banner526

banner533

banner513

Çok kitap okuyan öğrenciler Çanakkale Gezisi ile ödüllendirildi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kitap Okuma Yarışması’nda dereceye giren 50 öğrenci Çanakkale Şehitliği gezisine gönderildi. 

Trabzon 28.10.2017, 15:15
Çok kitap okuyan öğrenciler Çanakkale Gezisi ile ödüllendirildi
Meydan Parkı’nda düzenlenen uğurlama törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kaş da katılırken, öğrencilerden Çanakkale’yi çok iyi öğrenmeleri istendi. 

Konuşmasında kitap okumanın önemine değinen Başkan Gümrükçüoğlu, “Günümüzde dünyayı cep telefonuna sığdırmışlar. Ama bu bağımlılık yapıyor. Ve nitece olarak insanlar için bunun dışında dünya kalmıyor. İletişim, hal hatır sorma, büyükleri ziyaret etme, kitap kokusu, kütüphane sevgisi kalmıyor. O kitapların bizim için birer varlık, birer servet, birer rehber olduğunu unutmayalım. Teknolojiden istifade edelim ama kitapları asla unutmayalım. Kitapların bizlere kazandıracaklarını hiçbir şey kazandıramaz. Bu çerçevede bu yılda Kitap Okuma Yarışmasını tertip ettik. Dereceye giren 50 öğrencimizi dünya tarihinde bir istiklal, bir kahramanlık; mukaddesatımızın, ülkemizin namusunun korunmasının sembolü olan Çanakkale Şehitliğine, o tarih şuurunu öğrenmeleri, hayatlarında önemli bir hatıra olmaları için Çanakkale seyahatine gönderiyoruz” dedi.

Türkiye’nin geleceği olan öğrenciler için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Bu yarışmanın bundan sonraki zamanlarda da devam etmesini temenni ediyorum. Bunun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler için her türlü fedakarlığı yapacağız. Sizler yetişip büyüyüp bu ülkeyi idare etmeyi, geliştirmeyi, insan sevgisi ve medeniyeti dünyaya yaymayı sürdürecek olan fidanlarımızsınız. Şunu bilin ki bizler sizin üzerlerinize titriyoruz” diye konuştu.

Öte yandan Trabzon’da ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde okuyan tüm öğrencilerin başvurabildiği Kitap Okuma Yarışması’na 7 bin 500 civarında öğrenci başvurmuştu. İlk üç derece ödüllerinin dağıtıldığı yarışmanın mansiyon ödülü ise Çanakkale gezisi oldu. Gezide Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası, Şehitlikler, Conk Bayırı, Seddülbahir, Aynalı Çarşı gibi tarihi ve kültürel mekanlar gezilecek.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@