Boş yere çırpınmayın, Bu işten ekmek çıkmaz! Trabzon Türkiye’nin T’sidir

Güngören’deki kenef nöbeti skandalında istifa eden başkan vekili Trabzonlu'ymuş, hep bu işler Trabzonlular'dan çıkıyormuş! Yuh artık..

Trabzon 06.12.2019, 13:51
Boş yere çırpınmayın, Bu işten ekmek çıkmaz! Trabzon Türkiye’nin T’sidir

Haber61 - Yorum Haber - Levent Ustabaşı - Türkiye Güngören Belediyesi’ndeki insanlık dışı uygulamayla sallandı.

Olay bir kaç gün önce meydana geldi. Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, mesai bitiminin son dakikalarında belediyeye girdi. Bir çalışma odasına giren İpekçi, bu sırada içeride oturan belediye çalışanının kendisini görüp ayağa kalkmadığını fark etti. Belediye çalışanını tuvaletin önünde bir sandalyeye oturttu ve "Bundan sonra burada oturacaksın. Herkese selam verip ayağa kalkacasın." diye talimat verdiği öğrenildi. 

İşsiz kalıp ekmeğinden olmamak için cezaya boyun eğen işçi Enes Turan’ın görüntüleri her yerde yayınlandı. Arkadaşları bu görüntüleri sosyal medyadan herkese duyurmasıyla bir anda skandal tutum her kesimden tepki aldı.

Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, mesai arkadaşlarından özür diledi. Cezayı uygulayan Veysel İpekçi'nin istifasının alındığını duyurdu.
 
Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’e tepkiler dinmiyor. Özür dilese de yetmediğini kendisinin de istifa etmesi gerektiği vurgulanıyor.

İlginç bir detay da öne çıkarılıyor.

Başkan Demir ve yardımcısı İpekçi, Trabzonlu.

Hemşehri olan iki isim, lise eğitimini de Güngören Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı.

Veysel İpekçi'nin geçtiğimiz yıllarda Saadet Partisi'nde siyaset yaptığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde birçok tweetinin bulunduğu ortaya çıktı

Trabzonlu detayını öne çıkarıp tüm Trabzonlular'a karşı bir linç kampanyası yürütüldüğü gözleniyor.

Bu tutumu kim nasıl yaparsa yapsın, hangi ilden yada hangi ülkeden olursa olsun doğru bulunmadığı aşikarken sadece Trabzonlu olmasını öne çıkarıp saldırılması, Trabzon kentinin yine hedefe konması, yine belli odaklar tarafından algı  operasyonu yapıldığını gözler önüne seriyor.

Yanlış ve insanlık dışı bir tutuma tepki verilmesi konu gündemdeyken yine içinden ‘Trabzonlu’ detayını çıkarıp Trabzon kentini ve tüm Trabzonluları hedefe koymak daha büyük insanlık suçu olarak önümüzde duruyor.

Haber61 olarak sağduyu çarısı yapıyor, oyuna kimsenin gelmemesi gerektiğinin altını çiziyoruz.

DAHA ÖNCE NELER OLMUŞTU?

FESLİ MISIRLIOĞLU DİYEREK PONTUS İMASI YAPTI 

14.11.2018 tarihinde;  CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın 9 Kasım’da Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmesini eleştirirken haddini aşarak, "Hepimizin vergileriyle, hepimizin vergileriyle diyorum oturan Diyanet İşleri Başkanı gidiyor, Atatürk'e laf uzatan Fesli Mısırlıoğlu'na, ve bakın nereli derseniz Trabzonlu... Trabzon Kurtuluş döneminde kimlerin elindeydi?”, “Evet, Rum Pontusun elinde olan Trabzonlu bir tane Feslinin açıklamaları sonucunda her ilimizden fışkıran böyle hareketle karşı karşıyayız. Şiddetle kınıyoruz diyorum" ifadelerini kullandı.” demişti.

YUNAN MEDYASINA ATIFTA BULUNUP EKREM İMAMOĞLU TRABZONLU DİYE PONTUS İMASI YAPTI TEPKİ ALDI 

İstanbul Seçimleri öncesi 2019 Mayıs ayında AK Parti  Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Trabzonlu Ekrem İmamoğlu hakkında ‘Pontus’ imasında bulunarak, “Hesap büyük olay büyük” demesi büyük tepkilere neden olmuştu!

İstanbul’da bir iftar programında konuşan Göksu o konuşmasında “Ne diyor Yunan medyası İstanbul’u Yunan kazandı. Bir dakika ya! Bu arkadaş nereli? CHP’nin adayı nereli? Hesap büyük olay büyük” diye atıfta bulunmuştu.

Ardından özür mahiyetinde organizasyon yapmıştı. 

Son yıllarda Trabzon ve Trabzonlulara karşı bu tatsız olayların artması, son yaşanan olayda da Trabzonlu kimliğinin öne çıkarılarak sosyal medyada Trabzonlulara hakaretler edilmesi kabul edilir gibi değil.

Boş yere çırpınmayın, Bu işten ekmek çıkmaz! Trabzon Türkiye’nin T’sidir


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (10)
İmam hatipli dindar nesilden 2 ay önce
Trabzon t siymiş,yok canım bırakın bu ayakları böylesi camur akparti zihniyetine ne demeli,
DuRsUnTeMeL 2 ay önce
23 Hazıran seçim sürecinde esenler belediye başkan tefik göksuyla o kadar mücadele ettik bizim oradaki çıkarcı bir gurup Göksu’nun fedaileri akp li çakma trabzonlularla kavga bile yaptık başta içişleri başkanı soylu iki üç sefer göksuyu ziyaret edip onu ödüllendirdiler. Güngörendeki olay benzeri gibi genelde akp li belediyelerde gelişen olaylar olabilir de..!
Ali Bal 2 ay önce
Böyle karaktersiz ve adam sınıfında olmayanları bir trabzonlu olarak kabul etmiyoruz..Bizleri dışarda adam gibi temsil edenlerdir trabzonlu..
bünyamin 2 ay önce
bu insanlar trabzonlu olduğu için trabzonlular tarafından savunulduğu için insanlar da böyle durumlarda trabzonluları topluca suçlayanlara hak veriyor. bu pislikleri aramızdan temizlemek lazım. dost acı söyler.
mustafa balcı 2 ay önce
bence biz trabzon'lular kendimizi biraz fazlamı abartıyoruz ne...
Poyraz 2 ay önce
Yahu bu fotodaki mağdur gözüken enes denen vatandaşta oflu ayrıca ama göründüğü kadar masum değil bunlar akp güngören gençlik kollarında görevde ve eski yönetim zamanında krallıklarını ilan etmiştiler belediyede teşkilatın adamlarıyız diye,hatta bu "mağdur efendi"güvenlikle tartıştığında" fatih başkan belediye başkanı olsun bak o zaman sana kapımı nasıl açtırıyorum görürsün"diye tehdit eden itin teki emin olun çokta masum değil bu Veysel ipekçi denilen zat saadet partili olduğu söyleniyor o yüzden bunu zaten hiç istememişler bunlar asıl sorulması gereken bu olayı servis etmek neyin kafası partisine zarar vereceklerini bilmiyorlarmıydı yahu kısacası bu akp zihmiyeti her yerde aynı
taci 2 ay önce
nereli olursa olsun insan olmadıktan sonra makamın ağırlığını taşıyamadıktan sonra asaletli ve personeline hoşgörülü olamadıktan sonra hepsi boş
oguz 2 ay önce
trabzon turkiye nin t siymis ne alakasi var diger sehirler ne oluyor trabzonun ekstra oladak diger sehirlere gore ne ekstra faydasi varda turkiyenin t si oluyor istanbulun bi semti olamayacak sehri ne kadar abartiyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@