banner536

banner555

banner556

Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

Başkan Ahmet Metin Genç AK Parti Ortahisar Teşkilatıyla bir araya gelerek projelerle ilgili konuştu.

Trabzon 03.03.2021, 12:11 03.03.2021, 12:24
Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

AK Parti Ortahisar İlçe Teşkilatı’na hitap eden Başkan Genç, “Değerli mesai arkadaşım ve Teşkilat Başkanımız Sayın Selahaddin Çebi yönetiminde oluşturulan ekibimiz çok genç neferlerden oluşuyor. AK Parti’nin dinamik, yenilikçi ve değişimci yapısını yansıtıyor. Ülkemizin çok zor günlerden geçtiği bu dönemde her bir AK Parti mensubumuzun ortaya koyacağı mücadele ülkemizin kaderini ve gelecek vizyonunu da belirleyecektir.” dedi. 

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi yönetiminde gerçekleştirilen istişare ve tanışma toplantısına katıldı. 

Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

Toplantıya; AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, AK Parti Ortahisar Kadın Kolları Başkanı Nahide Cihan ile Ortahisar Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Mercan, yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı. Teşkilat mensuplarının ve yönetim kurulu üyelerinin sorularını cevaplayan Başkan Genç, Ortahisar Belediyesi’nin bugüne kadar yaptığı projelerle ilgili bir sunum yaptı. 

“BÜTÜN GAYRETİMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ”

“Tarihin bu döneminde her birimize çok büyük görevler düşüyor.” diyen Başkan Genç, şöyle konuştu: “Yılmadan, yorulmadan AK dava uğruna ilk günkü heyecanımız ve azmimizle Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda bütün samimiyetimizi ve gayretimizi ortaya koyacağız.” 

Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

Ortahisar Belediyesi’nin 2014 yılından bugüne kadar proje ve yatırımlarını anlatan Başkan Genç, Ortahisar’ı her anlamda kendine yetebilen bir şehir haline getirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. 

PELİTLİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

İlk olarak Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesinden bahseden Başkan Genç, şunları aktardı: Trabzon Uluslararası Havalimanı’nın hemen güneyinde bulunan Karadeniz Sahil Yolu’nun geçtiği alanı çarpık yapılaşmadan kurtardık. TOKİ ile işbirliği yaparak buradaki ticaret alanı projelerimizi tamamladık. Hak sahiplerine de yer teslimatı yaptık. Sosyal donatı alanları ve modern tasarımıyla gerçekten de havalimanımıza çok yakışan bir proje oldu.” 

Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

VATANDAŞIN UĞRAK NOKTASI OLDU

Beşirli sahilinde yapılan Ekopark'ın bölgeye canlılık getirdiğini ifade eden Başkan Genç, "Ekopark açıldığı günden beri vatandaşların yaz kış en çok uğradığı yer haline geldi. Çok yoğun rağbet görüyor. Her yaş grubuna hitap ediyor. Bu nitelikteki parklarımızın sayısın artıracağız.” diye konuştu. 

KEMERALTI IŞIL IŞIL 

Ortahisar’ın en tarihi mekanlarından olan Kemeraltı’nda sokak sağlıklaştırma çalışmalarının tamamlandığını belirten Genç, “Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma Projesi'nin 1. etabını tamamladık. Proje kapsamında binaların dış cepheleri birbirleriyle uyumlu şekilde yenilendi. Tabelalar ve reklam panoları kaldırılarak görüntü kirliğine son verildi. Yenilenen aydınlatma sistemi ile ışıl ışıl olan Kemeraltı, akşam saatlerinde bile vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Üst katlardan başlayarak alt katlara inilip çarşıya yeni bir görünüm kazandırıldı. Başta pencereler ve bunların kenarları, tenteler, yağmur suyu olukları, tabelalar ve vitrinler birbirleriyle uyumlu şekilde yeniden elden geçirildi. Böylece farklı tabela ve tentelerin neden olduğu görüntü kirliliği ortadan kaldırılarak bir bütünlük sağlanmış oldu." ifadelerine yer verdi. 

Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

TARİH MÜZESİ 

“Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan şehrimizde tarih müzesini hayata geçirerek bu eksikliği gidermiş olduk. Özellikle öğrenciler ve araştırmacılar müzemizden istifade ediyor. Müzemizde 7800 adet belge, 2200 adet fotoğraf var. Osmanlı ve cumhuriyet dönemini çeşitli yönleriyle anlatan eserler yer alıyor. İçerisinde her yönüyle Trabzon’u anlatan kitapların yer aldığı ve 400 tane kitabı bulunan bir de kütüphane yer alıyor.” 

Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

YOL ÇALIŞMALARI 

Kovid-19 salgınının 2020 Yılı Faaliyet Programına çok büyük olumsuz etkisinin olmadığını ve programın yüzde 95 oranında gerçekleştirildiğini kaydeden Genç, şu istatistikleri paylaştı: “2020 yılında özellikle kırsal mahallelerde yol çalışmalarına ağırlık veren ekiplerimiz, planladığımız 55 km yol hedefimizi büyük oranda gerçekleştirdi. Bu hedefin 30 km’lik kısmı beton yol hedefiydi, toplamda 30,950 km’lik beton yol çalışmasıyla bu hedefimizi aştık. Yine 25 km’lik asfalt yol hedefimizin de 10,442 km’sini gerçekleştirdik. Toplamda 12104 ton (10442 m) asfaltlama, beton ve kuru beton olmak üzere toplamda 24033 m³ (30950 m) beton yol çalışması yaptık. Toplamda ise, 41392 m yol kaplaması yaptık. Diğer yandan logolu duvar, tretuvar, beton perde, hatıl, kanalet, merdiven, beton tamiratları yapımına da 5691 m³ beton kullandık.”

TARİHİ ÇEŞMELER RESTORE EDİLİYOR

Tarihi eserlere sahip çıkmanın en önemli sorumlukları olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, “Tarih şehri Trabzon’da tarihe sahip çıkmak çok önemli bir görev. Bu kapsamda bugüne kadar 5 adet tarihi çeşmemizin restorasyonunu tamamlayarak kaderine terk edilmekten kurtardık. 10 adet tarihi çeşmemizin restorasyonu için proje çizim çalışmaları tamamlanmış, kurul onayı bekleniyor.” dedi. 

Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

AKVARYUM ORTAHİSAR

Akvaryum Ortahisar’ın yıl sonuna kadar açılacağını belirten Başkan Genç, “Çok önemsediğimiz Akvaryum Ortahisar’ın ikinci etabını ihale ettik. Orbel şirketi ile Akyanus şirketi işbirliğiyle yap-işlet- devret modeliyle bunu ihale ettik. Bu projenin süreci bir yıl. Projemizi bitirmeyi hedefliyoruz. İnşallah, 2021 yılının sonuna doğru burayı açacağız. Çok önem verdiğimiz bir proje.” sözlerine yer verdi. 

SIFIR ATIK’ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın riyasetinde ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde bütün Türkiye genelinde yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında 14 adet konteynerin montaj çalışmalarının bittiğini ifade eden Genç, "Projeyle katı atıkların sağlıklı bir şekilde geri dönüştürülerek tekrar ekonomiye kazandırılmasını hedefliyoruz. Yeni sistem bütün Avrupa ülkelerinde uygulanan en çevreci sistem. Diğer yandan 70 adet yeni tip, pedalla açılan, dış müdahalelere karşı korunaklı, tamamen kapalı ve kötü kokuların yayılmasını önleyen yer üstü konteynerlerinin de montajını tamamladık.” dedi. 

PAZARKAPI PROJESİNİN İKİNCİ ETABI BİTTİ 

“Pazarkapı projemizde hem belediye binamızı hem de kaymakamlık binamızı hizmete açmıştık. Buna ek olarak bölgedeki yerel mimariyi yaşatmak için yeni bir yaşam alanı planladık. Bu projemiz de bitti. Bu projemizin içinde altı tane bağımsız bölüm oluşturduk. Şehit ailelerimize, muhtarlarımıza ve engelli kardeşlerimize mekân tahsis ettik. Engelli kardeşlerimiz için burada üç ayrı ofis alanı yaptık. Görme, işitme ve fiziksel engellerimize ayrı ayrı ofisler tahsis edeceğiz. Sözümüzü yerine getirmekten dolayı da son derece mutluyuz, gururluyuz.” 

“İKİ YIL İÇİNDE İHALE EDİLECEK”

“Mağmat Boğazı’nda Tarihi İpekyolu Projemiz var. Burası ciddi bir destinasyon alanımız olacak. Şu anda buradaki 603 dönümlük alanın tamamı belediyemize ait. Bu alanın 40 dönümlük kısmı proje lokasyon alanımız. Hakikaten çok ciddi ve büyük bir proje. Bu projemizi takip eden Körfez ülkelerinden ciddi firmalar var. Bunlarla görüştük. Projemiz, tek başına belediye imkânlarımızla yapılabilecek bir proje değil. Yap-işlet-devret modeliyle yapacağız. Bakanlık ihale için yetkimizi iki yıl uzattı. Bu süre içinde burayı ihale edeceğiz. Bunu da turizm adına çok önemsiyorum. Bu güzel temaşa alanını şehrimize kazandırırsak, çok büyük bir iş başarmış olacağız.” 

Başkan Genç, AK Parti Ortahisar teşkilatıyla buluştu

EĞİTİME DESTEK PROJELERİ

Bir diğer önem verdiğimiz konu ise eğitim. Ortahisar Belediyesi geçtiğimiz dönemde eğitime 10 trilyonun üzerinde yatırım yaptı. Trabzon’umuzda özellikle de merkezimizde hangi okulumuzdan ne talep geldiyse geri çevirmedik. Müdürlerimiz, aile birliklerimiz, öğretmenlerimiz ile birlikte bu işi gerçekleştirdik. Okullarımızda hem spor alanları, hem de sosyal kültürel alanlar yaptık. 

KÜÇÜK DOSTLAR KLİNİĞİ  

“Söz verdiğimiz hayvan kliniğini de hizmete açtık. Ortahisar’ımızda sokak hayvanlarımızın sorununu giderdik.  Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Bir dönümlük bir alanı bize tahsis etti. Burada şu ana kadar 600 üzerinde sokak hayvanının hem tedavisi hem de kısırlaştırılması gerçekleştirildi.” 

KADIN KONUK EVİ

“Kadın konuk evimiz de söz verdiğimiz projelerimiz arasındaydı. İçeriği çok güzel bir şekilde hayata geçiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığımızın kriterlerine uygun olarak burayı dizayn ettik. Yakında açacağız. Bürokratik işlemlerini de tamamladık. Trabzon’umuzda beklenen bir çalışmaydı. Bunun da sözünü vermiştik. Bundan dolayı mutlu ve gururluyuz.” 

MEHMET AKİF ERSOY YÜZME HAVUZU

Bir diğer üzerinde çalıştığımız proje de Mehmet Akif Ersoy Yüzme havuzumuzdu. Yüzme havuzumuzun mücavirinde bulunan kapalı spor salonumuz var. Bunun yanında dört adet tenis kortumuz var. Bunları bakanımızdan istedim ve bu tesisleri bize tahsis ettiler. Havuzumuzda güçlendirme ve tadilat çalışmamızı tamamladık. 

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU 

Pandemi sürecinde yapılan çalışmalara değinen Başkan Genç, şu bilgileri aktardı: “Ortahisar Vefa Sosyal Destek Grubu şu ana kadar toplamda 38.632 çağrıya yetişti. İhtiyaç sahibi 9.050 aileye gıda yardımında bulunduk. Hastanelerimize düzenli olarak tatlı ve börek ikramında bulunduk. İhtiyaç sahibi 35 aileye soba, 3.000 aileye kıyafet yardımında bulunduk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 25 ton kömür, 2,5 ton odun yardımında bulunduk. 3.000 aileye 500 TL nakdi yardımda bulunduk. Diğer yandan, Ortahisar Kent Konseyi ile birlikte yaşlılarımızı ve engelli kardeşlerimize evde tıraş hizmeti veriyoruz. Şu anda bu projemiz devam ediyor. Belediyemiz, hâlihazırda 215 aileye evde bakım hizmeti sağlamaktadır. Evdeki ihtiyaçlarını kendileri göremeyen yaş almış büyüklerimize, medeniyetimizin bize öğütlediği düstur ile hizmet etmeye devam edeceğiz.” 

“GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYOR”

Toplantıda konuşan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, şehrin sorunlarının çözümü için bütün kesimlerle birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını vurgulayarak şunları kaydetti: “Ortahisarımızı daha güzel bir kent haline getirmek için bütün paydaşlarımızın fikirleri bizim için önemlidir. Bu anlamda herkesin görüşlerine açığız. Başkanımız Ahmet Metin Genç bize her daim destek oluyor. Maddi ve manevi olarak gücümüze güç katıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de uyum içimde çalışacağız. Şehrimizin bütün sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Vatandaşlarımızın her bir sorunu bizim de sorunumuzdur.”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Şehri Trabzon 2 ay önce
Kaç yıldır görevde şu anlattığı projelere bakın,tam fiyasko.
Ali 2 ay önce
ortahisar belediyesi degilde sanki bir yardimlasma derneginin calismalarini anlatmis gibi. trabzon merkezin belediyesi sehre boyle mi cag atlatacak. bahsettigin islerin yarisini devlet yapiyor zaten, kalanalr ise yapmak zorunda oldugunuz isler. halki kandirmayin artik. Trabzon buyuksehirden ornek alin.
xxx 2 ay önce
ya kardeşim koyun mu kandırıyonuz aynı projeleri anlatmaktan bıkmadınız mı?kulp taktığınız projelerden haber versenize?bitmiş projeleri görüyoruz zaten
Tonya Trabzon 2 ay önce
Bu başkanı iki defa secen secmene ne demeli,,
Yusuf yıldız 2 ay önce
Başkanın mamat boğazında arazisi olmalı"yoksa ne alaka
Gökhan 2 ay önce
Su rayli sistem projesini bir an önce baslatin artik
hasan 2 ay önce
chp lilere başkan özel ilgi gösteriyor ortahisar belediye binası yapımını ali turan öztürke nasıl verir
şevket 2 ay önce
trabzonda etrafı açılmayan sadece hızırbeydeki kilise inanç turizmine kazandırılmalı ve kaledibi ilkokulu tarih kokuyor buraya proje neden yapmazsın sayın başkan
10°
parçalı az bulutlu
banner547
banner520
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 34 66
4. Trabzonspor 35 60
5. Alanyaspor 35 55
6. Hatayspor 34 53
7. Gaziantep FK 34 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Ankaragücü 34 38
15. Malatyaspor 34 37
16. Kasımpaşa 35 37
17. Başakşehir 34 36
18. Kayserispor 34 35
19. Erzurumspor 35 34
20. Gençlerbirliği 34 32
21. Denizlispor 34 27
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 33 77
2. M. United 32 66
3. Leicester City 32 59
4. Chelsea 32 55
5. West Ham 32 55
6. Tottenham 33 53
7. Liverpool 32 53
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 31 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 32 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 32 34
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 32 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 32 73
2. Real Madrid 32 70
3. Barcelona 31 68
4. Sevilla 32 67
5. Real Sociedad 32 50
6. Real Betis 32 49
7. Villarreal 32 49
8. Granada 31 42
9. Osasuna 32 40
10. Athletic Bilbao 31 38
11. Levante 32 38
12. Celta de Vigo 32 38
13. Cádiz 32 36
14. Valencia 32 35
15. Getafe 32 31
16. Deportivo Alaves 32 30
17. Real Valladolid 31 28
18. Huesca 32 27
19. Elche 32 27
20. Eibar 32 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@