alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Akçaabat'ta her mahalleye bir park

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde her mahalleye bir park yapılıyor.

Trabzon 12.11.2021, 12:12
Akçaabat'ta her mahalleye bir park

Akçaabat Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki "Her Mahalleye Bir Park" projesini hayata geçirerek mahallelerde çocuk parklarını oluşturuyor.

Park olmayan Mahallelere yeni parklar inşa eden Akçaabat Belediyesi ekipleri mahallelerdeki mevcut parklarda tamirat, onarım, yenileme çalışmalarının yanında zeminler kauçuk kaplanıyor. Bu kapsamda Söğütlü, Derecik, Doğanköy, Tatlısu, Esentepe, Çiçeklidüz, Akçakale, Işıklar, Gümüşlü, Demirtaş mahallelerinde parkların zeminleri kauçuk kaplandı. Toplamda yaklaşık 1700 M2 kauçuk kaplama yapan Akçaabat Belediyesi bütün parklarda bu uygulamayı yapmayı hedefliyor.

2019 yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde vaat edilen projeleri tek tek hayata geçiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, "Her Mahalleye Bir Park" projesini de uygulamaya devam ediyor. "Söz verdiğimiz gibi her mahallemize bir park dedik ve sözümüzü yerine getiriyoruz" diyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, "Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmek için tüm ekibimizle, ilgili kurum ve kuruluşlarla koordineli şekilde canla başla çalışıyoruz. Güzel Akçaabat'ımızın içerisinde ve mahallelerinde yoğun çalışmalarımız devam ediyor. İhale edilen işlerimizin yapımı başladı. Halkımıza vermiş olduğumuz sözlerden bir tanesi de 'Her Mahalleye Bir Park' projesi idi. Park Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerimiz kırsal-merkez mahalle ayırt etmeksizin park yapımına uygun yerleri mahallelerimizde tespit etti. Program dâhilinde tespit edilen yerlere parklarımızı oluşturuyoruz. Zeminlerin kauçuk yapılması çalışmaları, oyun gruplarının yerleştirilmesi, mevcut oyun gruplarının bakım ve onarımı ve çevre peyzaj düzenlemesinin yapımının ardından donanımlı çocuk oyun parklarımızı halkımızın kullanımına sunuyoruz.

Bu parklarda insanlarımız hem hoşça vakit geçirecek hem de çocuklarını güvenli bir şekilde oyun oynatma imkanına sahip olacaklar. Akçaabat sınırları içerisinde Akçaabat Belediyesinin hizmetlerinin gitmediği hiçbir yer kalmayacak. Göreve geldiğimiz ilk günkü gibi aynı heyecan ve aynı azimle gece gündüz demeden çalışarak en güzel hizmetleri sunmaya gayret gösteriyoruz. Mahallelerimize yaptığımız oyun gruplarının yanında spor alanları ve sosyal yaşam alanları da oluşturuyoruz. Her mahalleye bir park projemiz kapsamında mahallerimizde uygun alan varsa buralara çocuk oyun parkının yanında her bir vatandaşımızın spor yapabileceği spor aletleri yerleştiriyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimiz için basketbol, voleybol ve futbol oynayabilecekleri sahalar oluşturuyoruz" dedi.


Yorumlar (1)
biz göremedik 3 hafta önce
söğütlüde park diye haber yapmışlar oy zamanı gelirler, neyiniz eksik bir park yaptılar siteye çoçuk parkı ile alakası yok ama güzel çalışıyorlar haber yapın, söğütlü akçataş sitesine gelin parkı çekin belediye pary yapmış onuda haber yapın kaydırakdan kayan çoçuk direk yere yapışıyor...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@