CHPli Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu’dan Trabzon'un yeni otogar projesiyle ilgili çok sert sözler;

“AKP’nin sicili bozuk, yine tanıdıklara çizdiriliyor”

Trabzon 13.12.2019, 15:29
CHPli Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu’dan Trabzon'un yeni otogar projesiyle ilgili çok sert sözler;

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Ortahisar’ın CHPli Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu Yeni otogar projesi konusunda açıklamalarda bulundu. 

Zorlu, yeni otogar projesinin tartışmalarını son günlerde hem mecliste hem de kamuoyunda takip ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı;

“Bu projenin nasıl yapıldığı, kimler tarafından yapıldığı, nasıl yaptırıldığı konusunda birçok tartışma yaşanmaktadır. Bizim de kulağımıza gelen birçok iddia bulunmaktadır. Bu iddialara değinmeden önce Trabzon’da son 10 yıldır yapılan büyük projelerde her nedense kentin dışından mimarlar mühendisler ya da firmalar Trabzon’a getirilip iş yaptırılmaktır. Bu da kentin duyarlılığını, hassasiyetlerini çok önemsenmediğinin sonucunu çıkarmaktadır.

Trabzon kenti son yıllarda ekonomik anlamda çöküş yaşamaktadır. Bu çöküş her sektörü etkilediği kadar inşaat sektörünü ve dolayısıyla mimar ve mühendisleri de fazlasıyla etkilemiştir. Böyle bir projede Trabzon kentinde yaşayan Trabzon kentini iyi bilen, hassasiyetlerini taşıyan mimar ve mühendislerin katılabileceği bölgesel bir proje yarışması düzenlenmelidir. Değirmendere’de yapılması planlanan Otogar’ın yerinde bulunan fen İşleri müdürlüklerinin binalarının yıkılması ve taşınması en az 6 ayı bulacaktır. Bu süre zarfında Trabzon özelinde bölgesel bir yarışma yapılabilir. Geçmişte bunun örneğini Atay Aktuğ dönemde görmüşüzdür. Ayasofya ve Faroz arasında park ve sahil düzenlemesi yarışması yapılmıştır. Son olarak şunların bilinmesini de isteriz; AKP döneminde Trabzon’da yapılan yatırımların nasıl savruk, düzensiz kentin önceliklerinden uzak yapıldığını biliyoruz.

Bunun en bariz örneği Kanuni Bulvarı projesidir. Bu projeye harcanan ödenek hesaplandığında Trabzon’un geleceğinin önünü açacak denilen Güney Çevre Yolu ve demir yolu yapılabilirdi. Böyle sicili bozuk geçmişi bulunan Büyük Şehir Belediyesi’nin bu iktidar döneminde yapılacak olan Yeni Otogar Projesine de şüpheli bakmamak elde değil. Haliyle AKP döneminde yine AKP kulislerinden fikir alınması, TOKİ ile bağlantılı bazı ofislerden görüş alınarak AVAN projeler çıkarılması, AKP’li eski meclis üyesi mimarın bu çalışmanın içinde olması, AKP’nin arkasında bulunanlardan projeler istenmesi devamlı dillendirilmesi; şüphelerimizi, endişelerimiz, kaygılarımızı haklı çıkarmaktır.

Dolayısıyla bir CHP’li Meclis üyesi olarak, bu kentin evladı olarak, bu kentin geleceğini düşünen biri olarak şunların altını tekrar çizmek istiyorum; Artık AKP’nin ben yaptım oldu tavrından bu kent bıkmış usanmıştır. Bundan sonra bu şehir adına yapılacak tüm proje çalışmalarında Trabzon’daki mimar ve mühendislerin yarışması sağlamalı. Ayrıca yapılacak olan ihalelerde Trabzon ekonomisi açısından Trabzonlu müteahhit ve iş adamları davet edilmelidir.”
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
adil 1 ay önce
Kanuni bulvarının projesini kim çizmişse diploması elinden alınması lazım
kaldırım mühendisine çizdirsen şimdi yapılandan daha iyi yapılrdı
Gurbet Trabzon 1 ay önce
Haktan Şaşamaz,,,yav he he
Süleyman 1 ay önce
Değirmenderenin o trafiğine otogorı koymak hangi akıllının işidir. Sahil yolu üzerinde bir yer olamazmıydı.?
Haktan Şaşmaz 1 ay önce
Ya bu nasıl bir mantık. Siz adamlara düşmanlık edin ondan sonra kendi adamlarına cizdirilmis diye atıp tutmak.Siz olsanız sizi sevmeyen,düşmanlık eden birine işinizi yaptırırmıydınız?Tabikide yaptırmazdınız.Boş boş konuşmayın.Köstek olmayı bırakın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@