Maçka Belediye Başkanı Koçhan açıkladı! ADEM merkezi kurulacak

AK Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koray Koçhan, Maçka Aile Destek Merkezi (ADEM) açacaklarını ifade etti.

Maçka Belediye Başkanı Koçhan açıkladı! ADEM merkezi kurulacak

AK Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koray Koçhan, dezavantajlı gruplara hizmet sunacak, devlet- millet kaynaşmasını sağlayacak, aile bütünlüğünün korunmasına katkı sunacak olan Maçka Aile Destek Merkezi (ADEM) açacaklarını ifade etti.

Aile Destek Merkezleri’nde (ADEM) uygulamalı kurs ve eğitim alan kadınlar, ürettikleriyle hem öğrenecek, hem de sosyalleşecek. Eğitimini başarıyla tamamlayan kadınlar ise sertifika almaya hak kazanarak aile bütçelerine de katkı sağlayacak. Üstelik ürünlerini yöresel ürün reyonlarında satacak. Hem kadınlar hem ülke kazanacak

kochan-acikladi.webp

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesinde faaliyet yürüten Aile Destek Merkezi (ADEM ), kadınların meslek öğrenebilmelerine olanak sağlayacağını belirten Başkan Koçhan “Birçok kadın ve çocuğun bir araya gelerek sosyalleşmesine de katkı sağlayacak olan ADEM’lerde, geleneksel Türk Mutfağı, iğne oyası, dikiş nakış, el sanatları, bilgisayar kursu, Kur’anı Kerim okuma/yazma, resim, teorik dersler gibi alanlarda eğitimler sağlanacak. Bu eğitimlerde kadınlarımız üreterek, yöresel satış reyonlarında ürünlerini satacak ve gelir sağlayacak. Bunun yanında teşvik ödemesi de alarak ev ekonomilerine katkı yapacak. Bu projeyi çok önemsiyorum. Kadınlarımızın ülke ve ev ekonomilerine katkı sağlayabilmesi, meslek edinebilmesi, sosyalleşebilmesi için büyük bir imkan olacak” dedi.

AİLE DESTEK MERKEZİ NEDİR?

Aile Destek Merkezleri (ADEM) 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında, kadınlarımızın Devlet ve Millet kaynaşmasını sağlamak amaçlı, psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleri ile toplumsal entegrasyonlarını sağlamaya yönelik faaliyet gösteren merkezlerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler
Trabzon Haber