Başkan Genç'ten Kuveytli turist olayı ile alakalı açıklama "Trabzon'un adının bu hadiselerle anılmasına tahammül edilemez"

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet metin genç'ten Kuveytli turiste şiddet olayı ile alakalı açıklama geldi.

Başkan Genç'ten Kuveytli turist olayı ile alakalı açıklama "Trabzon'un adının bu hadiselerle  anılmasına tahammül edilemez"

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon'da Kuveyt vatandaşı turiste yönelik yaşanan şiddet olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Olayın münferit bir olay olduğunu ifade ederek tepki gösteren Baskan Genç, Trabzon'un adının bu hadiselerle anılmasına tahammül edilemeyeceğini ifade etti. Meydana gelen olayı bir Türk vatandaşının iki turist arasındaki tartışmaya müdahalede bulunan emniyet mensubuna 'turistin tepki göstermesi, mukavemet etmesi' şeklinde yanlış anlayarak turistte yumruk atması nedeniyle vuku bulduğunu dile getirdi.

Yaşanan tatsız hadisenin hiçbir sekilde Trabzonlulara mâl edilemeyeceğini kaydeden Başkan Genç, "Maalesef tamamen yanlış anlamadan kaynaklı bu elim hadiseden bütün Trabzonlular olarak üzüntü duymaktayız. Şehrimize gelen turistleri en güzel şekilde ağırlamak, misafirperverliğin gerektirdiği hüsnü kabulü ortaya koymak, bütün Trabzonluların şiarıdır. Bundan dolayı da bugüne kadar şehrimize gelen gerek yabancı ve gerekse yerli turistlere yönelik herhangi bir menfi olay görülmemiştir ve bundan sonra da görülmemesi için yerel yönetimler ve bütün Trabzonlular olarak elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Turistler bizim gözbebeğimizdir.

Onlara yapılmış herhangi olumsuz davranışı kendimize yapılmış sayarız. Şiddet olayına karışan vatandaş hakkında yapılan adli tahkikat bunun en somut göstergesidir. Trabzon'un adından bu hadiselerle bahsedilmesine asla tahammül edemeyiz. Şehrimizin imajına zarar veren bu hadiselerin bir daha yaşanmamasını umuyor, bir kez daha bu elem verici olaydan büyük üzüntü duyduğumuzu ifade ediyorum." açıklamalarında bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler