Başkan Genç: "Trabzon’un dayanışma ruhu Altuğ’un yanında"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, SMA Tip 1 hastası 10 aylık Altuğ Güray Bayraktar için düzenlenen etkinliğe katıldı.

Başkan Genç: "Trabzon’un dayanışma ruhu Altuğ’un yanında"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, SMA Tip 1 teşhisi konulan ve tedavisi için Almanya'ya gidecek olan 10 aylık Altuğ Güray Bayraktar için düzenlenen etkinliğe katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan "balon uçurma" partisinde, Altuğ’un sevenleri, müzik eşliğinde dans ederek onun sağlığına kavuşacağı umudunu paylaştılar.

Trabzon’un dayanışma ruhuna vurgu yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Biz dayanışmayı seven bir milletiz. SMA'lı yavrularımızın tedavisi için güçlü bir maliyet gerekiyor. Biz de Trabzon'umuzda bu işe ön ayak olmaya çalıştık, gayret ettik. Evladımız Demir Ali'yle başladık, şifa buldu. Şu anda çocukluk hayatını yaşıyor. Maçka'mızın evladı, Egemen’imize katkı sağladık. Buna biz sadece öncülük ettik. Hep beraber bir el birliğiyle birlikte gayret ettik.

Başkan Genç: "Trabzon’un dayanışma ruhu Altuğ’un yanında"

Trabzonlular da sahip çıktı. Egemen'den sonra Emir Asaf’ımız vardı. O da ilacını almaya başladı. Onu da karşılamak için bekliyoruz. Şimdi Altuğ Bayraktar yavrumuz var. O da şifasını bulacak inşallah. Bütün hemşehrilerimizin katkısıyla şu anda onun şifası için bir aradayız. Allah hayırlı yolculuk nasip etsin.” dedi.

ONLARIN YÜZÜ GÜLÜNCE BİZİM DE YÜZÜMÜZ GÜLER
Başkan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü:Tonya'dan da Aslı’mız var biliyorsunuz. Aslı’mız da yüzde 60’larda. Ona da gayret edeceğiz. Bir de Çağlayan'dan Mustafa Deniz’imiz var. Hepsine vakıfız. Hepsi için değerli belediye başkanlarımla el ele vereceğiz. Bu şehrin güçlü insanları var. Hayırsever insanları var. Biz işin önündeyiz. Merak etmeyin. Hepsi için gayret edeceğiz. Bu çocuklar yeter ki şifa bulsun, çocukluğunu yaşasın, yüzleri gülsün. Onların yüzü gülünce, ailelerin yüzü gülünce, bizim de yüzümüz güler. Biz böyle inanıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Genç: "Trabzon’un dayanışma ruhu Altuğ’un yanında"

BAŞKAN GENÇ’E TEŞEKKÜR ETTİ
Altuğ'un babası, Ömer Bayraktar ise, “Tüm SMA’lı hastaların tedavi ücretlerinin karşılanması için elini taşın altına koyan herkesten Allah razı olsun. Sayın Başkanımız Ahmet Metin Genç de bu konuda çalışmalar yaptı. Destek istedi ve gayret gösterdi. Kendisine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler