banner536

banner526

banner513

Bakan Kurum, yıkılan Avni Aker'in olduğu bölgeyi inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet bahçesine dönüştürülecek olan Avni Aker Stadyumunda incelemelerde bulundu.

Trabzon 28.12.2018, 15:37 28.12.2018, 15:56

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Trabzonspor hem bölgenin hem Türkiyemizin güzide bir kulübü. Başarılarla dolu tarihi var. Avni Aker Stadyumu'nun yerini ki yaklaşık 57 bin metrekarelik bir alan millet bahçesine çeviriyoruz." dedi.

Kurum, Trabzon Valiliği Toplantı Salonu'nda, yapılan toplantı sonrasında yıkılan Avni Aker Stadı'nın olduğu bölgeye gitti. Bölgede incelemelerde bulunan Kurum, alanın 2019'da millet bahçesine çevrileceğini söyledi.

- "Başarılarla dolu tarihi var"

Trabzon'da 3 ayrı millet bahçesi yapılacağına değinen Kurum, "Biliyorsunuz Trabzonspor hem bölgenin hem Türkiye'mizin güzide bir kulübü. Başarılarla dolu tarihi var. Avni Aker Stadyumu'nun yerini ki yaklaşık 57 bin metrekarelik bir alan millet bahçesine çeviriyoruz. Orada yine Trabzonsporumuzun anısını taşıyacak ögeleri tribünden, kulübün geçmişte başarılarıyla dolu kulübümüzün temsil edildiği küçük bir müze içerisinde barındıracak millet bahçesi. Yine Akçaabat'ta 22 bin 800 metrekarelik alanda millet bahçesi projemiz var. Vakfıkebir'de 22 bin metrekarelik alanda üç tane millet bahçesini bakanlığımız TOKİ eliyle 2019 yılı içerisinde başlayıp yine aynı yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyor." ifadesini kullandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Hamza Bayraktar 2 yıl önce
YAHU İLAHİ BAKANIM PARKIN ADINI MİLLET BAHÇESİ YAPTINIZ BİLENDE BILIYORKİ FARKLİ BIR ŞEY YAPİLİYOR NERDE61 PROJENIZ HEPSİ YALAN ÇİKDİ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@