7m

7m

hyundai

tamfinans

Başkan Zorluoğlu engelli mesai arkadaşlarıyla buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu engelli mesai arkadaşlarıyla buluştu.

Trabzon 03.12.2019, 10:36
Başkan Zorluoğlu engelli mesai arkadaşlarıyla buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, engelli mesai arkadaşlarıyla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesinde hizmet veren 49 engelli personel, düzenlenen toplantıda görüş ve önerilerini Başkan Zorluoğlu’na bildirdi. Ayrıca Zorluoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan engelli personele bir gün idari izin verdi. İlk kez böyle bir uygulama ile karşılaşan belediye çalışanları, Başkan Zorluoğlu’na teşekkür etti
 
Engelli çalışma arkadaşlarıyla bir arada olmaktan ve sohbet etmekten memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Türkiye’de son 15 yılda engellilerle ilgili çok önemli işler yapıldı. Engelliler Hakkında Kanun çıktı. Yine engellilere istihdam başta olmak üzere, bakım, rehabilitasyon merkezleri gibi geçmişte çok örnekleri olmayan, Avrupa’daki ülkelerde gördüğümüzde imrenerek baktığımız imkanların şu an ülkemizde de olması, gurur verici. Diğer taraftan baktığımızda da epey mesafe daha katetmemiz gerektiği gerçeğini görmemiz lazım ki, daha ileri noktalara ulaşabilelim. Ülkemizin yüzde 13’ü engellilerden oluşuyor. Aileleri ile birlikte sayıları 30 milyonu buluyor. Dolayısıyla bu konuya hiçbir idarecinin kayıtsız kalması mümkün değil. İnşallah bu manada sizlerin ve tüm engellilerin yararlanacağı güzel hizmetleri el birliği ile sunarız” diye konuştu.   

 
TRABZON ENGELLİ DOSTU ŞEHİR OLACAK
Başkan Zorluoğlu “Belediyecilik bakımından Trabzon’a baktığımızda engelli insanların fiziken rahat hareket edebileceği bir şehir olduğumuzu söyleyemeyiz. Şu anda sizler akülü ya da tekerlekli sandalyelerinizle tek başınıza hareket etmekte zorlanıyorsunuz. Zaten çok da fazla tek başına hareket edebilen engelli vatandaşımızı göremiyoruz sokaklarımızda. Hedefimiz şehrimizde ilk etapta halkın yoğun olarak kullandığı alanların ve mekanların kaldırımları, yol bağlantıları ile kamu binalarının engelliler için çok daha rahat erişilebilir bir hale getirilmesi. Biz Trabzon’u o manada engelli dostu bir şehir yapmak istiyoruz. Ayrıca belediye olarak 4-5 yıllık yatırım programlarımızdaki bütün işlerimizde, engellilerin ihtiyaç duyacağı şekilde bir dizaynı mutlaka öngöreceğiz. Bu bir zihniyet dönüşümünü, değişimini gerektiriyor. Çok kolay değil ama katedilen mesafeye baktığımızda ümitliyim” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (2)
İsimsiz 2 yıl önce
Engelli diye belediyede işe alınıp ama işe gitmeyip akşama kdr kahvede 101 oynayan abiler var onada hayırlı bayramlar :)
Engelli 2 yıl önce
İdar izin verip bir araya gelen sayın başkanımı tebrik eder devamını dilerim saygılarımızla ????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@