7m

7m

hyundai

Çelenk'ten TRAPARK çıkışı: Yolları otoparka dönüştürmeyin

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk, “Yargıtay yol kenarlarının otopark olarak kullanılamayacağı yönünde karar verdi. Artık belediyeler yol kenarlarının otopark olarak kullanılmasına izin vermemeli” dedi.

Trabzon 24.07.2017, 12:28
Çelenk'ten TRAPARK çıkışı: Yolları otoparka dönüştürmeyin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk, Trabzon’un birçok yerinin otopark olarak kullanılmasına isyan etti. Yol kenarlarının otopark olarak kullanılması kararının Yargıtay tarafından bozulduğunu hatırlatan Çelenk, belediyelere çağrıda bulunarak artık yol kenarlarının ve kaldırımların otopark olarak kullanılmaması gerektiğini söyledi. Çelenk, “Buna göz yuman belediyelerin haraç alması anlamına geliyor” dedi.

HARAÇ ANLAMINA GELİYOR   
 

Başkan Çelenk, “Trabzon’un bütün yolları otopark oldu. Bu konuda şunu ifade etmek istiyorum. Bu kararı Yargıtay bozdu. Yani Yargıtay yol kenarlarının otopark olarak kullanılamayacağı yönünde karar verdi. Bu artık belediyelerin haraç alması anlamına geliyor. Eğer belediye diyorsa ki ‘Ben orayı park yapmazsam vatandaş oraya araba çekiyor’ diye. O zaman Emniyet teşkilatını göreve çağırın” diye konuştu.

YOLLARDA YÜRÜYEMİYORUZ  

Belediyelerin Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerini göreve davet etmesi gerektiğini söyleyen Çelenk, “Cezalar yazılmalı. Şu anda şehrimizde her yer otopark olmuş. Bir türlü kaldırımlarda yürüyemiyoruz. Yaz mevsimi gurbetçilerimiz gelmiş, turistler de var. Bir sürü araç var. Bu araçlar yüzünden her taraf otopark olmuş. Bunun artık önüne geçilmeli, belediyeler artık otoparka izin vermemeli. Bu haksız kazançtır” şeklinde konuştu.   Karadeniz'de Son Nokta 
 
 
 


Yorumlar (5)
murat 5 yıl önce
yol kenarlarına hiçbir şekilde araç çekilmemeli. ama bu kafayla işimiz zor. sorsan herkes şikayet eder ama ses çıkarmaya sıra geldiğinde kem küm.. haksızlığa itiraz ettiğinde oldun vatan haini.
Mehmet 5 yıl önce
Yolları geniş yapıp yol kenarlarına park yeri bıraksalar ve bunu da vatandaşa ücretsiz yapsalar insan olduğumuzu anlarız. O nedenle yapmıyorlar herhalde. Amaç rant ve vatandaşın cebinden alabildiğin kadarını alabilmek. Vatandaş sadece oy verirken ve meydanlarda kıymetli oluyor maalesef.
Team 61 5 yıl önce
Belediye ordan kalkarsa vatandasin otoparki olur yine araclar olur orda . Yine yurunmez sevgili encumen kardesim
serdar 5 yıl önce
belediye yol kenarına otopark koyamaz, park yapılmaz levhası koyarsın, aracını yanlış yere çekenede ceza yazıldımı sistem düzene girer bi süre sonra. Belediye meydanı boş buldu traparkı yaslıyor, trafik polisleri nerede bu süreçte?
Nurgül 5 yıl önce
Yol kenarları arabalardan geçilmiyoki zaten.. arabalardan dolayı ilerden gelen arabalar görünmüyo arabaların arasından öne çıkarak yola bakmak zorunda kalıyosun. Bizim milletimizde bi alem yol Kenarlarini işgal et ama iş otopark parasina gelince bu ne böyle de.. bence çok has oldu millette çekmesin artık yol kenarlarına

Gelişmelerden Haberdar Olun

@