CHPli meclis üyesi patladı: "Yalıncak işgal edildi ticaret alanı yapılıyor!"

CHPli meclis üyesi patladı: "Yalıncak işgal edildi ticaret alanı yapılıyor!"

CHPli meclis üyesi patladı: "Yalıncak işgal edildi ticaret alanı yapılıyor!"
banner432

HABER61 - HABER SERVİSİ

Ortahisar Belediyesi Meclis toplantısı bugünkü oturumunda CHPli Meclis üyesi Cüneyit Zorlu, sert çıktı. Gündem dışı söz alan Zorlu, daha önceki meclis toplantısında Suriyeliler konusunu gündeme getirdiğini hatırlatarak, "Beni ırkçılıkla suçladılar.  Lakin Suriyeliler konusunda vatandaşlarımızın ne kadar rahatsız olduğunu gündeme getirdim. Bakın bir gazete beni ırkçılıkla suçluyor ama aynı gazetenin diğer sayfasında bir işsiz gencimiz, ‘Suriyelilere iş var bize yok.’ diye isyan ettiğini yazmış. Bizim söylemek istediğimiz buydu. Sosyal toplumsal olaylar arttı. Huzur bozuluyor. Buna önlem alınması gerektiğini söylemeye çalıştık. Halen de söylüyoruz. Bakın daha geçen gün Uzunsokak’ta bir yabancı uyruklu şahız tacizden linç edildi. Polis diğerlerinin elinden zor aldı." dedi.

Belediyenin 5 bin ve bin ölçekli imar düzenlemesi yaptığını Yalıncak mevkisinin denize bakan kesiminin ticari alan olarak değiştirildiğini ifade ederek, "Yalıncak işgal altında… Kentin merkezinde, Ortahisar sahil kesimi boyunca denize girilebilecek, halkın yüzebileceği bir şey yok. Bu konuda sayın başkanım sizin görüşünüzü merak ediyorum" diye seslendi. 

"CHPli Ortahisar Belediye Başkan adayımız Salih Akyüz, Akyazı Trabzonspor Stadyumu’nun yanındaki boş alanın insanların 365 gün yaralanabileceği yeşil alan ve deniz kıyısı sosyal alanı olması için proje hazırladı önerdi. Bu konuda düşünceniz nedir? Bu şekilde siz yapsanız olmaz m?" diyen Zorlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili sözleri gündeme getirmesi meclise buz kestirdi.

Zorlu, “Ekrem İmamoğlu üzerinden, onu eleştireyim diyerek densizce Trabzonlulara pontus diyenler var. Biz Türkoğlu Türk’üz. Siz sayın başkan bu konuda gerekli açıklamayı yaptınız. Bu kentin hükümette 4 tane Trabzonlu bakanı var onlar neden konuşmuyor. Neden Pontus diyenlere bir şey söylemiyorlar. Bu konuda neden itiraz etmediler. Biz Türkoğlu Türk’üz. Aksini söyleyen vatan hainidir” diyerek seslendi. 

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de bu konuşmaya, önce halk plajı konusuna cevap verdi.
Yalıncak ile ilgili bir proje olduğunu bu proje kapsamında plaj yapacaklarını halkı denizle buluşturacaklarını söyledi. Başkan Genç, konuyla alakalı Başkan Yardımcısı Erdoğan Beder’e söz vererek çalışmalar hakkında bilgi vermesini istedi. Beder, Yalıncak’ta bir plaj çalışması yaptıklarını yalnız Başkan Genç’in istediği yerde bir balıkçı barınağı olduğu, bu konuda plaj projesinin başka bir tarafa kaydıracalığını söyledi. 
Plaj konusu netleşmeden başka bir oturuma bırakıldı, Yalınca’ta plaj için yer sıkıntısı çekildiği yeniden gündeme geldi.

Başkan Genç Pontus eleştirileri ile ilgili,"Ben gerekli açıklamayı yaptım. Sözlerimizin de arkasındayım." dedi.

Ekrem İmamoğlu üzerinden olmasıyla ilgili,"Siyasi bir mecrada olmasından dolayı derinlemesine o konuya girmeyeceğim." dedi.

CHPli diğer meclis üyeleri Turgay Şahin, Ömer Dayı ile İYİ Parti Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu da gündem dışı söz aldılar.

Özellikle Numune Hastane yönetiminin otopark isteği gündeme geldi. Bu konuda meclis çalışma yapacak hastane yönetiminin otopark isteği için çalışma yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 15:27

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Aydın
Ali Aydın - 2 hafta Önce

Trabzonluları sayın İmamoğlu üstünden yunan ve pontus benzetmesi yapan esenler Bld baş. Ve Rizeli idüğü ne olduğunu bilmediğimiz zat içişleri bakan yardımcısına ses çıkarmayan vekilleri kınıyorum buna bşb başk dahil sayın Genç ayrı başlık açıyor onu ayakta alkışlıyoruz. AKP kanadından bir tek kendisi bu olayı kınadı

Trabzonlu Hayati dayı
Trabzonlu Hayati dayı - 2 hafta Önce

Sayın Genç aynı zihniyete hizmet eden eleman,numaradan sempati toplamak için güya Trabzon'a pontos benzetmesini kınadı(günler,sonra)

abdi abi
abdi abi - 2 hafta Önce

en net pontus ifadesiini trabzon için chp tekirdağ milletvekili kullandı...hem de 100 kat ağır şekilde ..onada dedinmi bu lafları...yaptığnız tek şey basitlik...

tamer
tamer - 2 hafta Önce

cüneyt zorlunun değerlendirmeleri önemli ölçüde katılıyorum

doğan61
doğan61 - 2 hafta Önce

hertürlü çirkin algı operasyonları ülkede ayrıştırma politikaları nereye kadar son olarak trabzon ve trabzonlulara atılan iftira ve buna ses çıkarmayan siviltoplum kuruluşları ve trabzon vekilleri yazıklar olsun size

SIRADAKİ HABER

banner204

banner393