7m


7m

hyundai

CHP’li Kaya Haçkalı Baba kavşağındaki düzenlemeyi eleştirdi! “Vadedilen Dal-çık Projesi Nerede?”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya Akçaabat Haçkalı Baba kavşağındaki düzenlemeyi eleştirdi.

Trabzon 10.03.2022, 11:41 10.03.2022, 11:50

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, kapatılan Akçaabat Haçkalı Baba kavşağı nedeniyle yaşanan trafik çilesini ve oluşan esnaf mağduriyetlerini yerinde inceledi.

Kaya, Haçkalı Baba kavşağında söz verilen dal-çık projesinin bir an önce yapılmasını istedi, esnafın ve vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi çağrısında bulundu.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ve parti yöneticileri ile birlikte Haçkalı Baba Devlet Hastanesi kavşağının kapatılmasından sonra büyük mağduriyetler yaşayan Yaylacık Mahallesi esnafını ziyaret etti.

CHP’li Kaya: “Haçkalı Baba kavşağının kapatılması mağduriyetler yarattı”

“Haçkalı Baba Kavşağındaki Düzenleme Tam Bir Garabet”

Ahmet Kaya, Haçkalı Baba Devlet Hastanesi kavşağının 6-7 ay önce trafiği rahatlatmak amacıyla kapatıldığını fakat yerine akılcı bir çözüm üretilmediğini belirterek, “Trabzon’dan gelip Düzköy’e gitmek isteyen vatandaşlarımız orayı kullanamaz oldular. Ayrıca, Düzköy yolundan gelenlerin Akçaabat'a dönüşü için geçici bir düzenleme yapmışlar. Öyle bir çözüm üretmişler ki tam bir garabet. Her gün trafik kazalarının yaşandığı, esnafı ve vatandaşları perişan eden garip bir düzenleme olmuş. Trafik belki orada değil ama az ilerde ve az geride yığılmaya devam ediyor. Yapılan iş Çözüm değil, adeta çözümsüzlük olmuş.” dedi.

CHP’li Kaya: “Haçkalı Baba kavşağının kapatılması mağduriyetler yarattı”

“Esnafın Dayanacak Gücü Kalmadı”

Haçkalı Baba kavşağının kapatılmasıyla Düzköy yolu üzerindeki birçok esnafın siftah yapamaz hale geldiğine dikkat çeken Kaya, “Esnaflarımızı ziyaret ettik. Hepsi feryat ediyor, işleri bitme noktasına gelmiş. İktidar partisi milletvekilleri ‘Biraz sabredin, yılbaşına kadar bu meseleyi çözeceğiz.’ diyerek esnafımıza söz vermişler. Yılbaşı geçti, ocak ayı geçti, şubat ayı geçti, yapılan bir şey yok, esnafın dayanacak gücü kalmadı.” dedi.

CHP’li Kaya: “Haçkalı Baba kavşağının kapatılması mağduriyetler yarattı”

“Yolu Uzattılar”

Kavşağın kapatılmasını ve araçların Akçaabat yönüne dönüşü için yapılan yol düzenlemesini eleştiren Ahmet Kaya, “Bir yan yol yapmışlar. Düzköy’den gelip Akçaabat yönüne gitmek isteyen araçlar bu yolu kullanmak zorunda kalıyor. Ama çok tehlikeli, burada hemen her gün kazalar oluyor. Trabzon yönünden gelip Düzköy yoluna dönmek isteyenler Akçaabat’a gidip oradan geri dönüyor. Bu, sürücüler için yolun en az 5-6 kilometre uzaması demek. Yakıt fiyatlarına hemen her gün zam geliyor. Benzin, motorin 20 lirayı aştı. Bu pahalılıkla, bu akılsızlığın her bir sürücümüze maliyeti her seferde en az 10 lirayı buluyor. Yazık değil mi?" dedi.

CHP’li Kaya: “Haçkalı Baba kavşağının kapatılması mağduriyetler yarattı”

“Vadedilen Dal-çık Projesi Nerede?”

Haçkalı Baba kavşağının olduğu yere daha önce dal-çık projesi yapılmasının gündeme geldiğini belirten Kaya, “İktidarın Vatandaşa vaadi bir dal-çık projesiydi. Uzun bir zaman önce etüt çalışması yapıldığı, projeler hazırlandığı, hatta parasının da ayrıldığı söylendi. Ama o günden bugüne hiçbir adım atılmadı. Verilen söz neden tutulmadı? Verilen söz tutulmadığı için Mağduriyet devam ediyor. Özellikle esnaflarımız perişan.” dedi. 

CHP’li Kaya: “Haçkalı Baba kavşağının kapatılması mağduriyetler yarattı”

“Sıkıntıyı Yerinde Görün Ve Bir An Önce Çözün”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, İktidar partisi milletvekillerine ve yetkililere çağrıda bulunarak, “Gelin bu kavşaktaki sıkıntıyı yerinde inceleyin. Esnaflarımızı ziyaret edin ve yaşadıkları mağduriyeti bir görün. Trafik kazalarında Canlarımız gitmeden, daha fazla maddi kayıplar yaşanmadan bu meseleyi bir an önce çözün. Yetti artık!” dedi.

CHP’li Kaya: “Haçkalı Baba kavşağının kapatılması mağduriyetler yarattı”

“Esnaf Bitme Noktasına Geldi”

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ise, konuyla ilgili “Yaylacık Mahallesi esnafımız kavşağın kapatılmasından sonra işlerinin çok büyük oranda düştüğünü söyledi. 10 işçi çalıştıran 20 işçi çalıştıran işyerleri çalışan sayısını 3-5 işçiye kadar düşürmek zorunda kalmış. Artık para kazanamadıklarını, işlerinin bitme noktasına geldiğini söylediler. Burada gerçekten çok ciddi bir sorun var. Burada her gün kazalar yaşanıyor, insanlarımız perişan oluyor. Bu insanların sesini duyun, esnafın esini duyun. Akçaabat bu kadar çileyi çekmek zorunda değil. Bir an önce yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bunun takibini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.


Yorumlar (10)
Gazipaşalı 4 ay önce
Trabzonun sorunlarını her yerde tartışan meclise getirin vekilimize sonsuz teşekkürler.. Sahi merak ediyorum iktidar milletvekillerini sokakta gören var Mı.. ? Oy zamanı sokağa çıkan milletvekillerini istemiyoruz..
ercan 4 ay önce
Dalçık orada biraz sıkıntılı olur kanımca. deniz seviyesi altına inilmesi gerekir ki onun yalıtımı riskli bir konu. Bunca yapılaşma öncesi kavşak yapılıp sonra şehirleşmeliydi ancak Türkiyede her yerde şehir biter ondan sonra yol için, altyapı için cebelleşip durulur.
Cengiz61 4 ay önce
aynen secimden önce gelip günes sapkasi,birer poset makarna ondan sonra insAllah,masAllah,sübhanAllah,elhamdülllah,,.,.,.,.,.,.
.... 4 ay önce
Siz gelince İmamoğlu gibi balık-rakı ile sorunu çözersiniz. Hiç şüphem yok. Sanki sizi bilmiyoruz.
ismet 4 ay önce
ne oldu Akp'den gelen çaylar mı eksilir değişse nedir endişen
Akcaabatli 4 ay önce
sizin gibi sahtekar degil,herseyi seffaf ,ayrica Ekrem ne alaka,sen ekmek,yag,benzin,mazot,fatura kuyruklarindan bahset varsa azcik onur,seref,vicdan varsa
Selim Can 4 ay önce
Kavşak kapanınca rahatladı orası, esnafın mağduriyeti yok. Dalçık yapılmaması iktidarın ayıbıdır kabul ediyoruz ama o kavşağın şu an açılması felaket olur.
Tarafsız 4 ay önce
Düzenleme öncesi ve sonrası kaza
İstatiklerini yayınlarsanız, para mı can mı karşılaştıralması yapılabilinir. Saygılarımla.
Ahmet SEVİM 4 ay önce
ADNAN GÜNNAR 20 Ocak 2017: Akçaabat Söğütlü ( Fatih eğitim dal-çık)ve Düzköy kavşağı (Haçkalı hoca baba Hast.) Ulaştırma bakanımızın onayıyla başlıyor. Hayırlı olsun
Kudret 4 ay önce
Ak partinin en büyük eksiklerinden birisidir buraya el atamaması, eğer eski haline getirmeyi düşünen varsa hiç kimse bunu aklından bile geçirmesin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@