Başkan Genç’ten 30 Ağustos mesajı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Genç’ten 30 Ağustos mesajı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. yıl dönümü kapsamında kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“ESARET ZİNCİRİNİ PARAMPARÇA ETTİLER”
Mesajında Türk milletinin 30 Ağustos’ta emperyalistlere karşı bütün mazlum milletlere ilham kaynağı olacak parlak bir zafere imza attığını belirten Başkan Genç, "Türk İstiklâl Savaşı'nı zaferle nihayete erdiren 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı 101. kez kutlamanın kıvancını ve coşkusunu yaşıyoruz. İstiklal Savaşı’nın en önemli aşamasını oluşturan Büyük Taarruz ve Atatürk’ün bizzat komuta ettiği Başkomutan Meydan Muharebesi’nde, milletimiz ve ordumuz, adeta imkânsızı başararak, başka milletlere de örnek olacak bir zafere imza atmıştır. Asil Türk milletinin Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 1919'da Samsun'da başlattığı istiklâl mücadelesi, en zor şartlara ve imkânsızlıklara rağmen büyük bir kahramanlık destanı yazılarak 30 Ağustos günü zaferle nihayete ermiştir. 30 Ağustos, esaret zincirine vurularak yok edilmek istenen Türk Milleti’nin ’Ya istiklâl ya ölüm’ şiarıyla yedi düvele karşı destansı bir mücadele vererek bu esaret zincirini paramparça ettiği gündür." ifadelerine yer verdi.

“VATANIMIZI DÜŞMANA ÇİĞNETMEDİLER”
Türk milletinin şanlı tarihinin zaferlerle dolu olduğunu kaydeden Başkan Genç, şunları aktardı: "Bundan 101 yıl önce yurdumuzu işgal edenler, bugün de aynı duygularla vatanımızı bölmeye, yıkmaya çalışmaları karşısında onlarla İstiklâl Savaşı'mızın hissiyat ve duygularıyla mücadele ediyoruz ve edeceğiz. Bizler şanlı ecdadımıza olan borcumuzun ve sorumluluğumuzun gereği olarak azimle ülkemizi demokratik, siyasi ve ekonomik bakımdan daha ileri seviyelere taşımak, her alandaki standartlarımızı yükselterek milletimizin beklentilerini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sahip olduğumuz değerler ve Cumhuriyet tarihi boyunca elde ettiğimiz muazzam kazanımlar, Türkiye’nin yolunun açık, yarınlarının parlak olduğunun en somut delilleridir. Türkiye Cumhuriyeti kahraman ecdadından ve köklü tarihinden aldığı güçle geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Bu vesilelerle 30 Ağustos'ta Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde düşman askerlerine vatanımızı çiğnetmeyen kahraman askerlerimizi, şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz."

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler