Başkan Kaya'dan 19 Mayıs kutlama mesajı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kaya'dan 19 Mayıs kutlama mesajı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, “Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük sevdasının gerçeğe dönüşmesi için ilk adımın atıldığı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 105. yıldönümünde hemşerilerimin, milletimizin ve özellikle aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Başkan Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Büyük Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105. yıldönümüne ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesi, yok edilmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun ilk adımıdır. Samsun’da yakılan ‘İstiklal Meşalesi’, kısa sürede bütün ülkeye yayılmış ve destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşmüştür.

Büyük Önder, İstanbul’dan Samsun’a doğru yol alırken ona güç veren şey, tarihin hiçbir döneminde esir yaşamamış milletine olan güveniydi. O, Türk Milletinin şan ve şerefle dolu tarihindeki başarılarına, yenilerini ilâve edeceğine bütün kalbiyle inanmıştı.

Vatan sevgisini, O’nun şu sözlerinden daha güzel ne anlatabilir?

“Yurt toprağı! Sana her şey feda olsun. Kutlu olan sensin. Hepimiz senin için fedaiyiz. Fakat sen Türk Milleti'ni ebedî hayatta yaşatmak için feyizli kalacaksın.”

O, kendisi gibi bağımsızlığa yürekten inanmış kahraman arkadaşlarıyla, Milli Mücadele ruhunu bütün ülkeye yaymış ve tarihimizde şan ve şerefle anacağımız eşsiz bir kahramanlık destanı yazmıştır. Başta Büyük Atatürk olmak üzere, canlarını ortaya koyarak bu mücadeleyi veren ve zafere ulaştıran o büyük isimleri dünya durdukça büyük bir onur ve gururla yad edeceğiz.

105 yıl önce Samsun’da yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin, aziz vatanımızın üzerinde sonsuza dek yanacağına ve üzerimizdeki aydınlığının hiçbir zaman eksilmeyeceğine yürekten inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, hemşerilerimin, milletimizin ve yarınlarımıza ışık olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk olmak üzere; bütün kurtuluş kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler