Başkan Genç: TFF Başkanına forma verilmesine üzüldüm

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, TFF Başkanı Demirören'e forma hediye edilmesini yanlış olarak değerlendirdi ve tepki gösterdi.

Başkan Genç: TFF Başkanına forma verilmesine üzüldüm
banner432

Trabzon'un Ortahisar İlçesi Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç, Trabzonspor olarak haksızlığa karşı bir duruş ortaya koyamadıklarını savunarak, bordo-mavili kulübün yeni yönetiminin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'e forma vermesine üzüldüğünü söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi Başkanı Selçuk Kılıç ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'i makamında ziyaret etti. Başkan Genç, ziyarette belediyenin çalışmaları ve projeleri hakkında TSYD üyelerini bilgilendirirken, Trabzonspor'daki son gelişmelere ilişkin de açıklamalarda bulundu. 
Genç, "Trabzonspor olarak haksızlığa uğramamıza sebebiyet veren TFF Başkanını gidip yeniden ona oy vererek seçmemiz bizim handikabımızdır. Tarafsız durmalıydık. Trabzonspor olarak aynı TFF Başkanını gidip seçtik. TFF Başkanı, Trabzonspor'u haksızlığa uğratan yönetici olduğu için Trabzon'a geldiğinde elini sıkmayacağımı söyledim. Karşılaşırsak ben elini sıkmayacağım. Gerekçesini de yüz yüze gelirsek ifade edeceğim. Haksızlığa karşı en azından bir duruş ortaya koyalım" dedi. 

"Trabzonspor duruşu ortaya koymalıyız" 

Trabzonspor duruşunun ortaya konması gerektiğini de belirten Genç, şunları söyledi: "Şampiyon olursunuz, olamayabilirsiniz ama bir Trabzonspor duruşunu ortaya koymalısınız. Mardin'de Kızıltepe'de Trabzonsporlular Derneğinin 3 bin 581 tane kayıtlı üyesi var. Diyarbakır'da, Bingöl'de, Anadolu'nun da her yerinde Trabzonsporlular var. Herkes gibi bu taraftarlarımız da bizden bir Trabzonspor duruşu bekliyor. Bir duruş ortaya koymalıyız. Biz bir şey yaptık diyemiyoruz maalesef buna üzülüyorum. Kupayı alamadık ama biz de şu duruşu ortaya koyduk diyemiyoruz. Biz Trabzonsporuz. Bunu yapmalıydık ama yapamadık. Bu mücadele bittikten sonra geriye bir şey kalması lazım. Bununla ilgili bir düşüncemiz var ama daha sonra paylaşacağım." 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 11:49

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
tosunoğlu
tosunoğlu - 11 ay Önce

Metin Başkan çalınan kupamızın kimde olduğunu sen herkesten daha iyi biliyorsun,demogoji yapma Demirören falan neticede figüran çalınan kupamız hizmet ettiğin siyasi partide

kaptan
kaptan - 11 ay Önce

metin genç , sizin gibilere hayrettin hacısalihoğlu önceki gün çok güzel cevaplar verdi,duruş göstereceksek basacaksınız kulübün hesabına parayı yönetimi tff ile muhatap etmeyeceksiniz,varmı böyle bir gücünüz, lafla peynir gemisi yürümüyor diyorlar,hiç duydunmu bu sözü,bunları söylediğine göre sanırım duymamışsın,senin gibiler ve senin gibilerin getirip desteklediği yönetimler yüzünden bu hale geldi kulüp,ayak altında dolaşma yeter, gölge etme başka ihsan istemez,

Utan
Utan - 11 ay Önce

Ne zamandan beri Trabzonspor un hakkını savunuyorsun ,Demirören kim bu kupayı asıl vermeyene kalkol ve forma veriyorsunuzya ,iş olsun diye konuşuyorsun,oradanda nemalanma peşindesin

ümit turgut
ümit turgut - 11 ay Önce

Sayın başkan hassasiyetini dile getirmiş hislerimize tercüman olmuştur kendisi ortahisar belediye başkanıdır sorumlu olduğu belediye sınırları içerisine neden şike anıtı dikmemiştir ? Bekliyor saygılar sunuyorum.

Şevket
Şevket - 11 ay Önce

Ligde olduğumuz yerlere göre bakarsak sizce trabzonsporun bir duruşumu kaldı. Kaç yıldan beri!

Hasan Şen
Hasan Şen @Şevket - 11 ay Önce

Trabzonsporluluk duruşunun takımın ligdeki yeriyle ne alakası var.

Akçaabat
Akçaabat - 11 ay Önce

Sizin itibarınız batsın klüp yok oldu gitti halen daha kibiriniz bitmedi. Sayın genc üzüldün madem varsa paran klübün borcunu ödede bunlara gerek kalmaz sende üzülmezsin.

Ali Bey
Ali Bey - 11 ay Önce

Rezil bir durum hırsızları kollayanlarla Cümbür Cemaat olmuşlar yazıklar olsun

osman
osman - 11 ay Önce

oforma o pis ellere yakışmıyo büyük hata etmişler


banner393

banner426

banner463

banner441

banner462