozitif enerjiyi aldığıma inanıyor ve referandum çalışmalarında yaptığım gözleme güveniyorum. Türkiye %58-63 , Trabzon ise %75-80 arası Evet olur” dedi.

Cora: “Mutlaka sandığa gitmeliyiz”
 
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz
Yılmaz - 3 yıl Önce

Sayın Salih CORA milletvekili seçildikten sonra acaba kaç kez yargı personelinin sorununu gündeme getirmiş sormak isteriz. Bizler kendisi için sandığı gitmiştik ama kendisi yıllarca birlikte çalıştığı adliye personellerini çabuk unuttu

Mustafa salih
Mustafa salih - 3 yıl Önce

Evet Sandığa gidelim Ve Hayır deyip eyalet oyununu bozalım

ibrahim çevik
ibrahim çevik - 3 yıl Önce

35 yaşında İki üniversite bitirmiş çocuğum işsiz, sizin türemeleriniz 18 yaşında millet vekili olacak hemi.. HAYIR, dibine kadar hayır.

birbilen
birbilen - 3 yıl Önce

Yalan dolan korkutmayla hayır kampanyası yürütenler bir de evet diyenleri maddeleri bilmemekle suçluyorlar..buradan iddia ediyorum herkes o maddeleri okuyup eğrisi doğrusunun ne olduğunu bir anlasa bu referandumda hayır oyu %20 bile çıkmaz ama algı operasyonlarıyla hayır oyları artırılmaya çalışılıyor.

misafir
misafir - 3 yıl Önce

hayır diyenler emin olun evet basacaktır. Onlar sadece kendilerini kandırıyor. Şu da var kulaktan duyma dolma sözlerle hayır diyenler meseleniz erdoğansa sölim size bu ülkede milyonlara Erdoğan vardır. hatırlatırım

Hamza Gür
Hamza Gür @misafir - 3 yıl Önce

vatanseverler hayır verecek, barzaniseverler, apo severler ne yaparsa yapsın, beni ilgilendirmiyor

SIRADAKİ HABER