7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Başkan Genç Tünel Akvaryum için tarih verdi

Trabzon'da yapımı devam eden Tünel Akvaryum projesi için açıklama geldi

Trabzon 01.09.2021, 14:47
Başkan Genç Tünel Akvaryum için tarih verdi

Haber61 Haber Servisi

Ortahisar Belediyesi'nin eylül ayı meclis toplantıları bugün başladı. Toplantıların ilk gününde açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Ahemt Metin Genç, Tünel Akvaryum projesi hakkında bilgi verdi.

 Başkan Genç "Tünel akvaryumda son tarih 30 Kasım. İnşallah zamanında teslim alıp şehrimizin hizmetine sunacağız. Hem turistleri şehrimizde tutabilmek hem de şehrimizin insanları için önemli bir proje." İfadelerini kullandı.

Başkan Genç Tünel Akvaryum için tarih verdi

Tünel Akvaryum Projesi nedir?

Dünyada tünel içinde ilk akvaryum olma özelliğine sahip olan proje, Zağnos ve Tabakhane Vadilerini birbirine bağlayacak şekilde planlanmıştır. Tünel Akvaryum projesi için önerilen 2. güzergah Trabzon Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından onaylandı. Uzunluk 193,34 metre, genişlik 16,90 metre, yükseklik ise 8,5 metredir. Proje tünel açma ve akvaryum yapılması şeklinde 2 kısım olarak ele alınmış, tünel açma ihalesi 9 Şubat  2018 tarihinde yapılmıştır.Tünel açma işi tamamlanmıştır. Projemizde tünel yalıtımı ve kaplama betonu ile ilgili çalışmalara başlanıldı.Kentimize ve İlçemize ivme kazandırılması amacıyla Zağnos ve Tabakhane Vadilerini birleştirecek şekilde planlanan “Tünel Akvaryum” 4 etap olarak ele alınarak uygulamasına başlanılmıştır. Projenin 1. Etabını oluşturan tünel açma ve püskürtme beton imalatı tamamlanarak 6,5 Milyon TL harcama yapılmıştır. 2. Etap, Nihai Beton kaplaması şeklinde olup, 2019 yılının Aralık ayında uygulamasına başlanılmıştır. Bu kısmın 2 Milyon TL’ye mal olacağı ve 2020 yılın ilk çeyreğinde tamamlanacağı öngörülmektedir. Projenin 3. Etabını mekanik aksamın yapılması oluşturmaktadır. 4. aşama ise akvaryum havuzlarının kurularak tesisin hizmete açılması olacaktır.


Yorumlar (10)
misafir 12 ay önce
Konyada kelebek bahçesine gittim aşırı etkileyiciydi. Akvaryum projesi şehrimiz için iyi bir kazanım olacaktır.
61 Trabzon 12 ay önce
Trabzonun Melih gökceği,boş boş işler.pelitli dükkanları aynı,pazarkapı aynı
Yaşar 12 ay önce
Mille bahçesi bir ay önce açılıyordu ne oldu. Bol keseden atmaya devam. Masal dinlemeye alıştık nasılsa
GÜRKAN 12 ay önce
Turizm için güzel bir hizmet. Teşekkürler. İcraat fukarası, laf ve boş işler uzmanları İmamoğlu ve Mansur Yavaş ın kulakları çınlar mı acaba?
Yazık oldu Ankara ve İstanbullulara...
61 12 ay önce
Ankara’da yaşayan olmadığına göre Mansur yavaşın ne yapıp ne yapmadığını nereden biliyorsun boş bir yorum işte
vatan 12 ay önce
her şey tamam bir tünelimiz eksikti. yolları yapın, kaldırımları tamamlayın başka bir şey istemez.
Aytekin 12 ay önce
Tipik bir chp li yorumu
Mehmet Köseoğlu 12 ay önce
Sayın başkanım Mağmat projesi. nedurumda? Bir elde oraya atsanız.
İmamoğlu 12 ay önce
Hşzmetin lamı cimi olmaz hizmet hizmettir. Keşke yıllar önce yapılsaydı. Ancak yanına bitanede kaoalıçarşı tünel yapılırsa tamamlayıcı olur. Yoksa beşikdüzü teleferik gibi zamanla ölür bu.
Sek 12 ay önce
Başarısız bir belediye başkanı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@