7m

7m

hyundai

tamfinans

Bahar Ayvazoğlu: Türk Milletini eski Türkiye ortamına geri getiremeyecekler

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'ndan Yİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’a tepki.

Trabzon 22.12.2021, 13:35
Bahar Ayvazoğlu: Türk Milletini eski Türkiye ortamına geri getiremeyecekler

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası eski başkanı ve İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın bir TV programında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. 
AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz kurlarındaki spekülatif artışları önlemeye yönelik aldığı kararlar ve yaptığı açıklamalar sonrasında döviz kurlarındaki sert düşüş İyi Parti Ankara Milletvekili ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın ne kadar kötü bir ekonomist olduğunu gözler önüne serdiğini söyledi. 

İyi Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın 'Döviz kurlarının düşüşü alım fırsatıdır' sözleriyle bilinçli şekilde halkı zarara uğramak pahasına Türk lirasının da değer kaybetmesi için kabul edilemez bir girişimde bulunduğunu belirten Milletvekili Ayvazoğlu “ Milletvekili sıfatı ile bu korkunç açıklamayı yapan Durmuş Yılmaz'ın geçmişte olduğu gibi otel odalarında gizli gizli görüşme yapıp yapmadığı konusunda kamuoyunun kafasında soru işaretleri oluştu. Neye dayanarak bu açıklamayı yapmıştır? Kimden talimat almıştır? Bunu kamuoyuna açıklamalıdır. ”dedi.  
İyi Parti'nin 'İktidara yürüyoruz' söylemlerinin bir karşılığının olmadığını dile getiren Milletvekili Bahar Ayvazoğlu "İyi Parti'nin Türkiye'yi yönetebilecek kabiliyette olmadığını herkes bir kez daha gördü. Kendi para birimine, kendi ekonomisine kendi ülkesine düşman birinin ekonomik kurmay olduğu bir partiden bu ülkeye fayda gelmez. Küresel sistemin verdiği talimatlarla çalışanlar bu ülkenin en büyük düşmanlarıdır. Ülkemizin büyümesini ve gelişmesini engelleyen bu zihniyetlerden tamamen kurtulmamız gerekmektedir. Durmuş Yılmaz'ın yaptığı açıklamalar aslında İyi Parti'nin ne kadar gayri milli bir ekonomik politika güdeceğinin aşikâr göstergesidir." ifadelerini kullandı.

Türk Milletini eski Türkiye ortamına geri getiremeyeceklerini ifade eden Milletvekili Ayvazoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmiş olmasaydık ve bu kişi Merkez Bankası Başkanı olsaydı, asli görevi Türk Lirasının değerini korumak olan bu zatın ilk işi dolar almak ve piyasayı da speküle ederek TL'ye itibar kaybettirmek olurdu. Bu zihniyettekiler Türk lirasını değer kaybettirmek için elinden gelen her şeyi yapar! Milletini fakir; Küresel sistemi, dövizcileri ve faizcileri zengin eder. Devletin maliyesini gidip IMF'ye teslim eder yurtdışından bol faizli borçları alır ve ülke ekonomisini Duyun-i Umumiye'ye bağlar. Biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bunların hepsini kökünden önlemiş olduk."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'de siyasi istikrarın ve ekonomik bağımsızlık mücadelesinin kararlılıkla devam edeceğinin altını çizen Milletvekili Ayvazoğlu "Milletimizin Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a güveni sonsuzdur. O bizi hiçbir zaman haksız çıkarmadı, yaptığı hamlelerle ülkemizi bugünkü noktalara getirdi. Milletimiz hiçbir spekülatif açıklamalardan etkilenmeden bize inanmaya ve güvenmeye devam etsin. Yeniden büyük ve güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu süreci de milletimizin güveni ve desteği ile aşacağız, ülkemizi hep birlikte 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacağız." cümlelerine yer verdi.


Yorumlar (10)
deniz 5 ay önce
tabi eski türkiye ortamında, senin gibi vasıfsızın milletvekili, vasıfsız eşinin de bakanlıklarda idareci olma şansı yoktu. milleti acından öldürdünüz, din, iman, vatan, millet yalanları ile lale devri yaşıyorsunuz. çıkarın tadını bakalım, sizden de çıkar bir gün. ilahi adalet var.
mehmet adıvar 5 ay önce
yorumun altına imza atarım
MUSTAFA 5 ay önce
Böyle yüksek ferasetli birisi gıpta ettim layıkıyla liyaktli bir vekil yeni bir gündem belirlemiş eski türkiye diye harukulade daha önce hiç kimse gündeme getirmemişti tebrikler işte feraset işte kabiliyet.
agnostik 5 ay önce
Muhammed Peygember'in " utanmamıyorsan istediğini yap" rivayet olunan sözünü , bu kadar aymazca yaşayan bir böcek...
Vatansever 5 ay önce
Ne kadar boş bir insan olduğunun farkında mısın acaba? Savunduğun cumhurbaşkanlığı sistemi ülkeyi ne hale getirdi. Hala boş boş masallarla savunmaya devam ediyorsunuz. Ne yaparsan yap ne dersen de Gİ-DE-CEK-Sİ-NİZ.....
Davut 5 ay önce
Lale devri bittiği gibi sülale devri de bitecektir. Sonra adaletin terazisi.
SUKENARLI 5 ay önce
Bari sen konuşma. İki kere iki kaç eder diye sorsak 22 eder dersin. Hesap uzmanlarının hakkında ileri geri konuşma.
İskender 5 ay önce
Bir tane Türkiye Cumhuriyeti vardır, bu kişi (Milletvekillerine saldıran) nerenin vatandaşıdır?
antikus 5 ay önce
elbetteki eski türkiye olmasi artik cok zor ile imkansiz arasinda 18 senedir satip esinize dostunuza peskes cektiginiz türk ekonomisini tekrar eski haline gatirmek elbetteki cok zor, gerci cok basit bir yöntemi var eskiden vardi NEREDEN BULDUN YASASI
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@