banner526

banner533

banner513

Akçaabat'ta dev projenin önü mü kesiliyor?

Haber61/Haber Servisi - Osmanoğulları İnşaat’ın Akçaabat Darıca’da yapmayı planladığı ve yüzde 83’ünün yeşil alan olarak çevreye uyumlu tasarlandığı yaşam - konut projesi Akçaabat Belediyesi’nin sorumsuz tavrı nedeniyle mahkemelik olacak. Şu ana kadar bur

Trabzon 01.12.2015, 09:59
Akçaabat'ta dev projenin önü mü kesiliyor?
Haber61/Haber Servisi - Osmanoğulları İnşaat’ın Akçaabat Darıca’da yapmayı planladığı ve yüzde 83’ünün yeşil alan olarak çevreye uyumlu tasarlandığı yaşam - konut projesi Akçaabat Belediyesi’nin sorumsuz tavrı nedeniyle mahkemelik olacak.
Şu ana kadar buranın imar adası olması ve vasıflı haline dönüştürülmesi için 10 milyon lira harcanan ve Akçaabat’a vizyon kazandıracak olan projenin önünün kesilmeye çalışıldığı iddia ediliyor. İddiaya göre belediyede bir şehir plancısının bunu kasten yaptığı ifade ediliyor.
Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in bu konuda tavrının ne olacağı merak ediliyor. 
 
ANLAMIŞ DEĞİLİZ
 
Osmanoğulları İnşaat yetkilileri, “Akçaabat’a ve Trabzon’a büyük katkı sağlayacak ve dev projeler ile yatırımların gelmesini sağlayacak olan bu yatırımın önünün kesilmeye çalışıldığını görmek çok üzücü. Trabzonlu bir yatırımcı kendi memleketini düşünerek vizyon proje kazandırmak isterken  neden bunlar oluyor anlamış değiliz? Yapılan haksızlık ve mağduriyeti mahkemeye taşımaya hazırlanıyor” dediler.
 
BU SÖZLERİ NASIL SÖYLER?
 
Bir belediye başkan yardımcısı oradaki arsa sahiplerine söyledikleri ise şok etkisi yarattı. “Bu proje Akçabaat’a çok fazla biz bunu buraya yaptırmayacağı” dediği öne sürüldü.
Yorumlar (1)
Yunus KRAL 5 yıl önce
Trabzon sahil şeridinde betonlaştırılmamış, müteahhitlere ranta açılmamış, tek yer Akçaabat Darıca kalmış durumda. Bu güzelim sahil kasabası Darıcayı anlamsız büyük binalarla donatmayalım. Akçaabat Belediyesi umarım bu durumları dikkate alarak kararından dönmez. Karadeniz ve kent estetiğine yakışır şekilde planlanmalıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@