7m


7m

hyundai

Avrasya Üniversitesi’nden Uluslararası öğrenciler için önemli proje

Avrasya Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler için Türkiye'de İngiliz Eğitimi Projesi düzenledi.

Trabzon 25.01.2022, 19:07 26.01.2022, 14:56
Avrasya Üniversitesi’nden Uluslararası öğrenciler için önemli proje

Avrasya Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler için Türkiye'de İngiliz Eğitimi Projesi tanıtım etkinlikleri Ömer Yıldız yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Yeginoğlu, Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Özaoran, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, ESBM Akademi Direktörü Andrew Flint, East Midlands School of Business and Management (ESBM) Direktörü Tamu Gill katılırken online olarak ise Malta Libya Merkezi Direktörü Dr. Mohamed Hassan katıldı.

Avrasya Üniversitesi’nden Uluslararası öğrenciler için önemli proje

100 LİBYALI ÖĞRENCİ AVRASYA’YA GELİYOR

Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Sağlık bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Özoran programda proje ile ilgili sunum yaptı. 

Özoran, “proje kapsamında ilk olarak 100 Libyalı öğrenciye üniversitemizde dokuz ay boyunca eğitim vereceğiz. Bu eğitimin sonunda verilecek sertifika ile İngiltere’de üniversitelere sınav şartı olmadan girecekler” dedi. 

Özoran, sunumunda şu cümlelere yer verdi; Trabzon’umuzun bir eğitim merkezi olmasının ötesinde Kuzey Afrika, Arabistan Yarımadası ve Kafkas ülkelerine bağlantılı Orta Asya ülkeleri arasında dünyaca saygın eğitim merkezi olma yolunda gelişmesini sürdürmesi açısından önemli bir aşama kaydedilmiştir. Bu bağlamda Avrasya Üniversitemizin uluslararasılaşma amacına da katkı sağlanacaktır. İngiltere’de yükseköğretim yapmak isteyen uluslararası öğrencilerin hazırlık aşamasında; İngilizce eğitimi, İngilizce verilecek olan Fizik, Kimya, Biyoloji gibi temel derslerin İngiliz eğitim standartlarında verilmesi, ölçme ve değerlendirme yöntemleriyle sınanması ve başarılı olanların hazırlık bazında öğrenci seçimine göre anlaşmalı hem İngiltere’de hem de uluslararası üniversitelerde doğrudan eğitime başlamaları amaçlanmaktadır. İngilizce eğitimi ESBM’nin öğretim elemanları, bilim eğitimi ise Avrasya Üniversitesinin alanında yetkin uzman kadrosuyla sağlanacaktır. ESBM ve Avrasya Üniversitesi ilişkileri ve program desteği Ticaret ve Sanayi Odası kuruluşu olan ABİGEM tarafından gerçekleştirilecektir.”

Avrasya Üniversitesi’nden Uluslararası öğrenciler için önemli proje

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada “Bu projedeki esas amacımız yurt dışı ilişkilerimizi geliştirmek. Dil konusunda İngilizce eğitimi şehrimizde ve üniversitemizde uygulamak suretiyle İngiltere’de üniversitelere yerleşmek adına gençlerimize gerekli eğitimlerini burada tamamlamaya ve elbette ileri seviyede daha farklı konuları da zaman içerisinde geliştirmek suretiyle üniversitemizi uluslararası ilişkilerde farklı bir boyuta getirmek istiyoruz. Bizler ticaret sanayi odası ve kuruluşumuzun adına Avrupa birliği iş geliştirme merkezi 2008 yılında kurmuş olduğumuz bir kuruluş.  Bu güne kadar ABİGEM’le birlikte önemli ve ilkleri yaptığımıza özellikle üyelerimize proje hazırlamada öğrenim ihtiyacı olan projelerin hazırlanmasında ulusal ve uluslararası alanda önemli bir prestij sahibi olmuştur. Bu güne kadar 500’ün üzerinde projeyle yaklaşık güncellediğimiz zaman 600 milyon TL’ye yakın bir yatırım programına imza atmış bir proje var odamızın bünyesinde varlığını sürdürmekte. Bundan sonraki ilişkilerimiz özellikle dil konusunda hazır olan projelerimizin öğrencilerimiz eğitimlerini burada Avrasya üniversitesinde tamamlamak suretiyle 9 aylık bir eğitim sürecini kapsıyor burada alacak oldukları sertifikalarla İngiltere’de üniversitelere sınavsız girebilecekleri bir duruma getirme çalışması olacaktır. Bu şehrimiz adına üniversitemizin adına çok önemli bir adım olduğunu belirtmek istiyorum.” dedi.

İMZA TÖRENİ YAPILDI

Uluslararası Öğrenciler için Türkiye'de İngiliz Eğitimi Projesi kapsamında Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Yeginoğlu, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve ESBM Direktörü Tamu Gill protokolü imzladılar.

Avrasya Üniversitesi’nden Uluslararası öğrenciler için önemli proje


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@