Azmi Kuvvetli’den Salih Cora’ya cevap! “İftira atmakla bir şey kazanamazsınız”

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli’den Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya cevap.

Trabzon 23.12.2020, 17:26
Azmi Kuvvetli’den Salih Cora’ya cevap! “İftira atmakla bir şey kazanamazsınız”

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya cevap vererek, “İYİ Parti’ye iftira atmakla bir şey kazanamazsınız! Kaldı ki göreviniz de bu değil; millete vekillik yapmak!” dedi.

Azmi Kuvvetli yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Trabzon Milletvekili Sayın Salih Cora İYİ Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunacağınıza iflasın eşiğine getirdiğiniz Türkiye’nin daha iyi yönetilmesi için geleceğe dair projelere odaklanmanızı öneririm. Ayrıca, Trabzon için çok önemli olan Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Demir Yolu Projesi ile Güney Çevre Yolu Projesi’nin hayata geçirilmesi için çalışın ki millet sizi takdir etsin. İYİ Parti’ye iftira atmakla bir şey kazanamazsınız! Kaldı ki göreviniz de bu değil; millete vekillik yapmak!

Genel Başkanımız Sayın Akşener, "Bu ülkenin vatandaşları olarak, bu ülkede uzun yıllar hizmet etmiş insanlar olarak ortak aklı işletmemiz lazım. Bu masanın adına da 'memleket masası' diyorum ben. Memleket masasının etrafında toplanmamız lazım. Bu sıkıntılı ekonomiden daha sonraki fasılda nasıl çıkacağımızı konuşmamız lazım" çağrısını yaptı.

Bunun neresi yanlış ki eleştiriyorsunuz?

Siz ülkeyi iyi yönettiniz de biz bir şey mi dedik?

Sayın Akşener’in memleket masası önerisi ile amaçladığı şey sadece güçlendirilmiş parlamenter sistemi konuşmak değil; 18 yıllık AK Parti iktidarının basiretsiz yönetimiyle kutuplaştırılarak sefalete sürüklediği milletimizin geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamaktır. Sayın Akşener’in memleket masası önerisi ile amaçladığı ortak akılla yeni bir perspektif otaya koymaktır. Yani sizlerin bir türlü yapamadıklarını yapmaktır. 

Sayın Akşener, iktidarın dış politikadaki savrulmasının önüne  geçmek için memleket masası önerisini sunmuştur.  Yani memleket masasından kasıt ekonomide, adalette ve dış politikada  felakete sürüklediğiniz ülkeyi ortak akılla yönetmeniz için, bir masa etrafında toplanma önerisinin ta kendisidir.

Sayın Cora, HDP üzerinden bizi eleştiriyorsun.

Sizin iftiralarınıza cevap verme mecburiyetimiz yok ama şunu bir daha ifade etmek istiyorum ki, ‘HDP bizim meşru siyasi alanımız içinde değildir. PKK azılı bir terör örgütüdür. HDP PKK terör örgütüdür’ demediği sürece bizim için HDP PKK'nin siyasi uzantısıdır. 

İYİ Parti’nin HDP ile asla bir ittifakı olmamıştır. PKK seviciliği devam ettiği sürece de bizim için siyasi meşruiyeti yoktur. HDP ile gizli anlaşma yaptığımız iddia ediliyor. Öyle bir şey olmadığını söylüyoruz. Milletten gizli anayasa mı yapılır?

Gizli yapılan anayasayı milletten gizli mi meclisten geçirecektik veya halkın oyuna gizli mi sunacaktık? Bizim halktan gizli asla bir anayasa çalışmanız olmadı. Bundan sonra da bir anayasa çalışması yapılacaksa bu milletle veya milletin temsilcileri ile gayet açık, şeffaf bir şekilde yapılacaktır. Bizim düşüncemiz budur.

Ancak Sayın Cora, siz; PKK terör örgütü liderine ‘sayın’ diyen, ‘PKK bayrağını taşımayı suç olmaktan çıkardık’ diyen, Kemalist anlayışı ortadan kaldırmak için FETÖ ile işbirliği yaptığını söyleyen, AK Parti iktidarının devamı için önce HDP ile çözülme süreci yapan, daha sonraki dönemlerde birbirinize demediğinizi bırakmadığı MHP ile kol kola yürüyen, bu tür entrikaları mubah kılan bir siyasi anlayışı temsil ediyorsunuz.

Size bir önerim olacak; sizi İYİ Parti’yi ağzınıza alırken iftiradan uzak olmaya ve siyasi nezaket kurallarına uygun şekilde edepli olmaya davet ediyorum.

Yorumlar (1)
Ercan 4 hafta önce
Siz masayı kurdunuz ya 4 parti olarak. Zirihtaroğlu kabul etmiyor ancak katılanlar kurduk diyor !! Komedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@