Bakan Varank açıkladı - Trabzon'a iki müjde

Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi resmen ilan edildi. Trabzon, cazibe merkezleri programı kapsamına alındı.

Bakan Varank açıkladı - Trabzon'a iki müjde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon'un Cazibe Merkezleri Programı kapsamına alındığını kaydeden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Trabzon'un marka haline getirileceğini ifade etti. Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla resmen ilan edildiğini de belirten Bakan Varank, Arsin'de 278 hektarlık alanda kurulacak olan Yatırım Adası'nın tamamının faaliyete geçmesiyle doğrudan 7, dolaylı olarak da 25 bin kişiye iş imkanı doğacağını açıkladı.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'daki her bir projenin takipçisi olduğunu belirterek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Trabzon'a iki önemli müjde ile geldiklerini belirten Bakan Varank, şunları kaydetti: 

Bakan Varank açıkladı - Trabzon'a iki müjde

4 PROJEYE DESTEK 

Müjdelerimizden ilki, bölgesel gelişmişlik farkını azaltmak amacıyla ayrıcalıklı teşvik ve destekler sağladığımız Cazibe Merkezleri Programı ile ilgili. Yatırım ortamını canlandırmak, üretimi ve istihdamı artırmak için Trabzon’u Cazibe Merkezleri Programı kapsamına aldık. Katma değerli üretim öncülüğünde büyüme hedefimizde Trabzon’u bir marka haline getireceğiz. Bu doğrultuda şu an 4 projemize destek sağlıyoruz. Öncelikle, Arsin’deki OSB’mizin enerji altyapısını güçlendiriyoruz. Diğer yandan, Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) kuruyoruz. Yine program kapsamında, Trabzon Büyükşehir Belediyemiz’de Kuyumculuk ve Tasarım Merkezi kuruyoruz. Son olarak da, Akçaabat ve Beşikdüzü OSB’lerimizde arıtma tesisleri kuruyor, Vakfıkebir OSB’mizdeki içme ve kullanma suyu problemini de kökten çözüyoruz. İstiyoruz ki Trabzonlu sanayicilerimizin önünde en ufak bir engel kalmasın, tüm enerjilerini üretmeye, büyümeye harcasın.

Bakan Varank açıkladı - Trabzon'a iki müjde

TRABZON YATIRIM ADASI PROJESİ

İkinci müjdemiz, proje fikrinin ortaya atıldığı günden bu yana Trabzonluların heyecanla hayata geçirilmesini beklediği bir proje.Trabzon Yatırım Adası projesi. Son Trabzon ziyaretimizde, bu konudaki tüm adımları hızla atacağımızın sözünü vermiştik. Hamdolsun bugün, Trabzon’a bu müjdeyle geldik.Dün itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla, Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi resmen ilan edildi. Arsin’de 278 hektarlık alanda deniz dolgusu üzerine kuracağımız Yatırım Adası’nın tamamı faaliyete geçtiğinde doğrudan 7, dolaylı olarak da 25 bin kişiye iş imkânı doğacak. Trabzon’a çağ atlatacak bu projenin en büyük destekçisi olan başta Ticaret Sanayi odamız olmak üzere Arsin Belediyemize, Büyükşehir Belediyemize, Valiliğimize, milletvekillerimize ve bakan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Bakan Varank açıkladı - Trabzon'a iki müjde

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Bundan sonra, yatırım adasının altyapı ve üst yapı inşaatlarından, yatırımların bu alana yönlendirilmesine kadar yine tüm süreçlerin yakın takipçisi olacağımızı buradan ifade etmek istiyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde de sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Trabzon için elimizden gelen tüm imkanları seferber etmeye devam edeceğiz. Trabzon büyüyecek ki, Karadeniz büyüsün, Türkiye büyüsün.

Bakan Varank açıkladı - Trabzon'a iki müjde

Bakan Varank açıkladı - Trabzon'a iki müjde

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 09:39
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
akparti ve top atışları
akparti ve top atışları - 8 ay Önce

Atıyoruz herkes sipere yatsın,booom,

Ali Haydar
Ali Haydar - 8 ay Önce

Didtirin gidin ya, halen bu millete bol keseden atiyorsunuz trabzonlu kerizya, hani demir yolu Ordu aldi basini gidiyor Trabzon halen oldugu yerde sayikliyor

Serko61
Serko61 - 8 ay Önce

Arkadaki manzara herşeyi anlatıyor ülkeyi ve Trabzonu inşaat yığınına cevirdiniz artı beğenmediğiniz demirelin yaptığı fabrikaları satıyorsunuz 17 yıldır.

Nuri Ünsal Süleyman
Nuri Ünsal Süleyman - 8 ay Önce

Sayın bakanım sizin yapmanız gereken birinci öncelik değirmendere büyük sanayi sitesinin yerine çok güzel bir site yapmak olmalı diye düşünüyorum

murat başkan
murat başkan - 8 ay Önce

müjdelerin hepsi toplasanız 50-100 kişiyi kapsiyır. oysaki trabzonda halk 850 bin kişi.. bakanımıza biri bunu umarım izah eder.

TEMEL DOGRU
TEMEL DOGRU - 8 ay Önce

sayin varank trabzona su an havaalani ikinci ucus pisti acilen gerekli birde temiryolu agini trabzona gedirin bilassa bayramlarda yollar kan gölüne dönüyor görmüyormusunuz

Kim İNANDI
Kim İNANDI - 8 ay Önce

Ben burda üretim göremiyorum
Otomobil ve uçak fabrikalarını karadenize yapın,Ar ge karadenizde temel olsun

SIRADAKİ HABER