Bakan Kurum Trabzon'da projeleri açıkladı

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum Trabzon'a gelerek devam eden projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

banner432

Haber61 Haber Servisi

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum Trabzon'a geldi. Bakan Kurum, Trabzon'da yapılmakta olan ve yapılması planlanan projelerle ilgili Valilik Binası'nda açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum'un açıklamaları şu şekilde;

Genelge kapsamında cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde yıkım tehlikesi olan tüm binalar hızla dönüştürülecek. Valilikler ve belediyeler bu kamsapmda riskli alanların tespiti için genel bir dönüşüm planı hazırlayarak 3 ay içinde bakanlığımıza bildirecekler. Bakanlığımızda 5 yılda 1.5 milyon konuttu dönüşltürmeyi hedefliyoruz. En riskli konutylardan başlamak üzere bu işlemi yapacağız.

ÇÖMLEKÇİ'DE ÇALIŞMA BU YIL BAŞLAYACAK

Trabzon'a yaklaşık 1 ay önce gelmiştim. Milelt bahçeleri ve bir çok projeyi konuşmuştuk. Aldığımız kararlar doğrultusunda bu projelerin takibi için illere ziyaretlerde bulunuyoruz.. Trabzon'da kentsel dönüşüm ile ilgili Zağnos ve Tabakhane arasındakiPazarkapı da yapıldığında 50 hektarlık alan dönüşüme uğrayacak. Çömlekçi'de de bu yıl içinde dönüşüm başlayacak ve 2023'te dönüşmemiş konut kalmayacak. Bu bölgede yaklaşık 1 Milyar TL'lik kamulaştırma bedeli ödedik. 

SAĞLIKLAŞTIRMANIN BEDELİ 6 MİLYON TL

Uzun Sokak ve Maraş caddesinde sağlıklaştırma projesiydi. Yaklaşık 6 Milyon TL bedeli var. Bunun yarısını bakanlığımız karşılayacak. Yarısını da belediye iller bankası aracılığıyla temin edilecek. Bu Trabzon için çok önemli bir proje. Sokak ve çevre tabelalarının düzeltilmesi, aydınlatma konusunda güzel bir çalışma olacak. 

Yomra'da dere ıslah çalışmaları da başladı.

İçme suyu konusunda da projelendirme çalışmaları tamamlandı.

MİLLET BAHÇESİ İHALEYE ÇIKIYOR

Trabzon'da millet bahçeleri için iki alanda çalışıyoruz. Biri Avni Aker'in olduğu alan diğeri de Akçaabat'taki. Bu alanlarla ilgili çalışmalar tamamlandı. Mart ayı içerisinde ihaleler yapılacak. Bu bahçe içinde Trabzonspor hatırası olarak bir tribün kalacak ve güzel bir alan kazandırmış olacağız. Millet Bahçesi'ne ilişkin bugün bir proje çalışması yapacağız. Burada önemli olan insanların nefes alacağı gezeceği bir alan. Cumhurbaşkanımızın da böyle bir isteği var; bu alanda müze olur mu diye. Trabzon'un bir müze ihtiyacı var. Bununla ilgili çalışma yapacağız. Ya bu alanda ya da başka bir alanda bu ihtiyacı çözmek istiyoruz.

Diğer bir millet bahçesi çalışma da Vakfıkebir'de. Bunun da çalışmaları sürüyor.

İSTİHDAM ALANI OLACAK

Sürmene'de bir liman projemiz var. Burada da deniz üssü inşaatının önünü tamamen açtık. Trabzon için çok önemli bir proje. Bölgede önemli bir istihdam alanı olacak.

Trabzonumuzu olduğundan daha iyi bir hale getirmek için bu projeleri yapmak için çalışacağız

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 14:07

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali KAYA
Ali KAYA - 4 hafta Önce

Gölge etmesin başka ihsan istemeyiz.

davut
davut - 4 hafta Önce

Her seçimde aynı muhabbet ama bu sefer iyice dibi görelim diye ben de AKP'ye oy vereceğim.

murat başkan
murat başkan - 4 hafta Önce

içimden bir uzayın demek istiyorum...

Atilla gümüş
Atilla gümüş - 4 hafta Önce

Birileri şunlara çömlekçi kentsel dönüşüm(otopark) için teşekkür etsin yahu

doğan yıldız
doğan yıldız - 4 hafta Önce

eskiden trabzon hep millet bahçesiydi. bir şey yapmasaydınız çok daha iyiydi.olanı da bozdunuz.

rıza61
rıza61 - 4 hafta Önce

riv riv riv ...........

halim
halim - 3 hafta Önce

resmen dalga geciyorlar . millet bahceleri ne imis . kek , cay , pasta bedava . rezillik . insanlar is istiyor . aclar . rizede 12 kililik temizlik kadro isci alinacak diye 10 bin insan is basvurusu yapti . bunlari yazin .

banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462