banner556

Bakan Kurum Trabzon'a müjdeleri sıraladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, telekonferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi. Başkan Zorluoğlu’nun yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdiği toplantıda, Bakan Kurum’dan Trabzon’a güzel haberler geldi. 

Trabzon 02.04.2020, 09:20
Bakan Kurum Trabzon'a müjdeleri sıraladı

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük ile Kentsel Dönüşüm, Çevre Yönetimi, Yerel Yönetimler, Milli Emlak ve Mekansal Planlama Genel Müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Bakan Kurum Trabzon’da gerçekleştirilen proje ve yatırımlara desteklerinin devam edeceğini söyledi. 

PAZARKAPI KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINA ALINIYOR
Trabzon’un gündeminde olan Çömlekçi kentsel dönüşümünün değerlendirildiği toplantıda,  Bakan Kurum 1’inci etap projesinin kısa süre içerisinde ihale edileceğini açıkladı. Ayrıca TOKİ ile protokol imzalanarak Pazarkapı Mahallesi’nin kentsel dönüşüm kapsamına alınması kararlaştırıldı. 

UZUNGÖL İÇİN 10 MİLYON LİRA ÖDENEK 
Bakan Kurum, Tonya Atık Su Arıtma Tesisi’nin revize edilerek işletmeye alınması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2 milyon lira destek verileceğini belirtti. Bakan Kurum ayrıca Uzungöl’deki yol, kaldırım, ışıklandırma, peyzaj projesi için 6 milyon lirası hibe, 4 milyon lirası kredi olmak üzere toplam 10 milyon lira ödenek sağlanacağını açıkladı. 

BÜYÜKŞEHİR’E 100 MİLYON LİRA KREDİ DESTEĞİ  
Tabakhane’de yapılması planlanan yaklaşık 13 milyon lira tutarındaki otoparkın TOKİ tarafından hayata geçirilmesine karar verilen toplantıda, Orman İşletme Müdürlüğüne ait lojmanların TOKİ’ye devredilmesi ve TOKİ’nin o alanı 2’nci etap olarak ‘Millet Bahçesi’ne katması noktasında mutabık kalındı. Bakan Kurum, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ’nin İLBANK üzerinden 100 milyon liraya yakın kredi alabileceğini de dile getirdi.

BAKAN KURUM CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA SÖZÜ VERDİ 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, toplantının sonunda Büyükşehir Belediyesinin yapımı devam eden Meydan Cephe Sağlıklaştırma Projesi’ni sordu. Bunun üzerine Başkan Zorluoğlu, çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek projeyi kameradan Bakan Kurum’a gösterdi. Projeyi çok beğendiğini ifade eden Bakan Kurum, Meydan’ın tamamlanmasının ardından; Uzunsokak, Maraş ve Kunduracılar Caddesi’nin cephe sağlıklaştırması için tam destek vereceğini söyledi. 

HER ZAMAN YANIMIZDA HİSSEDİYORUZ 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve ekibi ile birlikte yaptıkları telekonferans toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Sayın Bakanımızla çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Kendisine Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız ve yapmak istediğimiz projelerle ilgili detaylı bilgi verdik. Sağ olsun bugüne kadar Trabzon’la ilgili çalışmalarda hiçbir zaman desteklerini esirgemedi. Sayın Bakanımız yaptığımız son toplantıda da Trabzon için güzel haberler verdi. Her zaman yanımızda olduğunu hissettiğimiz Sayın Bakanımıza gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
takım taraftarı 10 ay önce
Sayın Başkan Allah aşkına bırakın bunları yok şurası da kentsel dönüşüm kapsamına alındı. Başkan alınsa ne bu güne kadar kaç yer alındı da hangisi yapıldı. Çömlekçi değirmendere sanayi sitesi nın durumu hiç değişmedi. Şehir hastanesi ne oldu bugün itibari ile çok ihtiyaç. Türkiyede bütün şehir hastaneleri bitti tek trabzon da yatırım yok. Bu güne kadar verilen hiçbir söz yerine gelmedi.
Buradan biri 10 ay önce
Şimdi zaten Uzungöl zamanı millet açlıktan kırılıyor bırakın güzelleştirme işini bu bize yeter milleti aç bıraktınız hala yok oraya yatırım yok buraya yatırım milletten para alıp fuzuli yerlere harcamayın millet kepenk kapatmış biraz tarafina bakın dogamizin kendi güzelliği yeter halk aç acccccc
murat başkan 10 ay önce
sayın belediye başkanı sizden öncekj başkan gibisiniz. tek farkınız boyunuz postunuz daha heybetlisiniz o kadar..
Bulent 10 ay önce
Sehir hastanesi 5 yil oldu hala yapılacak
Çak cuk cük laf ancak
Trabzon entegre balık fabrikaları
Endüstriyel seracılık
Fındık yagi fabrikası
Tren yolu yük taşımacılığı için
6 ay deniz otobüsü kullanılabilir ulasim
Metro hafif raylı sistem
Teleferik meydan boztepe ataturk köşkü
Bunları yapın hem turizm hem istihdam icin
Hakan 10 ay önce
Sayın başkan Trabzon un ufkunu açacak büyük projeler sizden bekliyoruz
Şenol 10 ay önce
Uzungölü o hale getirenlerden alın parayı. Orman lojmanları yıkılacaktı da o kadar parayı bile bile buraya harcayanlara hesap sormayacakmısınız. Devletin milletin parasını menfaat için çarçur eden sorumlular hesabını vermelidir artık. Millet bu zamanda fedakarlık yaparken basiretsiz yöneticilerin O lojmanların yıkılacağını bile bile nasıl o paraları harcadınız.
Umut şahin 10 ay önce
Sayınbaskanım ilçe taksilei nezaman T polka olcak nezaman heryerde durular hariç heryerden alıcaz ilçede bulun 1100 taksi var bunlar sesini duyun u kaleye yetkiyi verin başkanım bizde ozaman korsanlarla orsalım yoksa bizde pilkaları askıya alacağız korsan çalışacağız saygılarımla baskanım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@