Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç: "Ortak ve katılımcı anlayışla hizmet edeceğiz"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç açıklamalarda bulundu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Metin Genç'in açıklamaları şu şekilde;

"Basın Müzesi'ni birlikte açtık"

Trabzon'daki 387 gazeteci arkadaşıma teşekkür ederek sözlerime başlıyorum. Trabzon'da bu kadar geniş bir kadro olması, sadece Trabzon adına değil ülke adına da fikriyat gelişimi için umut verici. Biz de 10 Ocak 2022'deki ziyaretimizde Trabzon'da basın müzesi sözü vermiştik. Geçen yıl da birlikte açılışını yaptık.

"Ortak ve katılımcı anlayışla hizmet edeceğiz"

Şehrimizde seçimler huzur içinde tamamlandı. Asıl iradenin sandığa yansımasından dolayı mutluluk duyuyorum. Sonuçlar ülkemiz ve şehrimize hayırlı olsun. Halkımızın yarından fazlası bizi Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine layık gördü. Bu göreve seçildiğim için mutluyum ama bir yandan da büyük bir sorumluluğumuz var. Şehre kim çivi çakarsa, Allah ondan razı olsun anlayışındayız. Çok çalışacağız. Şehir bizim, ortak ve katılımcı bir anlayışla hizmet edeceğiz. 1800'e yakın birleşimler ve dernekler var. Bu dinamik yapının şehre katkıları dolayısıyla kollektif bir anlayışla devam edeceğiz. Daha yaşanabilir bir şehir için çalışacağız. Seçim bitti, oy veren vermeyen herkese hizmet edeceğiz.

"Yeni dönemin herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum"

Sadece Büyükşehir seçimi yapmadık 18 ilçe belediye başkanı ve meclis üyelerimizi belirledik. Muhtarlarımızın da seçimi oldu. Yeni dönemin herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çarşamba günü yine basınımız ile bir araya gelerek hangi adımları atacağımıza dair detaylı bir tanıtım yapacağız.

"350 kardeşimizin istihdamını düşünmek durumundayız"

Çağrı merkezi çalışanlarıyla ilgili, Büyükşehir olarak bizim gündemimizde bir mesele. Önceden alındığını öğrendiğimiz bir karar. 350 kardeşimizin buradan istifade etmesi, ciddi bir rakam. 2 bakanımız ile bu konuda görüştük. Girişimlerde bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Sadece Trabzon'a özgü değil, Erzurum'da 220 civarı çalışanımız var. Ankara'da da var. Bakanlığın yeni bir projeksiyonu var. Kendi bünyesine almak istiyor. 350 kardeşimizin istihdamını düşünmek durumundayız. Başka formül üretilebilir mi, girişimlerimizi sürdürüyoruz. Belki yakın zamanda Ankara'ya gidip yine girişimlerde bulunacağız.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler